Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináltok az agresszívan...

Mit csináltok az agresszívan nektek támadó vakarékokkal? Tényleg egy helyben kéne állni, és lesni, hogy ugyan megharap-e?

Figyelt kérdés
Mentem az erdőben, ott volt egy család, egy kis dög pedig folyamatosan ugatott, vicsorgott rám, jött volna nekem. Ignoráltam, és mentem tovább az utamon, mintha semmi se történt volna. A gazdája pedig ott szólongatta, nem túl határozott módon. Amikor láttam, hogy a közelembe ért, csak annyit csináltam, hogy lépés közben egy kicsit jobban meglendítettem a lábamat, és pont telibe kaptam. Elkushadt, utána pedig csöndben eloldalgott. Erre a gazdája, aki egyébként falusi, és ismerem is csak ennyit mondott "szerintem nem szerencsés rugdosni a kutyát, amúgy heló". Amikor az én kutyám bárkit zavart, akkor nem győztem bocsánatot kérni. Ez a bunkó pedig komolyan elvárta volna, hogy majd lemenjek az útról, miattuk körbe menjek, mintha az övék lenne az erdő, és még volt képe fenyegetőzni. Nyáron egyszer már volt ilyen, hogy két kis agresszív kutya nekem támadt, én meg semmit sem csináltam, mert hát kiskutya, meg minden, aztán meg amikor a lábamat súrolta a foga, akkor megfogadtam, hogy innentől kezdve már nem fogom hagyni, hogy bármi is ezt csinálja velem.
márc. 21. 18:49
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
75%
Szoktam szólni a gazdájának, hogy hívja vissza a kutyáját. Semmiképpen nem az az első dolgom, hogy belerúgjak.
márc. 21. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Ebben az esetben annyit szoktam rá szólok hangosan mégy innen a ku.....ád!Gazda meg pislog hogy most ez kinek szólt.
márc. 21. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
1.: Nem rúgtam belé, hanem sétáltam, és mintha éppen rágyorsítottam volna a tempóra, kb. annyira lendítettem meg a lábamat. De ha nem teszem ezt, akkor is elkapta volna a lábam. De úgy látszik, hogy ebből legalább tanult! Jó lecke volt neki, nem lett semmi baja. Egy kis tiszteletre nevelte.
márc. 21. 19:23
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Hát egyszer egy csivava póráz nélkül már vagy 10 perce visítozva követett engem és a 30 kilós németjuhász keverékemet, aki le se sz.rta, a s.ggdugasz gazdája meg valahol a kutya mögött 10 méterrel vigyorgott, hogy milyen bátor az ő kis vakarcsa. Egyszer aztán az én kutyám semmittevésére felbátorodott, bokán csípte a sz.ros az én kutyámat, az enyém meg reflexből azzal a lendülettel fejberúgta azzal hátsó lábával, amit megcsípett. Kis vinnyogó felsikított, aztán odébb állt, erre a drága vigyori gazdi már nem is vigyorgott annyira, sőt, még be is szólt, hogy mi ne erre sétáljunk, mert zavarja az ő kis tündibündikéjét. Kérdeztem tőle, hol a tábla, ahova ki van írva, hogy magánterület? Csak pislogott a nő. Sima utca volt, pontosabban, emeletes házak közötti kis járdák, oldalt fű kísérettel.
márc. 21. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Velem is volt ilyen hogy egy kis vakarék elkezdett rám ugatni meg morogni. Szóltam a gazdának hogy húzza magához (pórázon volt a kutya). Erre a gazda annyit mond hogy "nem bánt senkit, csak ugat". Mondom oké... Erre a kis korcs elkapta a nadrágszáramat és elkezdte rángatni. Én szeretem az állatokat, nekem is volt kutyám, most is tartok állatokat, de úgy képen rúgtam a kis dögöt hogy elterült. Nem halt meg, meg valószínűleg semmi komolyabb baja nem lett, mert pár másodperc után felállt. Gazdája fenyegetőzött hogy hívja a rendőrt, mondtam neki hívja csak, de végül nem lett belőle semmi. Mondtam neki örüljön hogy visszafogtam magam, mert régen fociztam, ha akarom eltöröm a kutya nyakát, akkorát rúgok bele. Nem a kis korcsra voltam dühös, hanem a felelőtlen gazdára, aki kérés ellenére sem húzza magához a kutyát. Az a szerencséje hogy nem belém harapott a kutya, hanem csak a nadrágomba. Ha megharapott volna, én hívom a rendőrt. Sajnos nem tudsz mit tenni azon kívül hogy rászólsz a gazdára hogy fogja vissza a kutyáját, mert amíg egy ilyen kis patkány méretűt még simán leszedsz magadról, egy németjuhászt vagy valami nagyobb testűt már elég nehézkesen.
márc. 21. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
86%
"Szerencse", hogy általában a nagyobbakat megnevelik, a kicsiket hagyják elkanászodni, vagyis úgy értem, sokkal több a s.ggfej kiskutya, mint nagy.
márc. 21. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg úgy ráordítanék, amilyet még nem hallott. Úgy, hogy gazda is értsen belőle. Elmagyaráznám neki, hogy kisgyereket is megtámadhatna. Utálom az ilyen csivava szerű idegbeteg rohadékokat. Még jobban a gazdáikat, akik szerint ez rendben van így.
márc. 21. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Lefújom könnygáz sprayvel.

Ha a gazdi pofázik, az is kap belőle.

márc. 22. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Én egyszer rúgtam fel ilyen kutyát, miután az konkrétan nekirontott a bokámra.


Reflexből reagáltam - kutya repült, gazda meg nekiállt sipákolni :D


Hát bszdmeg... már elnézést.

márc. 22. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Felesleges ilyenkor a kutyát bántani, ő csak olyan, amilyennek nevelik vagy éppen nem nevelik. A tulajdonossal szemben kell sokkal agresszívebben fellépni. Nálam is volt már ilyen, rászóltam a kutyára, aztán a gazdájára is, sokkal keményebben. Mind a ketten kellően meglepődtek.
márc. 22. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!