Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Honnan tudhatom meg azt ,hogy...

Honnan tudhatom meg azt ,hogy szaporító vagy tenyésztő ?

Figyelt kérdés

Szeretnénk tibeti masztiff kiskutyát

Láttam nő posztját árulja

12 hetesek féregtelenítve ,oltva ,chippelve igény szerint törzskönyvel


Rá írtam

Törzskönyv nélkül 150

Törzskönyvel 250 - től indul az ára


ápr. 4. 20:31
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
77%
Ha már felmerül ez, hogy szaporítótól vennél kutyát, akkor ne vegyél sehonnan! Nem való olyannak, akiben nincs felelősség tudat! És ha annyira sem szereted, tiszteled ezt a fajtát, hogy fajtatisztát vegyél normális helyről, tenyésztőtől, akkor meg miért akarsz ilyet? Divatból?
ápr. 4. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Úristen, Tibeti masztiffot nehogy szaporítótól, ismeretlen háttérrel vegyél, mert felnő és keresztbe lenyel, ha idegbeteg lesz.

Bár másmilyen fajtát se, de tényleg vannak ilyen rémtörténetek, felnő a szaporítós kutya, akárhogy neveled, ha genetikailag valami gebasz van benne, akkor tökmindegy mit teszel.

Meg volt az a sztori, hogy tibeti maszfittot piacon vagy hol vettek, nyilván papírok nélkül, aztán szó szerint egy fekete medve lett belőle 😂

[link]

ápr. 5. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Ismerősömék vettek egy erdélyi kopót, az is ilyen "tenyésztő vagyok, törzskönyv nélkül feleannyi" helyről van.


Nagyon szeretem azt a kutyát, de idegileg egy roncs. És állítólag a teljes alom ugyanolyan idegzetű, mint ő.


Egyszer elutaztak egy hétre, és én mentem át hozzá, naponta többször is hogy ne legyen annyira egyedül.


Minden nap legalább 5 perc volt, amíg megismert és közel mert jönni, amúgy meg ott körözött körülöttem, rettegve attól hogy mikor fogom megharapni vagy nemtom.


Amikor esett az eső, és felvettem a kapucnis esőkabátom, akkor szegény majd' elájult, hogy mégis miféle ördög jött el érte. Levettem a kapucnit, köszöntem neki, megnyugtattam, akkor örült nekem. Amikor visszahúztam (azért bőrig ázni nem akartam) akkor kezdtük az egészet elölről.


Ez még semmi. A kis gazdija, aki éjjel-nappal vele játszott, elutazott egy évre cserediáknak. Visszajött, és a kutya egy fél napig fel sem ismerte, rettegett tőle. Szegény gazdi el is sírta magát.


És ez "csak" egy rettegő kutya. Mi lett volna, ha ez a félelem agresszióval párosul, mert szegényke meg akarja magát védeni a beképzelt démonjaitól? Mi lett volna, ha nem egy erdélyi kopó, hanem egy nagy masztiff?

ápr. 5. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
70%
Egyszerűbb, ha menhelyről fogadsz örökbe, úgy biztosan nem a szapikat támogatod.
ápr. 5. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Hát én megkeverném annyival a káoszt, hogy van törzskönyves szaporító is, mert amúgy nem feltétlen olyan nagy a belépési küszöb ahhoz, hogy tk-s kutyákat tenyéssz...

Én pl nem esek attól hanyatt, ha valaki tiszta körülmények között tartja a kutyáit és ad törzskönyvet, hanem szeretem, ha látszik, hogy a kutyákat kézben tudja tartani, foglalkozik velük, viszi őket sétálni és van valamilyen alap engedelmességük (adott fajtákkal meg dolgozik/sportol is) és nem csak egy nagyon tiszta kennelben vagy udvaron tengetik az életüket.


Nekem pont az a tapasztalatom, hogy a papír nélküli kutyák nem nagyon maradnak le a tk-soktól, ezért inkább azzal szoktam érvelni a szapik ellen, hogy azt támogatod, hogy a kutyád anyja, apja borzalmas körülmények között éljen.

ápr. 5. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Tk kiváltása 10 ezer ft kb


Ha bejelenti a Meoesz-nál az almot akkor kiküldök a tk-t az összes kölyökre.


Inkább tűnik szaporítónak.

ápr. 6. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!