Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A németjuhászt mennyire lehet...

A németjuhászt mennyire lehet simogatni? Milyen tapasztalataitok vannak vele?

Figyelt kérdés

Nálunk a családban már a második németjuhász van, de az a tapasztalatom, hogy egyik sem nagyon hagyja, hogy simogassák.

Az előző kutya volt pl. hogy feküdt a földön, én leguggoltam hozzá, elkezdtem simogatni, ő meg fogta magát, felállt, elment 10 méterrel arrébb és lefeküdt ott.

A jelenlegi barátságosabb, de őt se nagyon lehet simogatni, ő meg mindig csak mozogna.

Furcsa, mert más kutya pl. odajön hozzám és lehet dögönyözni akár egy óráig is.



febr. 26. 01:44
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
80%

7-esnek igaza lenne, csak nem itt. Megtanulta ezt a sablonszöveget, és próbálja mindehová odahányni, illetve az adott szitulációt bunkósbottal próbálja az általa betanult sablonba beleverni.


Szerintem egy kisgyerekről van szó, aki rájött, hogy ha elszavalja, hogy "nem baxszuk ki a kutyát a kertbe", akkor megsimizik a fejét, hogy "okos vagy kisfiam".

Így mindenhol mepróbálja erre terelni a témát.

febr. 26. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
42%

Más kutyának lehet, hogy ki vannak elégítve az igényei, mielőtt az ember elégítené ki az igényeit, azzal, hogy simogat valami szőröset.

Ezért más kutya lehet, hogy ezt nem veszi egy pofátlan tolakodásnak.

febr. 26. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
84%

Az enyém nagyon nyugodt, benti kutya, a napi sétákkor egy kis labdázás és alap parancsok átgyakorlása után egész nap az ágyamban fekszik a cuccaimon, várja, hogy hazaérjek munkából, hogy a vállamra tegye a két mancsát és puszilkodjon, aztán leülök mellé az ágyra és beleteszi a fejét az ölembe, hanyatt fordul, hogy simogassam, közben magyaráz, nyöszörög, pacsizik folyamatosan.

Éjjel is mindig rajtam fekszik, nem értem, hogy nincs melege, de le sem szakad rólam, hihetetlen cuki:D

febr. 26. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
100%

Gyerekkoromban haveromnak volt német juhásza (szuka), ő imádta, ha simogattuk, de még jobban, ha játszottunk is vele. Nagy élmény volt, hogy nekünk, gyerekeknek is szót fogadott az a nagy kutya. (akkoriban tacskóm volt)

Nekem Dobermannjaim voltak többnyire. Katonaságnál kaptam egy öreg szuka német juhászt. Ő szerette a simogatást, főként a lábhoz dörgölődve. Koránál fogva lustálkodást is bírta. Kevésbé volt játékos.

Később volt sajt német juhászunk is, amikor már gyerekeim is voltak. (kan, törzskönyvezett) Nagyon imádta, ha foglalkoztunk vele, a simogatást is kedvelte, főként, ha vakargatva tettük, nem csupán a szőrének felső részt érintettük. A szőrkefét is bírta, állandóan a hasát és a nyakát nyújtotta ilyenkor. Kézi simogatásnál nem vágta hányatt magát. Játszani, dolgozni is imádott. Minden generációval jól kijött, szüleimmel, velünk, gyerekimmel is. Iskolázottként nagyon fegyelmezett és szófogadó volt! Sajnos csupán 6 évet élt szegény.

febr. 26. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
#14 Mi történt vele?? 😮🥺
febr. 26. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
Nekünk is németjuhászunk van - 4 éves kan, imád minden családtagot, utálja, ha elmegyünk és ő nem jöhet, nagyon ragaszkodó. De megvan a kis saját tere, akkor szereti, ha vakargatják, amikor neki igénye van rá. Ha nincs kedve hozzánk, akkor odébbmegy. Közös, hatalmas kanapé(ágyo)n alszom vele, ha nem tetszik neki, h más is odajön a nappaliba, akkor kimegy. :) Más embernek nem engedi magát megsimogatni.
febr. 26. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém velem vakargattatja a füle mellett, meg az arvát, esetleg az álla alatt.

Egy hülye szokást neveltem bele kiskorában, hogy a lábam közé jön, és megdögönyözöm, megvakargatom a hátát a hátát.


Idegenekkel távolságtartó, ha bizalmatlan, de valaki azért is közelít, akkor "elugatja" onnan. Általában az működik nála, hogy elkezdek beszélgetni valakivel, az pedig levegőnek nézi, akkor egy idő után maga megy oda, és elkezdi szimatolni a kezét, akkor már lehet simogatni.


Ha viszont valaki a bizalmába férkőzik, a korábban írt "félrenevelésem" miatt elkezdi befúrni magát a lába közé, abből szoktak adódni hülye szituk, amikor az ember nem érti mit akar a kutya.


Egyébként kutyásoknál, akin érzi a kutyaszagot, pillanatok alatt ki tud engedni.

febr. 26. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
"arvát" = állát
febr. 26. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk németjuhász van. Nem nagyon igényli a babusgatást, de nem is megy el amikor simogatjuk.

Egygazdás kutya, nem hallgat mindenkire.

febr. 26. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim válasza:
Miénk is pont ilyen volt. Arrébb ment, megunta a simogatást. Magának való kutya volt ilyen szempontból. Ha magamhoz hívtam, odajött, pár perc múlva el is ment. :D
febr. 26. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!