Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sintértelepről idősebb felnőtt...

Sintértelepről idősebb felnőtt kutyával meg lehet értetni, hogy ha hazaviszem, nem bánthatja az eddigi falkatagokat(cicák, kisebb kutya)?

Figyelt kérdés

Mert ugye az én házam, az én szabályaim, őt én befogadom, el kell fogadnia, hogy az van, amit én mondok, ha nem engedem, hogy bántsa a cicát, akkor nem fogja, vagy erősebb benne a túlélő ösztön meg az utcasors és nem fog tudni beilleszkedni?

8-10 éves középnagy méretű(20-30kg) kutyát tervezek elhozni két mentett, felnőtt, kutyabarát, ivartalanított cica és egy kis mentett, jól nevelt, ivartalanított csivava mellé, a korábbi öreg mentett nagyobb kutya helyére egy hasonlót a kis falkánkba.


febr. 25. 18:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
95%
A kutyákkal valószínűleg idő kérdése, hogy ha nem is megszeretik egymást, de elviselik a másikat. Viszont ha egy kutya nem szereti a cicákat, aligha fogja megtanulni, pláne betartani, amikor nem vagy ott, hogy ne bántsa Cirmit.
febr. 25. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
94%

Hát mondjuk ne sintértelepről hozd el, hanem olyan helyről, ahol valamennyire ismerik a kutya előéletét és magát a kutyát is kiismerték valamennyire, hogyan viszonyul macskákhoz, másik kutyához stb. és ahol mondjuk van lehetőséged legalább a meglévő kutyát odavinni ismerkedni.


Sok mindent "meg lehet értetni" egy kutyával, természetesen az otthonod szabályait is, de ez nem napok, hanem hetek, akár hónapok kérdése, akár a szobatisztaságról, akár a többi "családtagról" van szó, és akár az is előfordulhat, hogy nem barátkozik meg egyikkel sem.


Arra van terved, hogy hogyan szeparálod őket míg össze nem barátkoznak? Vagy mit csinálsz ha nem viseli el a macskákat vagy akár a kutyát?

febr. 25. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Baromira megsajnáltam, de azért kérdezem, mert ha kockázatos, akkor nem vállalom be.
febr. 25. 19:23
 4/16 anonim ***** válasza:
34%
Bull típust semmiképpen se mert az szórakozásból ízekre szedi a kiskutyát és a macskákat is.
febr. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
89%

Kisebb kutya és macska mellé max kölyök kutyát!


Akkor se terrier mix legyen,bár ezt elég nehéz megmondani.

pásztor vagy juhász kutya mixxel jobban járnál.



Én egyébként akármennyire sajnálom a menhelyes kutyákat, nem fogadnék örökbe,lutri, főleg ha már vannak meglévő állatok. Az ő életüket én meg nem kockáztatnám.


Kutyával ki is jön, macska pont az a kategória,hogy vagy szereti egy kutya vagy nem.


egy barátnőm mudi border collie mixet fogadott örökbe 1 éves volt, 2 cicával első perctől jól kijött.

febr. 25. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Létezik egyáltalán ilyen, hogy sintér?
febr. 25. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
27%
Csak gyepmester van!
febr. 25. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Köszi.

Nem tudom, mi tévő legyek, nem is merek ilyen nagyobb kutyát, tényleg mi van, ha rálép valamelyikre vagy ráfekszik vagy nem ismerem és kiszámíthatatlan, nem tör-e ki belőle valami, hogy neki menjen valamelyik kicsinek.

Kistestű felnőtt kutya nem jöhet szóba? Vagy mindenképpen kölyökkutya kellene? És kölyökből is olyat, ami kicsi marad?

Nem akarom veszélyeztetni az életüket.

febr. 25. 22:09
 9/16 anonim ***** válasza:
25%
Előző kutya honnan volt, hogy ennyire nem vagy képben, milyen problémák lehetnek egy gyepmesteri telepről befogadott kutyával? Menhely, ahol ismert az előélete miért nem jöhet szóba? Miért nem elég a 3 állat, akik most vannak?
febr. 25. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs előismereted a kiszemelt kutyával és nincs lehetőséged összeismertetni a meglévő allataiddal döntés előtt, akkor ne kockáztass.

Én felnőtt macska mellé hoztam kölyök kutyát. Amíg a macska nagyobb volt, adott pár pofont a pofátlan kölyöknek, ezért kialakult a sorrend, később sem bántotta a kutya. De minden más macskát utál, megtámad. Ebből kiindulva azt mondanám, hogy ha azt mondják, bírja a macskákat, az még nem garantálja, hogy a tieidet is szeretni fogja. Ha el tudod őket különíteni, és esetleg van B terv, hova vidd, ha nem tudnak együtt élni, csak akkor hozz menhelyi kutyát ismeretlenül.

febr. 25. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!