Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 3 hete hoztunk egy kiskutyát,...

3 hete hoztunk egy kiskutyát, aki kb 4 hónapos már, viszont ugat a családból azota is még 2 embert. Nem engedi őket közel, elszalad és egyre jobban ugatja őket pedig nem csinálnak semmit vele. Mit csináljunk?

Figyelt kérdés
Arra gondoltunk, hogy valószínűleg bántották az előző gazdinál, mert amikor elhoztuk nagyon remegett, felmászott a falra annyira félt. Már próbaltuk azt is hogy nem figyel rá senki, hátha elkezd azzal a 2 emberrel magától játszani, vagy nyitni feléjük, de inkább lefekszik és annyi. Valaki tudna segíteni?

ápr. 6. 13:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
69%
Felmászott a falra? Stitchet hoztátok el, vagy mi?
ápr. 6. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
80%
Etesse az a két ember és amikor csak eszükbe jut, adjanak neki finom falatokat. Menjetek együtt sétálni és a séta során "észrevétlenül" kerüljön át a póráz a "félelmetes" emberek kezébe. Ezen felül szocializáld sokat, vidd mindenfelé és menjetek mielőbb kutyaoviba.
ápr. 6. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy nem eszi meg azt, amit ők adnak. Sétálni se lehet még elvinni mert minden hangtól fél és össze vissza szalad.
ápr. 6. 13:31
 4/11 anonim ***** válasza:
62%
Honnan hoztátok el a kutyát? Menhely, szaporító vagy tenyésztő? Talán azzal kellene beszélni, akinél az első bő 3 hónapban a kutya volt.
ápr. 6. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
50%
#4 Ja, a menhelyeken aztán kívülről tudják az összes kutya előéletét és mesedélutánt tartanak róla... :D A szaporító meg főleg nem fog mesélni róla, hogy mik történtek korábban a kutyával, akkor sem ha tudja.
ápr. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
5, van egy olyan sanda gyanúm, hogy inkább szapis lesz ez a kölyök, akkor meg idegrendszeri problémától a bántalmazáson át (vagy ezek kombinációja) bármi lehet. Ezért kellene megfontolni honnan hoz el valaki kutyát. Amúgy innentől - valószínű lekövethetetlen az előélet - kutyaiskola, egyéni tréner és sok-sok türelem fog segíteni csak.
ápr. 6. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Milyen fajta??
ápr. 6. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a munkahelyemen a nagyfőnök kutyájával volt hasonló a kapcsolatom. Mindig megugatott, meg morgott rám! Ráadásul egy nagytestű kutya!

Mondta a főnök, hogy bántalmazták az előző helyén, azért ilyen agresszív.

Érdekes volt megfigyelni, hogy miközben ugatott, mindig be volt húzva a farka is.

Én úgy barátkoztam össze vele, hogy elkezdtem élelmet magammal vinni, mikor átmentem az irodába. Elfogadta már először is, viszont még mindig félt.

Aztán idővel a simit is engedte meg a fülvakargatást - amit minden kutya imád!

Mindig ezt csináltam és olyan fél év alatt teljesen befogadott! Ma már már jó barátok vagyunk! Mindig hozzám jön oda legelőször, ha átjönnek a műhelybe!

ápr. 6. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
100%
@4 Mivel vannak előrébb, ha beszélnek vele? A menhelyen semmit nem tudnak róla, hogy milyen traumák érték az állatot és mitől olyan, amilyen. Ha szaporítótól van, akkor meg felesleges is kérdezni.
ápr. 6. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
69%

Oltasai megvannak mar? Keressetek kutyaovit majd talan egy trenert is, nem tudtok banni a kutyaval, igy ebbol katasztrofa lesz.

“Setalni se lehet vinni”, oke, de ha nem viszitek, hogyan szokna meg?

Na ugye.


Ovi, trener, hajra!

ápr. 6. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!