Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 15-16 éves kistestű kutya...

15-16 éves kistestű kutya mennyire számít öregnek? Meddig élt a kistestű kutyátok?

Figyelt kérdés
6 kilós csivava és (talán) tacskó keverék. 15 és fél éves jó eséllyel, 15 éves a minimum kora, mert annyi ideje van a családban és nem pici kölyökként hoztuk el a menhelyről, már 7-8 hónap körüli lehetett. Azért kérdem, mert a környéken ő a legidősebb kutya, a vele egy korosztályú kutyusok közül egyik sem él már.
jan. 18. 12:31
 1/7 anonim ***** válasza:
98%
Ő màr idős kutyus. De mèg èlhet pàr èvet. Làttam màr 20 èves tacsit.
jan. 18. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
98%
Ismertem 17 éves csivavát, nem tudom, meddig élt végül.
jan. 18. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
25%
Már az élete végét járja. (Majd most jön valaki, aki leírja, hogy az övé most 45 éves, és maratont futnak, heti 5X.)
jan. 18. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
96%

A kistestűek várható élettartama olyan 14-15 év körül van. Ez persze nem azt jelenti, hogy nem élhet tovább, a csivavák viszonylag hosszú életűek, elég sok elél 18-20 évig is, de az biztos, hogy már nem fiatal a kutyád.

Nekem tacskó-palotakutya keverékem volt, 15 évig élt. Egyik nap rosszul lett, fél órán belül bent voltunk az ügyeleten, az orvos kezelte, ügyeleti díjra hivatkozva elkért közel 50 ezer forintot, majd aznap délután elment a kutya. A doki azt mondta, hogy ilyen idős kutyáknál már előfordul, de azt nem tudom mennyire igaz. Majdnem egy héttel előtte voltunk orvosnál, ott azt mondták, hogy egészséges.

jan. 18. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ismerősnél csivava 13 évet élt. A gazdája nem akarta elaltatni, ezért vagy fél évig haldoklott, ha a haldoklást tágabb értelemben vesszük.

Egy ennyi idős csivava már érezhetően öreg. Tacskóval nincs tapasztalatom.

jan. 18. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen idősnek számít, de még lehet pár éve.

Nekem egy minimum 14 éves (azért így mondom, mert 14 éve került hozzám, már felnőttként) keverék kutyám van. Nem hall túl jól illetve hiányzik pár foga, de ezeket leszámítva jól van. Imád sétálni, futkározni.

jan. 18. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Fiatalabbnak szokták nézni, alapvetően jól tartja magát, de nyilván már elég lassúcska. Most a hideg, nyirkos idő miatt még annyira sincs kedve kimenni. Hallása, látása nem az igazi, de nem süket/vak. Szívbeteg (1 éve diagnosztizálták, gyógyszert szed) és ő is foghiányos.
jan. 18. 15:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!