Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudnám elérni, hogy a...

Hogy tudnám elérni, hogy a kutya ne menjen fel az ágyra?

Figyelt kérdés

Egész nap nem megy fel, viszont reggel arra kelek, hogy az ágyon alszik. Mindig megvárja amíg elalszok, pontosan tudja, hogy mikor alszok el, ha csak mozdulatlanul fekszek, akkor még nem jön fel.

Félek attól, hogy ráfordulok véletlen.

Van valami módszer, hogy leszoktassam róla?

Ha nappal is felmenne, akkor rá tudnék szólni, de így nem tudom mit tehetnék...



jan. 12. 21:44
 1/2 anonim ***** válasza:
81%
Kizarod a szobabol mondjuk?
jan. 12. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Hacsak nem cirkáló méretű kutyád van, attól ne félj, hogy ráfordulsz. Két kutyám van, közülük az egyik ragaszkodik ahhoz, hogy nálam, az ágyamon aludjon a lábamnál, ami reggelre inkább középtájt lesz, gombócból a virsliig. Egyszemélyes ágyam, azaz ágyunk van, tehát egy közepes-nagy méretű kutyával ez igazán "remek móka" tudott lenni. Aztán meguntam. Azóta nyugodt szívvel használom a kutyát lábtartónak, ő nem veszi zokon, horkol tovább, én kényelmesen alszok, ő is nagyon jól elvan. Aztán van, hogy a kis hülye úgy kinyújtóztatja magát a nappaliban kihúzott kanapén, tehát kétszemélyesennek elég helyen, hogy lefordul az ágyról és zuhan egyet a parkettára. Én jobban frászt kapok, mint ő, visszaugrik és mintha mi sem történt volna, míg én vizsgálgatom, mintha hiányzó végtagot keresnék. Ezzel annyit akarok mondani, hogy nagyon strapabírók. 🤷‍♀️


Hacsak nem zárod ki a szobából (és mindegy, hogy nem akarod, vagy akarnád, de ezért vagy azért nem tudod - ha bemehet, akkor be is fog menni), nyugodt szívvel felmegy és alszik az ágyon, míg nem szólsz rá. Esetleg az ágyad mellé vegyél neki egy kényelmes kutyaágyat, és tedd oda valamelyik mosatlan, de nem büdös pólódat. Legyen puha és gazdi szagú. Eredetileg én sem szándékoztam felengedni, lett neki véve kutyaágy, de egyrészt letojta, mellette is az ágyamra akart felmenni, másrészt később, egy szép délután arra értem haza, hogy az egész nappaliban, még az asztalon is, a kutya szájának szélén is a kutyaágy tömőanyaga hevert szétszórva. Finoman szólva nem vált be.

jan. 12. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!