Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Le kellett volna vinnem...

Le kellett volna vinnem sétálni a kutyát?

Figyelt kérdés
A szüleim azt mondtàk vigyem már le Fifit, viszont én nem kértem kutyát, maguknak vették, van ezernyi más dolgom is. Ki akadtak ràm, jogosan?

febr. 2. 13:12
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
86%

Egy családban általában segítenek egymásnak az emberek.

Ha megkértek és te egyből azt mondtad, hogy nem viszed, akkor nem jogos a kiakadás.

Ha azt mondtad , hogy jó vagy bármi mást és csak utólag derült ki, hogy nem vitted le q kutyát, akkor jogos a kiakadásuk.

febr. 2. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
90%
Szegény Fifi... Gondolom mennyid dolgod lehet. Séta közben is lehet ám nyomkodni a tiktokot, meg az instát...
febr. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
90%
Ha egyedül ülsz egész nap otthon, munka nélkül, valamint a más dolgaid az új sorozat megnézése. Akkor jogos bizony, levihetnéd hébe-hóba Fifit. Viszont ha gyerek vagy suliba jársz/ dolgozol és tudtak róla, hogy nem rajongsz a kutyáért. Hát akkor szopó :D. Vidd le szívj egy kis friss levegőt, hallgass a szüleidre. Neked is jó, kutyának is és nem utolsó sorban nem akadnak ki rád az ősök. Legyen szép napod.
febr. 2. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem nem ennyire fekete és fehér a dolog.

Mennyi idős vagy? A sétáltatáson kívül azért foglalkozol a kutyával? Sokszor kérnek meg rá, vagy ez volt az első?

Egyrészt az elsőnek teljesen igaza van, hogy egy család az egy egység, segíteni kellene egymásnak. Ha nehezedre esik sétáltatni akkor remélem simogatni se szoktad a kutyát. Ha maguknak vették és téged nem kérdeztek meg, ennek ellenére folyton megkérnek, hogy sétáltasd az nem fair. Ha most először kértek meg vagy ritkán szoktak, arra szerintem a te kiakadásod nem jogos.

febr. 2. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha neked tényleg nem kellett, akkor jogos valamennyire a kérésed, hogy ne neked kelljen vele szakkörözni, viszont lehetnél annyira empatikus, hogy legalább az első fáig elviszed, hogy pisiljon-kakiljon a szerencsétlen.

Másik nézőpontból ez egy ugyanolyan munka, mint a mosogatás, felmosás, szemét levitele stb., vagy úgy is nézhetjük, hogy megkértek rá, ezért megcsinálod, mert amikor meg te kéred meg őket valamire, akkor ők fognak neked segíteni.

febr. 2. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 NTBS ***** válasza:
45%
Szerintem le. Nem olyan nagy dolog.
febr. 2. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
98%

Nálunk fordítva van.

Én már dolgozok, tesóm otthonról tanul, szüleim nyugdíjasok. Szóval 3 ember, aki mindig otthon van és állandóan azon megy a vita, hogy ki vigye le szerencsétlen öreg kutyát, míg dolgozom. Napi 1x, mert nem vagyok otthon. Munka előtt hajnal fél 5-kor én viszem, munka után fél 3-kor én viszem, este vacsora előtt fél 8-kor én vizsem, éjjel 1-kor én viszem. Egyedül délelőtt 10-kor kéne nekik, mert már nem bírja ki a munkaidőmet, 14 éves. Oké, végül mindig lent van a kutya, de annyira sajnálom kutyámat, ezt kell éreznie, hogy otthon mindenkinek csak nyűg. Nem is szeret velük lemenni, nekem meg mindig úgy örül, olyan örömmel jön, hogy menjünk le.

Oké, én vállaltam 12 éves koromban, etetem, itatom, sétáltatom, fésülöm, fürdetem, orvoshoz viszem, bevásárolok neki azóta is, egyedül mindent, csak akkor kell, hogy segítsenek egy 10 perces eü sétával, míg dolgozom, de ez se megy beszólás nélkül. Hát ez van.

febr. 2. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
98%
8-as, becsülendő, hogy így gondoskodsz róla. Szokták mondani, hogy hiába a gyerek kéri a kutyát a szülő magának veszi, úgy kell belemennie, hogy biztos szükség lesz a segítségére.
febr. 2. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
92%
Te szoktad azt mondani a szüleidnek, hogy vegyenek neked élelmiszert? Akkor is, ha ők nem kérnek belőle? Te szoktad hagyni, hogy a rezsi költségeket helyetted fizessék?
febr. 2. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
91%

Családban szerintem az a normális ha megkérnek valamire megcsinálod!



Nálunk maximálisan én gondozom a két kutyámat,de nekem is adódhat olyan mikor vmit nem tudok megoldani és vmelyik családtagot kell megkérnem,hogy csak egy 10 percre ugorjanak le a kutyákkal. Vagy pl nem tudom magam elkérni a melóheéyről,de az öreg kutyát vinni kell vérvételre.


Nekem a szüleim és a húgom szó nélkül besegít! pedig én vállaltam nem ők. Még is segítenek,mert 99% ban én csinálok velük mindent de van 1% amikor bármi miatt megkérhetem őket valamire. Örülök,hogy számíthatok rájuk,mert nagy segítség. Cserébe persze ha ők kérnek meg valamire én is segítek nekik. Nem nekem áll feljebb!!


szóval hogy kérdésedre is válaszoljak igen le kellett volna vinned, gondolom nem 2 órás sétára gondoltak,csak dolgát végezni 15-20 percbe nem haltál volna bele!

febr. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!