Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen közepes, nagyobb...

Milyen közepes, nagyobb termetű kutya van, ami nyugodt, nem túl energetikus fajta?

Figyelt kérdés

Ami elvan a lakásban, nem pörög egész nap, mint a belga juhász, elég neki, ha napi kétszer megsétáltatod 1-1 órát, esetleg egy kicsit labdázol vele vagy egy fél órát játszhat valami kutyapajtással.

Nekem a labradort/goldent ajánlották, az alomból egy nyugodt egyedet, esetleg, ha találni olyat, német juhászból, mert őket használják segítő, vakvezető kutyának is, fontos, hogy higgadt, megfontolt legyen.

Tudtok még ilyet? Ti melyiket ajánlanátok?


febr. 22. 14:55
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Ja és még az érdekelne, honnan tudom egy játékos kölyökről, hogy ő nyugis lesz felnőtt korában? Hisz picinek mind izeg-mozog.
febr. 22. 14:56
 2/16 anonim ***** válasza:
87%
Lakásban élő kutyának nem elég napi 2 séta - min.3, de inkább 4 kellene.
febr. 22. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Persze, le volna vive pisilni, kakilni, de napi két rendes sétája lenne.

Amúgy ismertem egy labrador-kuvasz keveréket, volt vagy 45 kiló, ivaros kan volt és 15 évig élt panelban, őt napközben vitték sétálni 2*45 percet, vagy kimentek a hegyre gyalog odavissza másfél óra, tehát ugyanannyi, reggel és este pisi-kaki és tökéletesen el volt bent. 6 hetes korától panelban élt a 7.emeleten.

Én is gondoltam egy kuvasz lányra. Vagy valamilyen keverékére.

febr. 22. 15:36
 4/16 anonim ***** válasza:
86%

Röhögni fogsz, de az ilyen agár jellegû kutya a kanapén rohad egész nap.

Igen, energikusnak néz ki, futni tudnak, kell is nekik, de de egyébként kifejezetten szégyenlõs, nyugis kutya.

febr. 22. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Na az agár sajnos pont nagyon nem tetszik.

Cane corso annál inkább

febr. 22. 17:55
 6/16 anonim ***** válasza:
0%

Na, arról nem tudok.



De egy staffie-t ajánlani tudom, hasonló külseje van, és igazi couch potato, de sétálni is szeret.

Közepes méret.

febr. 22. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
30%
Nekem japán akitám van. Napi 4x van levive pisilni, abból két séta ilyen 1-1 óra legalább. Amikor itthon van és éppen senki nem foglalkozik vele, akkor alszik, a játékait teszi veszi. 4 hónapos jelenleg, de felnőtt korában sem lesz szerintem sokkal energikusabb. Azonban a séták között is kell velük foglalkozni, amikor igényli akkor jön magától
febr. 22. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
74%
Cane corso az tutira nem lakásba való akkor már inkább egy golden vagy egy berni pásztor
febr. 22. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Pedig a corso az nyugodt, lusta.

Hármat ismerek a környéken, eggyel szoktak 2-3 órát sétálni egy nap egyszer, másik kettő alig akar kimenni is a lakásból, csak nézelődik, el se megy a gazdája mellől, mindhárom póráz nélkül van mindig, nagyon nyugis mind.

febr. 22. 20:34
 10/16 A kérdező kommentje:

Berni pásztornak nagyon sok szőre van, melege lenne szerintem bent.

De az igaz, hogy az is nagyon lusta.

febr. 22. 20:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!