Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Erdőben szájkosárban+maga...

Erdőben szájkosárban+maga után húzott pórázon el lehet engedni a kutyát?

Figyelt kérdés

A jogszabályban az van hogy pórázon kell legyen, az nincs benne hogy a póráz végét fogni is kell nem? Ezt a hosszú pórázas megoldást rengeteg kutya kiképzős videóban mutatják, ha bármi van csak rálépsz a végére.



Illetve a környezetében se tud kárt tenni, az se áll fenn hogy vadat elkapjon mert nem tudná megharapni vagy megölni. A vadász is eleve csak akkor lőhet rá ha póráz nélkül van.



febr. 7. 20:51
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
72%

Mi van akkor, ha valamiért elfut?

Beleakad valamibe vagy felakasztja magát, meg se találod.


Amúgy nem, nem lehet elengedni úgy sem.


Lelövik, ráadásul jogosan.

febr. 7. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
82%

"Az nincs benne, hogy a póráz végét fogni is kell nem?"


Valóban nincs benne, mert az magától értetődik minden normális ember számára. Ha nem normálisan, viselkedsz, ne csodálkozz, ha esetleg a környezeted sem normálisan viselkedik veled!

febr. 7. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

A jogszabalyi resze: "Belteruleten, kozteruleten (kiveve a kijelolt futtatok) ebet csak porazon lehet vezetni". Kulteruleten nem eloirt a porazhasznalat, kivetel a vadaszteruletek es termeszetvedelmi teruletek.

Na a gyakorlat: van ilyen kikepzo porazunk, 5 meteres, de mar 2-t szetdaraltunk rovid idon belul, ahogy szaglaszik, kerulgeti a bokrokat, beleakad a poraz es 5 percenkent nekem kell igazgatnom, ha olyan a terep, szoval annyira nem elheto megoldas, max ha full egyenesen az uton halad a kutya.

febr. 7. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Nézz videót szájkosaras rendőrkutyákról, milyen durvát tud vele ütni. 😀 de amúgy az őz pl annyira híresen stresszelős állat, hogy ha valami tartósan űzi vagy támadja, bele tud halni. ( Exem vadász haverja mesélte.)

De sztem inkább az a durva, ha erős a kutyád vadászösztöne, se lát, se hall csak megy a vad után és jó esetben csak elvész (aztán ki tudja megtalálja-e valaki), rossz esetben kirohan az országútra és elütik. Szerintem egyik sem egy jó verzió…

febr. 7. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
79%
Majdnem minden külterület, vadászterület is.
febr. 7. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
83%

A vadra nem csak azzal veszélyes egy kutya, hogy megharapja, hanem hogy "megugrasztja", menekülésre készteti, megzavarja.

Szóval ugyanúgy illegális, amit kitaláltál, főleg, hogy a "pórázon tartás" nem egyenlő azzal, hogy "a kutya nyakába akasztott pórázzal".

És simán ki fogja lőni így egy vadász a kutyádat, ha meglátja rohanni.

Ha már a vadállomány és a természet nem érdekel, legalább a kutyád épsége érdekeljen annyira, hogy ezt nem játszod be.

Egyébként vannak a világon kutyafuttatók, ha valakit zavar az, hogy az erdőben nem engedheti el a kutyáját, akkor ne erdőbe vigye, hanem futtatóba.

febr. 7. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
51%

A vad belehalhat a stresszbe, aha. Akkor miért nem tiltják be a szilveszteri tűzijátékozást? Esetleg bármi mást, ami hangzavart okoz?

Akkor utakat sem kellene építeni, mivel áthalad az erdőn és elüti a vadakat.

Viccen kívül, nekem megfelelne amiket felsoroltam, na de:

- Én el szoktam engedni a kutyámat külterületen és nem, nem lőtte le vadász

- Kergetett már meg nyuszit és őzet is, akik otthonosan mozogva 10-20 másodperc alatt lerázták a kutyámat…


Szóval ha egy eb levadássza bármelyik vadat, annak valamilyen defektje van… Egyébként kétlem, hogy a kutyák többsége tényleg komolyabb kárt okozna bennük, mert (enyémből kiindulva) nem egyszer elkezdte riszálni a valagát a sötétben, és csak vakuval láttam meg, hogy ott bizony egy sün vagy egy sérült madár lapul.


Úgyhogy ez az egész “tilos a kutyát a szabadba vinni” mozgalom valami kutya utáló agyszüleménye. A kutya igenis igényli a futkározást, viszont a gazda feladata hogy BEHÍVHATÓ és más állatokkal szelíd legyen.

febr. 7. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
De akkor hogy van hogy a belvárosba minden második, az erdőbe meg kb mindenki póráz nélkül sétáltat és nincs belőle semmi?
febr. 7. 23:58
 9/16 anonim ***** válasza:
81%
Aki városban sétáltat nem behívható kutyát, attól el kellene venni az ebet.
febr. 8. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
82%

"Illetve a környezetében se tud kárt tenni, az se áll fenn hogy vadat elkapjon mert nem tudná megharapni vagy megölni. "


Nem csak akkor okoz kárt, ha harapni képes. Az is elég, ha kifulladásig hajszol egy borjas szarvast...

febr. 8. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!