Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kinek hol, és hogyan tudom...

Kinek hol, és hogyan tudom jelenteni a láncra vert kutyát?

Figyelt kérdés

Szabolcs megyében egy kicsi faluban...

Egészpontosan az anyósom.....

Többször kértem, hogy oldjuk meg segítünk, de a kutya ne legyen láncon... Először csak néha néha átmenetileg volt... Mostmár állandóan!

310 kmre lakunk egymástól, ma meglepiből lementünk hozzá. Többször kértem engedje el a kutyát, nem tette. Azt mondta megszökne... (talán jobb lenne)

Én várandós vagyok, és borzasztó nagy a táv menni jönni már nem is bírnék újra. Ezt csak azért írtam, mert egy darabig nem megyünk.

A kutya meg láncon marad ezekszerint.

A szívem szakad meg, nagyon szeretném ha elkerülne onnan a kutya. Fiatal 3 éves (ivaros..) kistestű szuka kutya.

Kérlek segítsetek kit tudok értesíteni :(


ápr. 7. 21:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A helyi jegyzőnél kell bejelenteni
ápr. 7. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ahogy első mondja.


Vagy mondd meg anyósodnak, hogy csináltasson olyan kerítést amin nem szökik ki, vagy kennel (mert még az is jobb mint láncon talán, és akkor vigye el sétálni.



De az a baj, hogy nem biztos, hogy az önkormányzati hivatal fog valamit ellene tenni. Amíg a lánc megfelel egy bizonyos hosszúságnak, a kutyának meg vannak az oltásai és nem alultáplált, addig valószínűleg nem fognak semmit se csinálni sajnos. Ez a mi városunkban is így van. Többször elszökött kutya és agresszív is, majdnem rátámadt egy kisgyerekre is, aztán láncra tették újra, és a hivatal még mindig semmit nem csinál. 😞

ápr. 7. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Bocsánat nem írtam oda a végére a zárójelet. )*
ápr. 7. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
#4 állatkínzó, állatkínzás támogató “magyar fejedet már” 😊
ápr. 7. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
33%

Aztan szép csaladi eletet, hogy nem szantad rá a tenyleges ifdőt és energiat...

Tudod, nem mindegy mekkora az a lanc, milyenek a körülmenyek. Szabálytalan, meg minden, viszont ha kiszökik a kutya és letépi egy gyerek fél arcát, akkor mi van? Utana irnal azért is, hogy szegeny ebet miert kell megölni (elaltatni)? Mert húztal volna kerítest is, ha kérnek a segitseged? Mert minden kutya kedves, meg cuki, meg kistestű stb...

Beszelj inkább a pároddal, ne jeentgessél fel senkit, annak jó vege nem lesz.

ápr. 7. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Kell neki egyáltalán a kutya? Egy kedves kis testű fiatalabb szuka Bp környékén nagyon hamar találna olyan gazdákat, ahol kinti-benti lehetne és érdemi foglalkozást is kapna.

Amúgy jegyzőnél jelentheted, ahogy már írták.

Szerintem ez egyáltalán nem várható el tőled, de ha ragaszkodik a kutyához, az lehet csak megoldás, ha proaktívak vagytok és megcsináljátok ti a kerítést (ha tényleg szökik, rakjatok villanypásztor).

ápr. 8. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!