Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Minden lánykutya csinálja...

Minden lánykutya csinálja ezt? Többi Lent.

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nekem egy yorki és havanesse keverék kislány kutyusom van 2 éves. Nem tudom, hogy írjam le, de gyakran látom, hogy baxik a párnán, meg a plüssmaci-t szokta. Bocsánat a kifejezésért, de nem tudom hogy hívják amikor egy kutya ezt csinálja. Mi ennek a neve? Miért csinálja? Minden lánykutya csinálja? (Néha olyan mintha elélvezne.) :) Bár hallottam olyat, hogy ha az ember lábán csinálja ezt akkor az azt jelenti, hogy nem tisztel, de a párnán meg a macin?????? Kérlek szépen értelmes választ írjatok! Nagyon köszönöm a válaszokat.
2010. okt. 25. 16:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
31%
:) szerezz neki 1 másik kutyát és nem fogja plüss macival
2010. okt. 25. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Ez elvileg domináns viselkedés, valóban arról szól, hogy a felsőbbrendűségét fejezze ki. AMíg csak a macival csinálja addig nem nagy gond, bár én nem hagynám neki azt sem. De ha más kutyával csinálja, abból könnyen lehet konfliktus.
2010. okt. 25. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Nonxi válasza:
46%
Szia! Az én kutyám is csinálta ezt, pedig lány. Az enyém a labdáját molesztálta:) Mindig rászóltunk..és egy idő után nem csinálta többé. Bár lehet hogy hamarosan tüzelni fog a kutyád, azért csinálja ezt.
2010. okt. 25. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Nekünk boxer kutyusunk van és ugyanezt csinálja... csak a bátyám lábán... nagyon vicces, de mindig rászólunk és mostmár egyre kevesebbet csinálja.
2010. okt. 25. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Az enyém is csinálja néha a lábamon, akkor, ha nagyon boldog, izgatott. Egyáltaltalán nem domináns kutya. Ráadésul ivartalanított szuka... Nem tudom miért csinálja.
2010. okt. 25. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Szerintem ez egyáltalán nem vicces.

A párzó mozdulat minden kutyában benne van, nemtől függetlenül. De egy szuka nyilván azért csinálja, mert domináns. Szólj rá, vedd el tőle, amivel csinálja.

Ez nem játék. Ismerek kutyatenyésztőket, és ők a kan kutyáiknak sem engedik, hogy csak úgy rámásszanak a szukákra, vagy egy plüssre, vagy valakinek a lábára.

Le kell szoktatni, és a kutyáddal megértetni, hogy nem ő a főnök. Akkor ez a dolog is meg fog szűnni.

2010. okt. 25. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Igen, amúgy a párzás a vezető kiváltsága, tehát eleve a vezető jelenlétében fel sem merülhetne, de ha nem tiltod le, akkor ott pozíciópontot veszítesz. Ami nem feltétlenül baj, ha amúgy minden oké kettőtök között, de amíg vannak nevelési gondok, addig ez nem megengedhető.
2010. okt. 25. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

egyáltalán nem természetes viselkedés az ilyen fixált tudatállapot!!!

a kutyád steresszes és becsavarodott, valószínűleg semmilyen természetes igénye nincs kielégítve értem ezalatt a megfelelő testmozgást, sétákat, szabályok, határok kijelölését és jól időzített érzelmi reakciókat, szeretetet...így vezeti le a feles energiáit és azt, hogy egy domináns szerepbe kényszerült mert a vele élő emberek nem hajlandók felelősségteljesen irányítani!

-tehát nem kutyaként foglalkoztok vele!!!-ami számára a legfontosabb lenne, hagyjátok, hogy természetesen kutyaként élhesse az életét és ne egy elkényesztetett kisgyerek szerepét kényszerítsétek rá!

2010. okt. 27. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 capsread ***** válasza:

Domináns viselkedésű a kutyád, és ez nagy baj! Nincsenek lefektetve a szabályok köztetek, nem kizárt, hogy a kutyád egy idő után már egyáltalán nem is fog neked engedelmeskedni.

Az alábbi szabályokat kell betartani a megszüntetéshez:

1) A kutya nem eszik az előtt, hogy Te ettél volna. Az étkezést nyugodtan fejezd be, a kutya eztán kapja az ételét.

2) Te mész ki/be az ajtón, a kutya csak követ. Ha előtted megy ki, visszahúzod, és rászólsz.

3) Az ágy a Te ágyad. A kutya felmehet, persze, ha megengeded, azaz odahívod.

4) Séta akkor van, ha neked kedved van hozzá. Ha kaparja az ajtót, nyüszít, vagy ilyesmi, oda se figyelj rá.

5) Játék akkor van, ha neked van kedved játszani. Ha viszi oda a labdáját, mackóját, vagy bármelyik játékát, nos akkor ne is vedd észre

6) Arra sétáltok, amerre Te akarsz. Ha ő balra menne, és húzza a pórázt, ilyesmi, neked jobbra kell menned.

7) A Te akaratod a döntő, a kutyád pedig követi.

2010. okt. 27. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%
vidd az álatorvoshoz de gyorsan!!!!! (ez nem vicc!!!)
2010. okt. 27. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!