Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan telt az első nap a...

Hogyan telt az első nap a kutyátokkal?

Figyelt kérdés

Bő két hét múlva hozhatom haza a kutyusomat, első kutya lesz a családban. Nagyjából már elképzeltem hogy fog kinézni az érkezésének a napja (vagy első néhány napja), de kiváncsi vagyok másnál hogy zajlott?

16 hetesen hozhatom el, minden oltása meglesz, így már sétálni is vihetem, kell is majd, mert társasházban lakunk.

Kicsit amiatt aggódom, hogy már nem lesz olyan kicsi, vajon hátrány lesz ez az összeszokásnál/szocializációnál? Illetve ennyi idősen is számíthatok rá, hogy első este esetleg sírdogálni fog? A tenyésztőt mindenképp megkérem majd, hogy adjon valami rongyot az anyukája szagával, bár már el van választva egy ideje, szerintem nagyrészt a testvérével van együtt.


ápr. 12. 12:29
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

4 éves kutyát fogadtunk örökbe, első napokban félénk volt, bizonytalan, de pár nap után nagyon örült nekünk és mindenkit megszeretett a családban, első napokban 3-4 óránként vittük ki, két hét alatt ráállhattunk a normál, napi 3-4 sétára, tökéletesen jól viselt mindent, megszokta, hamar beilleszkedett, első napokban séták között csak simogattam, beszéltem neki, aztán hagytam pihenni egy plüssállatka társaságában.

Mai napig szeretettel teli, életvidám tökéletes társunk.

ápr. 12. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Hovarju ***** válasza:
100%

Egy 7 hetes labrador keveréket fogadtam örökbe 15 évvel ezelőtt. (Ő már a harmadik kutyám)

Úgy terveztem, hogy akkor viszem haza, amikor szabadságon leszek, hogy az első időben sokat legyünk együtt. Aztán úgy alakult, hogy az első két hétben nem tudtam otthon lenni. Igy reggel indulás előtt átvittem ölben az anyukámhoz, aki a közelben lakott. Napközben vele volt és munka után haza vittem.


Amikor sikerült szabadságra mennem, akkortól sokat voltunk együtt. (főleg a lakásban, mert még hiányoztak az oltásai) Ez idő alatt megtanulta a nevét, játékos feladatokkal gyakorlatozunk. Gyakoroltuk a tárgyak felvételét, visszahozását, az apport alapjait. Persze ekkor még csak többször rövidebb időket gyakoroltunk és a kettő közt még nagyon sokat aludt.


(ma már lassan 15 éves és túl vagyunk sok engedelmes és ügyességi vizsgán, kutyasulis bemutató csoporton és sok viselkedés teszten az ELTE TTK szakán)


Arra figyelj nagyon (és szerintem ezt az egyik legnehezebb betartani), hogy ne ugráld körbe állandóan, hagyd pihenni és egyedül lenni. Már a legelején el lehet kezdeni hozzászoktatni az egyedülléthez. Persze először csak rövid időre, majd egyre hosszabbra. Jól fog jönni arra az időre, amikor nem tudsz álladóan vele lenni.


Sok boldogságot és hosszú egészséges életet kívánok nektek.


Milyen fajta kutya?

ápr. 12. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én az első héten kb csak ki-be rohangáltam vele. Ha szobakennelezni akarsz, rögtön kezd el a szoktatás, én a játék után beraktam a kajájával, így sose volt hiszti.

A szoci szerintem még nem késett el, én adnék neki 1-2 hetet, amíg otthon megszokjuk egymást, utána pedig vinném minden fele és oviba. Amúgy az a tapasztalatom, hogy ha jó az alap idegrendszer, habitus, nehéz elrontani bármit is, ha meg rossz az alapanyag, akkor iszonyú munka, amíg elviselhetőre neveled a kutyát.

A jutiztatással meg óvatosan, legjobb, ha a tápját kapja jutalomnak, ha nem dolgozik rá, inkább főzz szín húst, a virsli, párizsi és a bolti cuccok néhány kölyköt nagyon meghajtanak.

ápr. 12. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Eltünt a kerdező...
ápr. 15. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és a jókívánságot!:) Egy törpetacskónk lesz, úgy alakítottam a dolgokat, hogy 1-2 hétig itthon tudjak vele lenni, de egyébként is home office-ban dolgozok. Vettem már nasitartót, de én is úgy tervezem, hogy nem jutalomfalatot teszek bele, hanem a tápot fogja kapni, ahogy a 3-as válaszoló írta. Saját kis elkerített helye is lesz a lakáson belül, ahova el tud majd vonulni, bár oda majd be is kell szoktatni az elején. A videók alapján, amiket kaptam nyugodt, kiegyensúlyozott kutyusnak tűnik, szóval remélem nem ér meglepetés, bár biztos számtalan dolog lesz, amire első kutyásként nem számítok.:D
ápr. 15. 11:25
 6/8 Hovarju ***** válasza:

A tacsik nagyon aranyos és rendkívül makacs kutyák.

A szomszédban egy szálkás szőrű van és igazi veszedelem, a gazdi szerint azért maradt életben, mert nagyon aranyosan néz. :-)


A jutalomfalattal arra készülj, hogy a saját tápja csak otthon lesz elég érdekes, ha kint gyakorolsz vele, ahol sok más inger éri, oda valami űtősebb kaja kell.


Sok boldogságot a kutyushoz.

ápr. 15. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!:) Bevallom őszintén, tápot és jutifalatot még nem szereztem be (minden más megvan már), meg fogom kérdezni a tenyésztőt, hogy most mit ad nekik enni, ugyanazt fogom venni itthonra is.

Nem tudom mire számíthatok, kislány koromban volt a nagyszüleimnek egy vörös tacskója, ő imádta pesztrálni a macskákat, csirkéket, meg olyan nyugodt volt, hogy simán előfordult, hogy egy órát ült az ölemben a lépcső tetején, mert “buszoztunk”. Nekem is van egy kislányom, remélem ezzel a kutyussal ő is (meg persze én is) ki tud alakítani egy ilyen mély kapcsolatot.

ápr. 15. 17:13
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Biztosan minden rendben lesz.

Jó helyre fog kerülni!

ápr. 15. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!