Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tippek, praktikák? Kinek...

Tippek, praktikák? Kinek milyen tisztítószerek váltak be? Nagyon erős kutyaszagot hogy lehet megelőzni?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy kutyát, konkrétan rottweilert. Nagy alapterületű lakásban lakok.


A fő aggályom, hogy borzalmas kutyaszag lesz. Egyik ismerősömnek van egy amstaffja és elviselhetetlen a lakása, bűzlik a kutyától.


Persze, tudom hogy minden kutyának van egy alap szaga, meg ha ott él, akkor a környezete is át fogja venni valamilyen szinten. De pl egy másik barátomnak két kistestű kutyája van és ott sokkal kevésbé érezni. Sőt, ha csak nem a kutyák plédjet emeled az arcodhoz és szagolod, akkor nem igazán tűnik fel a kutyák jelenléte. A másik ismerősömnél rendesen áporodott büdös van, nála pedig nincs.


Ez a barátom azt mondja, hogy a jó táplálás és a rendszeres kozmetika teszi, mert ő gyakran hordja kozmetikushoz a kutyákat. Miven a rottweiler nem egy ilyen kutya, nekem nem kell majd hordanom, de azért szeretném majd havonta-másfél havonta fürdetni és rendszeresen tisztítani a fülét, ápolni a fogait. Utóbbi a macskáimnál sokat használt régen.


Az etetés részével vagyok kicsit bajban, mert ő a N&D tápokra esküszik és tényleg jó minőségű, de nekem egy nagy kutyát nagyon sokba kerülne azzal etetni. A Brit Caret néztem, nekem az szimpatikusnak tűnik összetétel és ár alapján is. Ti mit gondoltok róla?


Nem vagyok nagyon finnyás, tisztában vagyok vele, mivel jár az állattartás, az erős szagokat szeretném megelőzni csak.


Illetve bármilyen más tippet is elfogadok, vagy tisztítószer ajánlásokat.


Köszönöm!



febr. 26. 12:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Kanapera, agyra ne engedd fel, ezeket nehez rendesen tisztantartani es emiatt van leginkabb kutyaszag a lakasokban altalaban. Legyen egy fekhelye, ott aludjon.

Szonyeg se legyen szerintem.

Ezen kivul napi porszivozas es felmosas.

febr. 26. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
70%
Első kiegészítése, hogy rendszeresen fürdesd és ennyi.
febr. 26. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
81%

Rendszeres, kutyus bőréhez való extra gyengéd és kímélő kutyussamponnal fürdesd meg az állatot, és nem lesz erős kutyaszag a lakásban. A bűzmirigyét is állatorvosnál rendszeresen üríttesd. A szőrét finomat lehet ápolni kis vazelinnel is, nekünk ezt tanácsolta az állatorvos.


Paneltacsinknak így nincs szaga, és szép fényes a szőre is. :)

febr. 26. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
89%

Így van, nem kell semmi extra, csak havi fürdetés, heti fültisztítás, meg van olyan táplálék kiegészítő kutyáknak, ami megelőzi a fogkövesedést, meg úgy általánosan a szájszagot csökkenti.

Az is igaz, hogy saját fekhelye legyen, ne ugráljon fel mindenhova, ami viszont kimaradt, hogy a havi fürdetés alkalmával a fekhelyét, törölközőit is mosd ki.

Esős séta után pedig ne csak sima törölközővel törölgesd le, hanem először nedves ruhával, utána szárazzal, a tappancsokat pedig minden séta után nedves ronggyal törölgesd meg, száraz időben is.

Kb ennyi.

Hát létezik kutyaparfüm, de ne már, basszus, rottweilerről beszélünk, nem pudliról, na de egyéni döntés.

febr. 26. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
89%
Ja és fürdetés után használj balzsamot, szőrápolót! Illatos is és ápolja, fényesíti a szőrét.
febr. 26. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Esetleg le tudnátok írni, ti milyen sampont és balzsamot használtok?
febr. 26. 16:01
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Én Biogance nevűt mindkettőből.
febr. 26. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Én is Biogance balzsamot, de samponból a sima Gabi babafürdető és sampon 2in1 vált be 😅
febr. 26. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Egyik haveromnál is olyan bődületes büdös kutya szag volt, rettenetes volt bemenni hozzá. Persze az ő orra már megszokta.
febr. 26. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
70%

Azért ezt a havi fürdetést én pl nem ajánlom mert pikkpakk tönkre lehet vágni vele a kutya szőrminőségét és a bőrét.


A kutyának van egy alap kutyaszaga, de rendszeres takarítás mellett, ennek nem szabad zavarónak lennie. A bűzmirigyét meg el ne kezdd nyomatni emiatt.

febr. 26. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!