Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most akkor a Cane Corso lusta...

Most akkor a Cane Corso lusta vagy energia bomba?

Figyelt kérdés

Egyik helyen azt olvasom, hogy lusta, közepes mozgásigényű, ugyan bármeddig elsétálgat veled, de azért rohanni nem igazán szeret, a nehéz alkata miatt nem is ajánlott futtatni igazából.

Másik oldalon meg azt írják, nagyon aktív, órákat bír labda után rohangálni, igazi munkakutya.

Nos, a környékünkön 3-ból 3 corso az előbbi leírás szerint van, sokszor még sétálni is lusták, csak kullognak a gazdáik mellett, mögött.

Corso gazdik, nektek mi a tapasztalatotok?


márc. 7. 22:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%
Egyik ilyen, másik olyan. Mindkettőre lesz tapasztalat.
márc. 7. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
84%
Apumnak van corsoja, közepes az energiaszintje, lehet vele nagyokat sétálni, de nem igényli napi szinten.
márc. 7. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Eddig úgy tudtam, hogy nem az a rohangálós fajta.

Az eddigi tapasztalatok is azt mutatják.

Csak most egy helyen mást olvastam és elbizonytalanodtam.

Mert amúgy ez a fajta a kedvencem, szeretnék egyszer egy szép nagy fekete szukát.

márc. 8. 07:40
 4/11 anonim ***** válasza:
58%
A munkavonalas nagyon is energikus és munkaigényes. A küllemvonalas meg jellemzően alacsony-közepes energia szintű. De ott is ki lehet fogni valamivel nagyobb ösztönű egyedet.
márc. 8. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
86%

Nem kell mindent készpénznek venni amit leírnak egy ilyen "fajtaismertető" oldalon, mert sokszor nem szakértők ollózzák össze innen-onnan.


Keress meg egy tenyésztőt, kérdez meg hogy az ő vonala milyen, a mérvadóbb úgyis ez lesz, hogy fajtán belül konkrétan a tenyésztők mire szelektálnak.

márc. 8. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Rendben.

Meg a környéken, akik vannak, tőlük is megkérdem majd, hogy honnan vették a kutyát.

márc. 8. 08:57
 7/11 anonim ***** válasza:
33%
Római légiók kutyája volt,ahhoz képest mára már elég lusta lett.
márc. 8. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
61%
Masztiff félék azért nem a nagy mozgásigényükről híresek :D közepesnek mondanám, én egyet ismerek, de 1 éves kora óta csak komótosan sétál
márc. 8. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Én is így tudom #8.

Masztiff féle. Meg bulldog szerű. Ezek nem egy energia bombák.

De majd beszélek másokkal.

márc. 8. 11:34
 10/11 anonim ***** válasza:
Keress rá az IGP-s cane corsokra youtube-on. Akkor látni fogod, hogy milyennek kellene lennie a fajtának.
márc. 8. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!