Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok arról, hogy...

Mit gondoltok arról, hogy Németországban betiltanák a tacskók, németjuhászok, mopszok, bulldogok, boxerek tenyésztését?

Figyelt kérdés

[link]


Az olyan fajtákat, amiket a tenyésztők állatkínzássá formáltak.


ápr. 5. 07:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
Hülyék. A németjuhászt miért kinoznák.
ápr. 5. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Olvasd el mégegyszer a linkelt cikket és ezúttal értelmezd is kérlek.
ápr. 5. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Én inkább új irányvonalat vezettetnék be. Tehát úgy tenyésztetném őket, hogy a kutya egészséges anatómiája legyen a fő szempont, nem a "jajjdecuki lapos arc"


Erre amúgy már vannak jelentkezők, akik igyekeznek visszaalakítani ezeket a fajtákat a régi változatukra.


Itt van például egy festmény 1802-ből, ami egy mopszot ábrázol: [link]


Látható, hogy nem lapos az arca, hosszabb a lába, és a testalkata is áramvonalasabb :D


[link]

ápr. 5. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Az sem lenne rossz ötlet #3

De a németjuhászt is vissza kéne csinálni.

[link]

ápr. 5. 08:46
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
A német juhásznál viszonylag egyszerű lenne. A teljes küllemvonalat ivartalanításra kötelezni, nem lehet több kutyát lehozni a bogárhátú kutyáktól, és maradna a munkavonal, ahol normális az anatómiájuk.
ápr. 5. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

1-es: A németjuhászt azért "kínozzák", mert valamikor kitalálták, hogy az a "standard", ha a gerince lejt a csípö felé, ezért olyan irányban válogatták, hogy ma a csípöizület gyakorlatilag kificamodott állapotban van. Ez természetesen folyamatosan fájdalmakat okoz a kutyának, ha mozog, és ez az ök, amiért ezt az irányvonalat be akarják tiltani.

Nézd meg a kérdezö (4) által belinkelt képet, egyértelmüen látszik az eredeti, normál alkat és a ma divatos közötti különbség.

ápr. 5. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Látom a magyar pórnéphez is eljutott a kamuhír, amit a hülye britek terjesztenek:

[link]



"Ein Sprecher des Agrarministeriums versicherte hingegen, dass der Gesetzesentwurf nicht vorsehe, dass spezifische Rassen verboten werden sollen. Vielmehr soll die „nicht-abschließende Liste an Symptomen“ Behörden helfen festzustellen, ob ein Tier Qualzuchtmerkmale aufweist."


[link]


Tehát nem lesz fajtatilalom, csak túltenyésztést tiltanák, ami egyébként senkinek sem jó, kivéve a "tenyésztö" pénztárcáját.


Viszont vannak kritikus hangok, mivel a mostani botcsinálta politikusok mindent átgondolatlanul csapnak össze.


Engem személy szerint jobban azavar, hogy az Özdemir és minisztéiuma a disznót akarja redukálni, meg a húsfogyasztást, hogy majd ehessünk bogarat, mellette meg az összes földet beburkolják napelemekkel. Majd azokat esszük meg?

ápr. 5. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy igaz-e a cikk, amit linkeltem, de mindenesetre jó lenne néhány fajtát visszacsinálni, hogy ne szenvedés legyen az életük.

Érdekelet, ki mit gondol, szerintetek is jó ötlet-e, pl egyes irányzatokat, ha nem is a komplett fajtát, mint a németjuhász esetén a küllemvonalat betiltani.

ápr. 5. 10:06
 9/14 anonim ***** válasza:
74%

8 értem mire gondolsz, és egyetértek, hogy vissza kéne szorítani bizonyos dolgokat.

Pl. én némtjuhászt akartam, és nem kis munka volt találni olyat, aminek egyenes a háta, mert idös korára nem az orvosnál akarom hagyni a fizetésemet, amíg nem muszáj.


Nálunk a menhelyen idönként van fiatal némtjuhász, pont azért, mert megvették, aztán meg amikor kiderül a diszplázia, inkább leadják.


Viszont a betiltás szerintem sosem müködik, de legalaább fellendíti a feketegazdaságot.


Németeknél így is nagyüzemben megy a kutyaeladás román meg lengyel szaporítótelepekröl. Ha megegngedik a birtoklást, de tiltják a tenyésztést, az csak újabb lendületet adna ennek a csempészetnek.

ápr. 5. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
27%

Ez vicces, mert a tacskó német fajta, ők tenyésztették ki ilyenre :D másik meg hogy várható alacsony élettartam? A tacskó az egyik leghosszabb életű fajta... általában megélik a 14-15 éves kort, személyesen ismertem 18 éves tacskót is


Bezzeg a német dog az nem zavarja őket a várható 7-8 éves élettartammal... :D

ápr. 5. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!