Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek Adam Spivey...

Mi a véleményetek Adam Spivey tréner könyvéről/appjáról?

Figyelt kérdés

Kezdő kutyás leszek, próbálok időben felkészülni. Nemrég rendeltem meg Adam Spivey tréner könyvét (Nevelj tökéletes kutyát - amit a kölyökkortól a kamaszkorig és azon túl tudni érdemes) amit már el is olvastam.


Tapasztaltabb kutyások véleménye érdekelne, ha olvasták a könyvét vagy követik a közösségi csatornáit, hogy ők mit gondolnak róla és a módszerekről?


A rendszer elég következetesnek és szigorúnak tűnik számomra, ugyanakkor tudom, hogy célszerű következetesnek lenni a kutyával. Minden esetre több olyan dolgot ír, ami kutyás közösségekben (itt vagy Fb csoportokban is) megosztó: szobakennelt már az első naptól ajánl, de kutyapelenkát pl. egyáltalán nem, póráz nélküli sétát pedig leghamarabb 18 hónapos kortól, illetve azt a fajta szocializációt sem támogatja, hogy a séta abból álljon, hogy a kutya a többi kutyával van elfoglalva míg a gazdi a többi gazdival beszélget.



márc. 30. 20:19
 1/8 anonim ***** válasza:
69%

Érdekes.

Szerintem próbáld meg.

márc. 30. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
69%

Tökéletes kutya nincs. Megfelelően nevelt kutya van.

Amit ajánl, abból a póráz nélküliség 18 hónapos kortól, ami szerintem nem biztos, hogy minden kutyánál működne. Általában a biztos behívás szinte minden szituból az, amikor már lehet elengedni nyugodtan póráztól.

márc. 30. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
69%

A leírtak jóknak tűnnek, kivéve a póráz nélküli sétát. Ha kicsinek nem szokik hozzá, hogy szabafon rád figyeljen, máfél évesen sem fog ez menni.

De nézz szét a kutyaiskolák közt, keress fel egy neked tetsző szemléletű, normális iskolát és szimpatikus oktatót és járj oda. Akkor kapsz segítséget mindenben.

márc. 30. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

A 18 hónapos kort úgy írja, hogy szerinte kamaszkorban 6-12 hónapos kor között a kölykök nagyon kiszámíthatatlanok, akkor azt ajánlja, hogy minden addig megtanult dolog legyen jól átismételve, és kb eddigre lesznek megbízhatóan behívhatóak, ha megfelelően vannak tanítva. Azt kiemeli, hogy csak tuti biztosan behívható kutyát engedjünk el a pórázról, külön kritikát fogalmaz meg azokkal a gazdikkal szemben, akik nem tudják behívni a kutyát, hanem a szembejövőnek üvöltsenek, hogy nem bánt.

A cím szerintem direkt ilyen figyelemfelkeltő, vagy nem is tudom hogy fogalmazzam meg, én sem tökéletes kutyust akarok.:)

márc. 30. 21:39
 5/8 anonim ***** válasza:
50%

Megnéztem mit ír a moly.hu, belenéztem az instájába, nekem nem tetszik.

- nagyon gáz a kutyák testbeszéde a borítón (ezt így nyomtatásba engedni basszus)

- "Autodidakta": 'aszott időt, energiát, pénzt fektetni a tanulmányaiba

- ennek következtében elavult és tudományos alapot nélkülöző módszerekkel dolgozik

- és averzív módszerekkel (nagyon vékony fojtónyakörv, rángatás, random előkerülő, jól megpakolt hátizsákok a kutyákon)

- mindegy, mit papol, az instája tele van gyors megoldásokkal (ami, mint tudjuk, nem létezik)

Vannak jó gondolatai is, de csak óvatosan vele.



A cím Cesar Millan koppincs. Nekem a pasas is annak tűnik.

márc. 31. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Azért bizonytalanodtam el, mert néhol elég (indokolatlanul?) szigorúnak érzem, amit ír.


Pl. hogy a kutyán otthon is mindig legyen póráz, míg meg nem tanulja az alap dolgokat.


Aztán ott van a szobakennel, amivel alapvetően nincs problémám, nekünk is lesz a könyvtől függetlenül. Viszont úgy olvastam máshol, hogy ehhez érdemes szoktatni a kutyát fokozatosan, először csak nyitott ajtóval, stb.

Ő azt írja, hogy ahogy hazaviszem a kutyát egy óra ismerkedés-lakásfelfedezés után tegyem is be, zárjam rá az ajtót és ne foglalkozzak vele, ha sír.


Esti rutin ez:

- Este nyolc után ne adj enni neki.

- Vidd ki, várj míg elvégzi a dolgát, iktass be még egy tréninget/játékot, majd tedd vissza a ketrecébe.

- Egy órával később vidd ki még egyszer, stb., tedd vissza a ketrecébe.

- Mielőtt lefeküdnél vidd ki, stb., tedd vissza a ketrecbe aludni.


Lényegében azt írja, hogy az elején (de meddig?) amikor nem tudsz a kutyával foglalkozni legyen a ketrecben vagy esetleg a karámban.

Na most ugye az én kutyám benti kutyus lesz, nem tudom ezen belül is mennyire indokolt ez, hogy szinte folyton a ketrecben legyen, akkor is ha egyébként itthon vagyok vele, bár nem tudok 0-24 vele foglalkozni.


Azzal egyetértek, hogy nem kell gyerekszerepbe tenni a kutyát, de nem tudom szükség van-e ekkora szigorra.


Egyébként szerintetek mennyire fogja megnehezíteni a dolgom, hogy csak 16 hetesen hozom el a kutyust?

márc. 31. 08:37
 7/8 anonim ***** válasza:

Southend Dog Training, ugye?


Nekem a reaktív kutyámnál sokat segített az amiket mondott a videóiban. Szobakennelt én egyáltalán nem használok, maximum műtétek utáni kényszerpihenőre vagy nagyon kicsi kölyköknél. Ettől függetlenül többségében egyetértek vele.

márc. 31. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
#7, igen, róla van szó. Egyébként a könyvben olvasott dolgok többségével nem volt gondom, ezt a gyakori kennelhasználatot meg hogy otthon is póráz legyen a kutyán érzem problémásnak/életszerűtlennek.
márc. 31. 13:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!