Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor milyen kutyaruhát...

Mikor milyen kutyaruhát használtok? Overál télen jó? Mellény és pulcsi, illetve vékonyabb esőkabát tavaszra meg őszre? Kell még valami?

Figyelt kérdés

Kezeslábas(overál):

[link]

Mellény:

[link]

Pulcsi:

[link]

Esőkabát:

[link]


márc. 11. 21:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
26%
Soha a büdös életben nem hordtak a kutyáink semmilyen kutyaruhát. Nincs rá szükségük.
márc. 11. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Első gondolom nem kistestűd van.



Én átmeneti száraz időben pullovert adok az öregemre.

Ha esik esőkabát.

Télen meg plüssös overál,plusz téli kabát ezzel egy órát is elvan kint,hogy nem fázik.


13 éves öreg havanese akinek a szőre megritkult így muszáj öltöztetni,mert igen is fázik!

márc. 11. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Tök jó, de nem minden fajtára igaz ez.


Kérdező, fajtafüggő, illetve az eü állapot és a kor is számít. Ha kell (alapvetően rövidszörű és/vagy kistestű kutyánál) akkor kellhet egy vékonyabb pulcsi őszre/tavaszra + egy esőkabát (vagy egy vékonyabb vízlepergető kabát) és egy vastag vízálló kabát télre. Agaraknál láttam néhányszor ilyen kezeslábast mint az első, nekik a pipaszár lábaik is fázni szoktak.


Nagyobb testű, hosszú szőrű kutyáknál esetleg speciális esetben kellhet, pl. hosszabb túránál, ha nagyon esik, hűvös időben úszás után, ilyesmi.


Miénk bull-labi keverék, ennek megfelelő vegyes bundával, hasán pl. pont rövid, de a nyakán és hátán labis vízlepergető bunda van. Ő pl. em fázós, bár nyilván nem -5 fokban megyünk 20 km-es túrára vele, de egy 1-1,5 órás intenzív sétát (hosszú pórázas szaglászás, játék, feladatozás stb.) kb. 0 fokig tök jól visel, nem láttam még fázni. Ha annál hidegebb van vagy durván szakad az eső akkor sem ő, sem mi nem erőltetjük a hosszas andalgást. :D


Mozgékonyabb fajtáknál játék, futkosás stb. idejére akár le is lehet venni és utána visszaadni, hogy ne fázzon meg.

márc. 11. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Jó az overál, csak sok kutya nem szereti és nem nagyon akar benne mozogni.
márc. 11. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

4 vagyok, véletlen elküldődött.


nekünk ilyesmi van hidegre:

[link]


amúgy meg pulcsi, de szeretem, ha végigér a hasán a ruha és valamennyire védi a vállon és a csípőnél az izületeket és a nyakára is rásimul. A kapucniktól rosszul vagyok.

márc. 11. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

1-es gondolom nem kistestűd van, vagy olyan fajta, aminek nincs rendes aljszőre, ezért télen pl fázhat és megfázhat.


Kérdező: inkább pulcsi, az overallt nem mindegyik kutya szereti, kapucnit hanyagolnám, esőben vízlepergető kabát, télre vastag.


Amúgy fajtától is függ.

márc. 12. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem csivavám van. Több kutyaruhát próbáltunk, de csak a mellényt viseli el. Abból olyasmi van, mint amit linkeltél.
márc. 12. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Télen télikabátot adok rá, de kezeslábasunk nincs. Agyf@szt kapnék mire lecincálnám róla.

Tavasszal, ősszel vékony pulcsi, esőkabát.

Más nem kell. Kóbordogstól szoktam rendelni, jó árban vannak a ruháik.

márc. 12. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Csakis Gucci és Dolce & Gabbana rucikba öltöztetem az én kis drágáimat. 🐶👚👙👠👒
márc. 12. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Kan yorkim lesz és aránylag rövid szőrben, úgymond sportosan fogom tartani, mert nem kiállítási kutya lesz, hanem a társam. Nem akarok hülyét csinálni belőle, meg fölösleges cicomás cuccokba bújtatni, csak ami tényleg szükséges, abból is a lehető legegyszerűbb kinézetűt. Ha a kora reggeli és késő esti 15 perces pisiszünetre nem is adok rá ruhát, de napközben a két 30-45 perces sétára kelleni fog.

Köszönöm a válaszokat.

márc. 13. 14:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!