Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jack russel terrier számára...

Jack russel terrier számára milyen kutyatáp lenne ideális?

Figyelt kérdés
Most múlt fél éves a jack russel terrier kutyusom, kan kutyus és nagyon hullik a szőre. Embernek való étellel egyáltalán nem etetem őt, csirkehúsos eledelt sem kap, mert hallottam róla, hogy sok kutyus allergiás a csirkehús alapú ételekre és mégis rettenetesen hullik a szőre, minden nap kifésülöm és akkor is marokszámra hullik, utána pedig egész nap minden tiszta szőr lesz miatta, mert tovább hullik a szőre és már alig tudom így tartani. Rendszeresen jár orvosi vizsgálatokra, minden kötelező oltása és féregtelenítése megvan, az orvos csak annyit mondott, hogy cserélődik neki, mert most nő fel éppen, de szerintem ez a szintű szőrhullás már túl sok. Esetleg tudnátok ajánlani olyan kutyatápot vagy esetleg kutyasampont, ami segíthet?

jan. 27. 11:21
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia!:) nekem a mai napig hullik a jack russelem szőre, de anno mi vettünk neki lazacolajat amit a kajájára öntöttünk és az segített. Kevesebb is hullott és nagyon szép fényes lett. Illetve kaptunk akkor valami vitamint is ami jó ilyesmire, de sajnos már nem tudom a nevét, ez közel 10 éve volt
jan. 27. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Lazacolajat meg lehet probalni szerintem, 8 hetig adni, aztan 2-3 honap szunet es ujra.

Hatha segit. Arra figyelj, hogy jo minosegu legyen az olaj, lehetoleg hidegen sajtolt.

jan. 27. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Készülj fel, hogy a következő 15 évben ez lesz :D

Nekünk is a lazacolaj segített meg a szárítógép, hazaérkezve azonnal ruhacsere, szőnyegek, bútorok kicserélése bézs színűre és a ragacsos ruhahenger.

Valamiért úgy vannak összerakva ezek a törpék, hogy az átlag rövid szőrű kutyánál sokkal jobban hullajtják a szőrüket.

jan. 27. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ugyan nem jack russell terrierem van, hanem csivava keverékem, de neki is eléggé hullik a szőre. Jó minőségű tápot és konzervet eszik, nem ez az oka. Nálam bevált egy technika, amit én találtam ki. Heti 2x megcsinálom, lehetőleg porszívózás előtt és jelentősen kevesebb szőrt találok a lakásban.


Szóval első lépésként végighúzom a testén a kezemet, szőrrel ellentétes irányban, aztán így oda-vissza "simogatom". Rengeteg szőr simán kipereg így belőle :D érdemes könnyen takarítható területen csinálni. Utána a trimmelésnél használt módszert alkalmazva ráfogok egy kupac szőrre és óvatosan meghúzom. Nem kitépem, csak a meglazult szőr szálakat távolítom így el. Nem szabad a kutyának fájnia. Enyém simán hagyja, magától kijönnek a szőrök, amik hamarosan úgyis kihullanának. Ha ezzel végeztem, akkor hozom a kefét és kifésülöm a szőr növekedésével azonos irányban. Így már tényleg a lehető legtöbb szőrt eltávolítottam :)


Nálam ez vált be a legjobban rövidszőrű kutyánál

jan. 27. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!