Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valóban szükség lenne kúraszer...

Valóban szükség lenne kúraszerűen májvédő készítményt adni a kutyáknak? A bolha/kullancs elleni szerek és féreghajtók miatt?

Figyelt kérdés
febr. 7. 15:33
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ártani valószínűleg nem árt, ha adsz neki. De én még nem hallottam, hogy kéne. Honnan hallottad ezt, hogy kéne?


Mi a kutyára csöpögtetős kullancsriasztót szoktunk tenni, a féreghajtó meg kb. 3 havonta tabletta formában megy. Külön májvédőt nem kap.

febr. 7. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is mondta régebben az álatorvos, hogy ajánlott ilyenlor, mi nexgard-ot használunk, de nem adtunk még neki sosem, kíváncsi vagyok a többi válaszra.
febr. 7. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Egyik kutyás webshopon nézegettem immunerősítőt, ami májvédő összetevőt is tartalmaz és ott írták. Aztán rákeresve több cikket is találtam erről a témáról. Én Fypryst spot ont használok + Milpro féreghajtót, szúnyog szezonban havonta.
febr. 7. 17:23
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha belegondolsz, hogy ezek idegmergek, csak ekkora dozisban a legtobb kutyat nem viseli meg (rovid tavon), akkor belathatod, hogy kell a meregtelenites, ha fontos a kutyad egeszsege es hosszu elete. Aki vedekezik szivfereg es egyeb eloskodok ellen, annak gondolom fontos, csak nem elegge jol informaltak. Mariatovismag olajat vagy port ajanlom kuraszeruen. Hiaba csak cseppentos oldatot + fereghajtot kap a kutya az is felszivodik a boren keresztul es a veraramba jut, a kombinalt szereknel (Nexguard, Simparica trio) pedig kotelezoen kellene adni melle, hogy elkerulhetok legyenek a mellekhatasok, idegrendszeri tunetek, epilepszia. Akkor is ha 1000-bol 1 kutyat erint, es ha pont az az 1 az en kutyam vagy a tied?
febr. 7. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Ez a termék is megfelelő lehet? Nem kimondottan csak májvédő termék, de van benne máriatövismag is.


[link]

febr. 7. 18:09
 6/9 A kérdező kommentje:

Illetve most látom, hogy tápban is van máriatövismag, amit esznek :D ez számít valamit?


Dehidratált bárányhús (40 %), rizs (35 %), szárított almapép, csirkezsír, természetes aromák, sörélesztő, lazacolaj (2 %), borsóliszt, glükózamin (260 mg/kg), frukto-oligoszacharidok (200 mg/kg), kondroitin-szulfát (200 mg/kg), mannán-oligoszacharidok (150 mg/kg), yucca schidigera (150 mg/kg), máriatövismag (90 mg/kg), β-glükánok (50 mg/kg), szárított szúrós gyöngyajak (50 mg/kg), szárított homoktövis (50 mg/kg), Lactobacillus helveticus HA - 122 inaktivált probiotikumok (15x109 sejt/kg).

febr. 7. 18:13
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

A máriatövismag persze, hogy számít. Nekem az idős madaram kap komoly gyógyszert, ami sajnos májkárosító hatású is - és emiatt külön májvédő készítményt szed, plusz Legalon kapszulát kell szórni a lágyeleségre, ami máriatövismag tulképp.

Amit hallottál ezzel kapcsolatban az így van - csak nem reklámozzák, mert... nem. De én állatorvos mellett dolgoztam évekig (asszisztensként) - ő mondta, ha lehet kerüljem el (pedig ő is adta a pácienseinek). Ha belegondolsz egy idegmérget keringetsz a kutyád vérében - ő, akiknek adta, elő is írta h 3 havonta kötelező vérvétel, nézni a májértékeket, mert komoly problémát is okozhat. Mindenki dönthet ízlése szerint.

febr. 7. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ!

Akkor jó tudni, hogy van a tápban alapból valamennyi, de rendelek egy adagot abból a porból is :)

febr. 7. 20:29
 9/9 anonim ***** válasza:
Külön máriatövis olajat kúraszerűen érdemes adni.
febr. 8. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!