Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet, hogy emlődaganat?

Lehet, hogy emlődaganat?

Figyelt kérdés

Egy 13 éves, ivartalanított szuka kutyánál előfordulhat emlődaganat?


A napokban észrevettem az egyik mellbimbója körül egy csomót, kb. diónyi méretű. Ha hozzáérek, akkor reagál rá, így gyanítom, hogy fáj neki.


Nekem az emlődaganat jutott eszembe, állatorvoshoz egyenlőre nem vittem. Elfogom vinni állatorvoshoz, amint lesz pénzem.


ápr. 12. 15:33
 1/8 anonim ***** válasza:
31%
Miért ne fordulhatna elő? Nagyobb az esélye, mint olyan szukánál, ami rendszeresen fial.
ápr. 12. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%

Éppenhogy csökkenti a kialakulás esélyeit, ha ivartalanítva van. Minél korábban - 2 éves kor előtt -, és lehetőleg az első tüzelés előtt.

Kérdező, lehet akár az is, de nem kell az ördögöt a falra festeni. Lehet más is.

De mivel fájdalmai vannak, meg tudnád oldani, hogy picit előbb legyen pénzed az állatorvosra? :)

ápr. 12. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
minek kell kutya ha nem gondoskodsz róla és nem látod el?
ápr. 12. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Amint kapok ösztöndíjjat hónap végén, elfogom vinni.

Nem kell egyből támadni, sajnos nem olyan világot élünk, hogy az emberek kapkodják ki a zsebükből a 10ezreseket.

ápr. 12. 20:38
 5/8 anonim ***** válasza:
Előfordulhat, de ha fáj neki, akkor valószínűbb valami gyulladás. De egyik esetben sem ér rá a hónap végéig, az még legalább két hét.
ápr. 12. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
19%

Előfordulhat, ebben nagy szerepet játszik, hogy mikor lett ivartalanítva, mert csak a korai ivartalanítás véd számottevően az emlődaganattal szemben. Mindemellett lehet más ok is a háttérben: én pl. néhány hónappal ezelőtt vittem el a kutyámat orvoshoz, mert egy dudort találtam az egyik emlője mellet és az orvosi vizsgálatnál derült ki, hogy egy betokozódott tüske volt benne, amit eltávolítottak és már minden rendben van vele.

Sajnálom, hogy beteg a kutyád és nincs pénzed orvoshoz vinni, de bármilyen kegyetlenül és rosszindulatúan is hangzik manapság kutyát tartani a luxus kategóriába tartozik, mert nagy kiadásokkal jár. Ezt mindenkinek tudomásul kéne vennie mielőtt kutyát vállal, mert ha nincs pénz a kutya gyógyítására, akkor annak az állat fogja meginni a levét. Ha nincs lehetőséged "kikapkodni a zsebedből a 10ezreseket", akkor nem kell kutyát tartani, meg kell várni, ameddig olyan anyagi helyzetbe kerülsz, hogy egy orvosi vizsgálat vagy kezelés ne okozzon gondot. Legközelebb, ha kutyát vállalsz ezt vedd figyelembe.

ápr. 13. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
78%

6-os, azért a kérdező védelmében: te tudod, hogy milyen anyagi helyzetben leszel 13 év múlva? Mert a kutya 13 éves, és ha a kérdező ösztöndíjas, akkor valószínűleg főiskolás/egyetemista fiatal. Persze, így is azt mondom, hogy valahogy meg kellene oldania az állatorvost nem a hó végén, de ne ekézzük már azért, amiért 13 éve lett egy kutyája és most nincs olyan anyagi helyzetben, hogy könnyedén állja az azóta igencsak megnövekedett állatorvosi költségeket. Nyilván ilyen körülmények közt most nem vállalna be kutyát, de a meglévőt mégsem adhatja le, mondván, hogy nincsenek megfelelő anyagi körülményei a tartásához.

Kérdező, valakitől nem tudsz anyagi segítséget kérni, amit majd az ösztöndíjból visszafizetsz?

ápr. 13. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
#7 Nem azt írtam, hogy szabaduljon meg a kutyájától. "Legközelebb, ha kutyát vállalsz ezt vedd figyelembe."
ápr. 13. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!