Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet egy kutyát...

Hogyan lehet egy kutyát elajándékozni, mi a módja, hogyan kerül át más nevére?

Figyelt kérdés
Exem elhagyott és rám maradt a kutya, de én depressziós vagyok és ráadásul nagyon keveset vagyok itthon, szegénynek nem jó helye van nálam. Volt apósom szívesen befogadná, és nála nagyon is jó helye lenne, szeretve lenne… de nem tudom, mi a módja ennek?

márc. 11. 22:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Állatorvoshoz beviszed, átírják a nevére.
márc. 11. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem is fontos a kutyát is vinni, elég az oltási lapját. Az a lényeg, hogy a chip át legyen írva az adatbázisban, ahhoz csak a dokinak van hozzáférése. Plusz átírja az oltási lapban a tulaj nevét és címét, de azt te is meg tudod tenni.
márc. 11. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Gondolom ehhez kell valami szerződésfélét írjunk, hogy az állatorvos átírhassa neki?
márc. 11. 23:42
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem, bemenetek, kéritek hogy írja át, és átírja
márc. 11. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ex apósodnak állatorvoshoz el kell vinnie a kutyust és át kell íratnia az oltási könyvben a tulajdonos adatait, de ennél még fontosabb, hogy a chipet is át kell írni az új tulajdonos nevére, ezt is megcsinálja a doki.


A legegyszerűbb ha a jelenlegi tulajdonos (te vagy az exed) is megy vele és/vagy kérni fog egy ajándékozási nyilatkozatot/szerződést is (adatok, 2 tanú).

márc. 12. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Igazából a kutya nem nézi... De ha kéri, akkor átírják amikor viszi oltásra, illetve ha van törzskönyve, tenyészszemlére, kiállításra vinné, almot szeretne, akkor az ebtenyésztők országos szövetségénél kell átiratni.
márc. 12. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
69%
Mi úgy kaptuk a mostani kutyánkat, hogy valaki bedobta a kertünkbe.
márc. 12. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!