Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 12 órás munkával szerintetek...

12 órás munkával szerintetek tarthatnék egy kutyát?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A párommal egy két szobás, tágas lakásban lakunk és mind a ketten 10-12 órát dolgozunk, de szeretnénk egy kutyust. Ő reggel 9-től 6-ig dolgozik, én 5-től délután 5-ig, utána pedig éjszakázom. Egy tacskóra gondoltunk. És amíg nap közben nem lennénk otthon, lenne neki pelenka, ha kellene könnyítenie magán, játékai, esetleg bekapcsolnánk neki a tv-t, hogy semmi esetre se unatkozzon. A sétáltatást úgy oldanánk meg, hogy ha nappalis vagyok akkor én hajnali 4 körül levinném, utána a párom 8 körül, majd munka után levinném, este pedig a párom. Ha éjszakás vagyok akkor kora reggel, utána pedig délután 2-3-kor vinném le. Így szerintetek rendben lenne? Nyilván valóan nem csak a levitel a fontos, mind ketten foglalkoznánk vele órákat.

márc. 20. 14:07
1 2 3 4 5 6 7
 51/61 anonim ***** válasza:
51%
#50 Az úgy már korrektebb. Így már lehet kutyát tartani. Nem a tacskót ajánlanám, de kutyát már igen. Barátnőd tacskómániája mondjuk irracionális és nagyon nem az a megfelelő fajta nektek, de hát úgyis még a rendesen tenyésztett, nem ideggyenge tacskót is tönkreteszik az ilyen "csak azt a fajtát akarom" gazdik, plusz egy már igazán nem számít.
márc. 21. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/61 anonim ***** válasza:
25%

#51

A kérdező eddig is ezt pofázta, csak te nem fogtad fel, ezért kellett ilyen szájbarágósan, külön az értetleneknek elmagyarázni.

Azt meg aztán baromira nem tudhatod, hogy milyen a kérdező és a párja személyisége, szóval fingod sincs arról, hogy milyen kutya illik hozzájuk.

Na pá.

Kérdező. A két nap 10 óra, utána meg szinte semmi egyedüllét még annál az átlagnál is jobb, ahol heti 5 nap 10-12 órát van egyedül a blöki, nyugodtan tarthattok bármilyen kutyát.

Szóval ennek az oldalakon át való vitának semmi értelme sem volt.

márc. 21. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/61 anonim ***** válasza:
29%
#52 Mondjuk fajtát nem személyiség alapján választunk, hanem az alapján, hogy ki tudjuk-e elégíteni az igényeit. Van kertjük, lesz benne műkotorék például? Vagy ölebet csinálnak belőle? Mert ha utóbbi (és ez a jellemző), az nem tacskónak való élet. De hát hiába magyarázom, mert ti minden kutyának csak a küllemét látjátok, fogalmatok nincsen róluk.
márc. 21. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/61 anonim ***** válasza:
35%

Mű kotorék?

Miért, a te border colliednak vannak mű juhai?

🤣🤣🤣

márc. 22. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/61 anonim ***** válasza:
60%
Sok itt az értelmi fogyatékos a kérdezővel együtt! Oldalakat képes hazudni csak itt igazolja vissza neki mindenki hogy jó lesz az a kutya ígyis. Hát tudod mit legyen. Unja szêt a fejét, rombolja szét a lakást! Labrador? Börtön egy lakásban nagytestű kutya... Dehát itt a kutyatartó megmondó emberek majd lepontoznak, sok sügér.
márc. 22. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/61 anonim ***** válasza:
29%
#54 A terelő az bármit terel. Mondom én, hogy fogalmad sincs a kutyákról.
márc. 22. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/61 anonim ***** válasza:
39%
Persze néha bérelj fel egy kamu betörőt, nehogy már unatkozzon az őrző-védő fajta... :D
márc. 22. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/61 anonim ***** válasza:
34%

A face-n találtam a Budapesti kutyások csopiban. Szerintem van benne igazság.


Minden leendő és jövőbeli kutyásnak ajánlom ezt a kis olvasnivalót! Volt már, de nem lehet elégszer osztani!


Doberman vagyok: elismerten az egyik legintelligensebb és legfélelmetesebb kutya, az amerikai tengerészgyalogság szolgálatában álltam, és nem beszélek a sötét múltamról a német hadseregben. Ördögkutyának hívtak, ma arra kérnek, hogy viselkedjek uszkárként, és azt akarják, hogy ruhát viseljek...


Malinois vagyok:

Ajándék az emberiségnek, mindenben brillírozok, amire egy kutya csak képes lehet, és mindig készen állok a munkára. Ma arra kérnek, hogy egész nap pihenjek a kanapén.


Akita Inu vagyok:

Őseimet arra szelektálták, hogy más kutyákkal harcoljanak. Ma azt kérik tőlem, hogy legyek toleráns fajtársaimmal szemben, és én leszek a hibás, amikor egyikük túl közel jön hozzám.


