Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet igent és nemet tanítani...

Lehet igent és nemet tanítani háziállatoknak?

Figyelt kérdés
Meg lehet tanítani kutyákat, macskákat egyéb háziállatokat igenre és nemre úgy hogy megértsék?

jan. 11. 00:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem igen. Az enyömek a nemet értik. Konkrétan igent nem tanítottam, viszont pl a kutya és a macska is érti, ha valamire nemet mondok, pl. ha be akar jönni. Ha meg mondom, hogy na gyere, akkor tudja, hogy szabad.
jan. 11. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
94%

Hát a nemet gyakran mondják a kutyáknak, ha valami olyasmit csinálnak, amit a gazdi nem nagyon díjaz pl. megrágja a cipőjét, vagy ki kaparja a virágágyást... ez oké....

Na de mire mondanál a kutyádnak meg a macskádnak igent? Erre kíváncsi lennék. :D

jan. 11. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Hát szerintem hasznos lehet amikor tanítod az állatot és megakarod értetni vele ha valami helyesen csinál.
jan. 11. 01:34
 4/15 anonim ***** válasza:
88%
Nézd, ha a kutyádnak akarsz igent mondani, az a te dolgod! ;)
jan. 11. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
84%
Ha bólogatni tanítod meg, akkor ő is megértetheti veled, ha valamit helyesen csinálsz.
jan. 11. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
83%
Igent akkor mondhatsz egy kutyának ha ő megkérdez tőled valamit. Mivel az én kutyám még nem kérdezett semmit így nem mondtam igent.
jan. 11. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
33%
Az én kutyám még mondja is, hogy nem. De igen, persze érti is. Ha beszélek hozzá, a megfelelő helyeken simán nemet mond. Szóval visszapofázni azt tud.
jan. 11. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
75%

A nemet minden normális gazdi már a legelső dolgok között megtanítja az állatának (nálunk kutya, macska és nyúl is van, mind érti a "nem"-et, csak az utóbbi kettőt kevésbé hatja meg). De itt a "nem" a "nem szabad" rövidítése valójában.

Az igennek önmagának nincs értelme, ha az állat nem tud kérdezni, és az állat nincs olyan értelmi szinten. Viszont részleteiben érti, csak az ember általában konkrétabb helyzetekre (és ezáltal parancsokra) bontja le. Pl kutyánál: csak akkor eszik, ha mondom, hogy "tiéd", addig csak vár. Ez is az igen egyik formája. Ha kimegyek a kapun/kiszállok kocsiból, ő marad a kocsiban, csak akkor követ, ha azt mondom "jöhetsz". Ezek mind "igenek", csak specifikusak.

jan. 11. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
47%
Macskáink vannak, róluk tudok nyilatkozni.Egész hatékonyan megértenek bizonyos szavakat, pl. ha meghallják azt, hogy "alutasi", egyből rohannak a táljukhoz. De olyan is volt már, hogy annyit mondtam az egyiküknek, hogy "nem jöhetsz be", erre felment a teraszra és onnan nézett sértődötten. Ha olyan dologra készülnek, amire nagyon nem kéne, félrehúzom őket, és annyit mondok, hogy "nem", ezután általában nem is próbálkoznak tovább. Az igennek nem látom sok szükségét én sem, épp elég, ha tudják, mi az amit nem lehet.
jan. 11. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%
Nekem macskám van, nem állandó benti, és semmire se tudnám megtanítani, mert nagyon öntörvényű és makacs. De régen volt kutyám, őt nagyon könnyű volt tanítani.
jan. 11. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!