Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hosszúszőrű tacskó nyírás?

Hosszúszőrű tacskó nyírás?

Figyelt kérdés
Van egy hosszúszőrű tacsim és már nagyon melege van, le szeretném nyírni a szőrét. Vettem mindent amit kell, direkt kutyáknak való gépet stb. Esetleg valami tipp vagy jó tanács? Az itteni kozmetikaba május végére lenne időpont sajnos.

ápr. 12. 20:10
 1/10 anonim ***** válasza:
35%
nézz videókat és olvass cikkeket, mielőtt belevágnál, nehogy idétlenül nézzen ki
ápr. 12. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Tacskóból még nem is láttam hosszúszőrűt. Amúgy nyírd le aszt kész. Jót tesz neki ilyen melegben.
ápr. 12. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Maya Bunnyheart ***** válasza:
71%

Ne nyird le. A bundájának szigetelő funkciója van, tehát védi a hideg és a meleg ellen is.


A hosszúszőrű tacskót trimmelni és ollózni szokás, és ezt bízd szakemberre.


Ha szereti a vizet akkor zuhanyozd le vagy vegyél neki medencét, meg hűtőmellény is hasznos lehet.

ápr. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
78%
Nem szokás nyírni, nekik nincs dupla bundájuk, hanem selymes, zászlós a szőrük, ha lenyírod, akkor semmi nem fogja szigetelni a napsugárzás ellen. Ráadásul mire megint kinéz valahogy, az fél évnél is több idő. Alaposan át kell fésülni, minden mást bízz szakemberre.
ápr. 12. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
78%
#2 Az a te bajod. 9 féle tacskó van, rövid/hosszú/szálkás szőrű, illetve mindegyikből 3 méret. A hosszúszőrűt többnyire spániellel keresztezve alakították ki nagyon régen. (A szálkás szőrű meg schnauzert, egy kevés terriert kapott pluszba.)
ápr. 12. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
6%
Volt nekem egy kutyám, korcsok korcsa volt, abban minden volt. Nála jobb kutyát keresve sem találtam volna. Nem kell ide mindenféle túltenyésztett akármi aminek minden baja van. Főleg a rövid orrúak, az nem is kutya hamem csak nevében az. Minden bajuk van. Ismerősnek van 3 is. Rondák mint a bűn és 2 éves kutyára már 200 ezret otthagytak az orvosnál. Az enyém 14 év alatt alig volt orvosnál mert soha nem volt beteg. Csak az oltásokat kapta, na meg jó minőségű ételt. Nem is volt nyámnyila. Aztán kitalálták hogy gyártanak ilyen macskakutyákat. Ezeknek a tenyésztése konkrétan állatkínzás mert szenvedés az életük. Persze, a gazdának legyen jó mert lehet ilyen torz kutyája, az állat joga meg le van szarva. Rajtam múlna véget vetnék ennek a szörnyűségnek. Ahogy más állatoknál is, mint az aranyhal. Ott is milyen szörnyűségeket csináltak, úszni nem bír szerencsétlen. Persze ez az embereket nem érdekli.
ápr. 12. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
80%

Utolsó lehet a tiéd mint keverék egészséges volt.


Mostani menhelyen keveréknek már minden baja van.


Kutyás szakmában dolgozok.


Allergia,ízületi probléma a keverék kutyákat is erinti

ápr. 12. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

7. Sajnos gyakran egy tenyészpopulációból vannak. Nincs is meg nekik minden a megfelelő fejlődéshez. Persze hogy hamar lesznek betegek.

Az én kutyám felmenői 2 különböző településről voltak, azok is keverékek. Szerintem nem árt a széles génállomány, illetve a széles génállomány sem jelenti hogy jó génjei vannak mert a felmenői is lehetnek egyaránt rossz génekkel rendelkezők. Például ha egy genetikailag sérült fajtisztát keresztezünk egy egészséges kutyával (mindegy hogy fajtiszta vagy korcs), akkor is bele fognsk kerülni a rossz gének az utódba. Vagyis az utód nagy eséllyel egészségesebb lesz a beteg felmenőjénél, de betegesebb lesz az egészséges felmenőjénél. A kontrollálatlan tenyèsztéssel egyre több hibás gént alkotunk, amik egyre inkább megjelennek a kóbor kutyákban is sajnos. A legrosszabb amikor nem csak simán a genetikája rossz a kutyának, hanem önmagában a testfelépítése is mert így lett tenyésztve direkt. Van hogy alapból légzési problémáik vannak vagy alapból nem tudnak normálisan menni. Az a baj hogy túltenyésztettük a kutyákat. Más állatokat is, de főleg őket. Egy szó tökéletesen leírja ezt a problémát: mopsz.


Az a baj hogy egy kormány sem meri szabályozni a kutya kérdést mert az biztosan népszerűség vesztést okozna. Azért vannak már pozitív példák. Lehet csak én gondolkodom így, de kiállok mellette. De amúgy írjátok meg hogy mit gondoltok erről.

ápr. 13. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
85%
De azt ugye tudjátok (bár nem tudom, hogy jön a kutyakozmetikához a tenyésztés), hogy a normális tenyésztés éppen, hogy szélesíti a génállományt, csak nem ész nélkül?
ápr. 13. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
87%
A hosszúszőrű tacskónak nem szokták lenyírni a szőrét, csak igazítanak a formáján. Első alkalommal mindenképpen kozmetikába vinném, és mindenképpen olyanba, ahol értenek is kifejezetten a hosszúszőrű tacskóhoz. Aztán néhány alkalom után otthon is elvégezhető, ha már ismered a fogásokat.
ápr. 13. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!