Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Más is tapasztalt hasonlót?...

Más is tapasztalt hasonlót? Egyik kutyám 2 éves kora után nem barátkozik más kutyákkal, sőt elég ellenséges tud lenni

Figyelt kérdés
Most lesz 4 éves tavasszal. Olyan 2 éves koráig barátkozott más kutyákkal, akiket régóta ismer azokkal nagyon cuki, de az új idegen kutyákat nem szereti. Mostanra nem is nagyon lehet előre megszervezett összeszoktatás nélkül másik kutyához odaengedni. Eddig azért amikor szembejött egy-egy hasonló méretű kutya, azokkal haverkodott, de mintha 2 éves kora után lezárult volna a haver felvétel. Akiket eddig megismert, azokkal barátságos csak. Van mellette 2 másik kutya, velük jól kijön, tehát nem antiszociális vagy ilyesmi. Egyedül a kölykökkel kedves, velük játszik is.
febr. 1. 21:57
 1/6 anonim ***** válasza:
73%
Bizalmatlan az ismeretlen kutyákkal szemben. Lehet, volt egy rossz élménye.
febr. 1. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
36%
Tacskóknál (saját és környezetemben levőknél is) többször tapasztaltam ilyet. 2-3 éves korukra, úgy is, hogy nem volt traumatikus élményük, már nem nagyon barátkoznak más kutyákkal, már nem szeretnek másokkal játszani. Nem ellenségesek más kutyákkal, de a klasszikus értelemben vett bandázás már nem érdekli őket. Én ezt a tacskóknál annak tulajdonítom, hogy mivel alapvetően munkakutyák, azzal, hogy megkomolyodnak ez a vonal kerül előtérbe. Közös sétáknál nagyon szívesen dolgoznak együtt, együtt mennek be cserkelni a bokrok közé, együtt ugatnak meg gyanús dolgokat, ők sem antiszociálisak, mert nem akaszkodnak össze egymással vagy más kutyákkal, de a szertelen játék már nem érdekli őket.
febr. 2. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
81%

Összes kutyám hasonló volt, de ők közömbösek lettek és felértékelődött az én figyelmem. Más emberek is kevésbé érdekelték őket, nem féltek, meg semmi, de teljesen hidegen hagyta őket, hogy pl tőlük is jöhet simi. Szertintem ez teljesen természetes, most van egy munka vonalú kölyköm, alig egy éves és teljesen érdektelen számára a többi kutya, ember, főleg, ha munka is van a közelben.

Sulival és célzott szocializációval lehetne az ellenséges viselkedésen változtatni.

febr. 2. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Pont tacskó keverék :D annyi hogy ő a másik kutyával össze is akaszkodna, ha nem szimpi neki és a másik is vevő a balhéra (tipikusan nyomulós, befeszülős kutyákkal lesz problémája)
febr. 2. 08:10
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem a rottim lett ilyen érdektelen másik kutyákkal szemben, csak két haverja van, akikkel néha fut egy pár kört, birkóznak meg együtt kirándulunk néha, de ő már 8-10 hónapos kora körül kezdett ilyen lenni, ignorálni kezdte az addig ismeretlen kutyákat. Ha ugrálnak rá vagy cseszegetik, még le is morogja őket a földig. Messziről pofázó kutyákat magasról lesz@rja. Ha idegen emberek túl közel jönnek hozzánk, vagy megszólít valaki, elém áll, mutogatja a fogínyét. Kisgyerekeknek mindent hagy. Heti 3x
febr. 2. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
*Heti 3x járunk futni, nagyon nyugodt kutya amúgy.
febr. 2. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!