Beagle vagyok:

Ahogy követtem a vadat, ugattam, hogy a vadászok tudják hogy merre van. Én vezettem a hajszát. Ma elektromos nyakörvet tettek rám, hogy elhallgattassanak, és azt akarják, hogy első szóra térjek vissza a gazdámhoz.


Yorkshire terrier vagyok:

Patkányokat irtottam a szörnyű, szűk angol bányákban. Ma azt gondolják, hogy nem tudom használni a lábaimat, és mindig cipelnek.


Labrador retriever vagyok:

A legszebb álmom az, hogy beugrom egy tóba, hogy elhozzam a gazdámnak a frissen lőtt vadkacsát. Ma elfelejtik, hogy sportkutya vagyok, dagadtra hizlalnak, és gyermekekkel kell játszanom.


Jack Russell terrier vagyok:

A nálam nagyobb rókával képes vagyok megküzdeni a saját kotorékában. Ma engem hibáztatnak a harciasságomért, és társasági kutyává akarnak változtatni.


Szibériai husky vagyok:

Ismertem Észak-Oroszország csodálatos tájait, ahol lenyűgöző sebességgel húzhattam a szánokat. Ma már csak a kert falai határolják be a horizontot, és egyetlen foglalatosságom az ásás.


Border collie vagyok:

Napi nyolc órában dolgozom és a terelés egyedülálló művésze vagyok. Ma engem hibáztatnak, amiért juhok hiányában terelni akarom a kerékpárokat, az autókat, a gyerekeket és mindent, ami él és mozog.


AGÁR VAGYOK. Arra szelektált fajta ,hogy ne gondolkodjak ha megmozdul valami, akkor induljak szélsebesen , elkapjam és megöljem . Ne várjak az emberi parancsra , mert addigra a zsákmány elinal . Önnàlóan dolgozó MUNKAKUTYA VAGYOK .

Ma ösztönkontroll néven , ezt korrigàlni akarják. Rossz vagyok ha nem àllok meg .

A kutya amelyik mellé nem kell fegyver , mert az agár maga a fegyver 🏹


Tiszteld és értsd fajtát amit választasz .

Én vagyok a XXI. századi kutya.


Jóképű, éber, engedelmes, elviselem ha egy kézitáskában cipelsz is...de olyan egyéniség vagyok, akinek ki kell élnie az ösztöneit, és nem vagyok alkalmas arra az ülő életre, amit szeretnél, hogy képes legyek elviselni.


Napi nyolc órát egyedül tölteni a teraszon, látni a gazdát egy kicsit este, amikor hazajön, akinek a mozgásigénye kimerül abban hogy elslattyog a fürdőszobáig, mélységesen boldogtalanná tesz.


Ezt úgy fogom kifejezni, hogy egész nap ugatok, a kertedből aknamezőt csinálok, ha elengedsz, kezelhetetlen vagyok, ha néhányszor kiengedsz és a párnámon töltöm a napot, akkor szerinted boldog vagyok, hogy milyen kényelemben élek, amíg te dolgozol: a valóságban viszont teljes depresszióban leszek, ami nem csak az ember, hanem a XXI. századi kutya sorsa is.


Ha tetszem neked, ha régóta álmodozol rólam, ha gyönyörű kék ​​szemem vagy sportolói kinézetem miatt vettél meg, de nem vagy képes nekem igazi, teljes, kutyához méltó életet, igazán élhető életet adni, ha nem tudnád biztosítani azt a munkát, amelyre a génjeim alapján hivatott vagyok ... akkor felejts el.

Ha tetszik a küllemem, de nem vagy hajlandó elfogadni a jellememet, amit a szigorú genetikai szelekció alakított, és úgy gondolod, hogy csak jóakarattal megváltoztathatsz...akkor hagyjuk egymást békén.


A XXI. századi kutyája vagyok, igen. De most is ott van bennem az, aki harcolt, vadászott, aki húzta a szánkót, aki terelte az állatokat, de még szunnyad. És előbb-utóbb felébred. Jókor, vagy rosszkor"


Többnyire rosszkor...


"És végül sajnos azokat az embereket, akik minden szabadidejüket ilyen kutyákra fordítják, és lehetőséget adnak nekik az ösztöneik kiélésére, "kutyaőrültnek" és "betegeknek" bélyegzik ...

márc. 22. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/61 anonim ***** válasza:
54%

Ez alapján senkinek ne legyen kutyája, max annak a néhány kőgazdagnak, akinek soha nem kell dolgoznia életében, ezért egész nap nyüstölni tudja a kutyáját, az összes kutya meg rohadjon meg a menhelyen, mert sokkal jobb egy kis ketrec, meg napi egyszer odab@szni nekik a kaját, minthogy bent lehet a gazdival, aki napi 3x1 órát eltölt vele kint.

Igazatok van ! ✌👌👏

márc. 23. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/61 anonim ***** válasza:
100%
#59 Megtaláltad a ló másik oldalát. De azért az sem normális, hogy hatalmas nagy életmentőnek gondolják magukat azok, akik baromira nem egészségesen viszonyulnak a kutyájukhoz.
márc. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!