Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiskutyások miért nem figyelne...

Kiskutyások miért nem figyelnek a kutyáikra? (Tisztelet a kivételnek)

Figyelt kérdés

Kutyáimmal pórázon sétálok, tegnap egy csivava rontott nekünk acsarogva póráz nélkül. Gazdája ilyet szól hogy nem bánt... mikor én 3 kutyával vagyok és mindegyik nagyobb egy csivavánál, komolyan nem értem mit gondolt :D hogy fosok a csivavájától? Nem, azért húztam arrébb a kutyákat, hanem hogy ne álljanak bele, mert abból gond lesz. Mai nap meg egy flexi pórázon sétáltatott yorki jött nekünk. Ott állt a fűben, ugatott egyet-kettőt, aztán idegbeteg módjára megindult felénk és konkrétan belefutott a kutyáim arcába. Gazda meg áll mint egy kupac szar. Nem fixálta le a pórázt, nem húzta arrébb, semmi reakció. Én emeltem meg a hámnál fogva a balhéra hajlamos kutyámat és raktam ki közéjük a lábam, mielőtt megtépi a yorkit... teszem hozzá enyémek full békésen sétáltak, amíg ő nekünk nem jött, akkor már morogtak rá, gazdája még erre sem mutatott semmi reakciót. Ez csak néhány esetünk. Egyszerűen nem értem. Nem féltik ezeket a kutyákat? Ennyit ér nekik a kutyájuk?


(Egyébként van több csivava is a családban, egyik kutyám szintén csivava keverék, ismerem a fajtát, de én baromira félteném a 2-3 kilós kutyámat, főleg ilyen viselkedéssel... egyik kutyám régen reaktív volt, nem az a bajom, hogy acsarognak és ugatnak, de én nagyon figyeltem rá, nem hogy póráz nélkül legyen, meg flexi pórázon 5 méterről ráengedem a másik kutyára)


ápr. 14. 13:47
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

Ja, ilyenek is vannak, minket a közeli pataknál lévő ösvényen, ahol sok kutyás szokott járni, rendszeresen megtámad két magyar vizsla.

És a kutyámat 5 harapták meg, amiből egy csivava, egy westie és 3 bichon volt.

Szóval nem csak a "fenevad" kinézetűektől kell tartani.

ápr. 14. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Ja és mind az 5 harapód fehér kutya volt, azóta is messziről kikerüli a kutyám a fehér pici kutyákat :D :(

Ja, az enyém ilyen bajkerülő, nem támad vissza, én b.sztam arrébb a kutyákat, de sajnos későn:((

ápr. 14. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém a francia bulldogokat utálja mert kiskorában az egyik megharapta. Azóta ellenségek szegénykék.
ápr. 14. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
83%
Nem csak a kutyákra nem figyelnek az emberek, hanem úgy általában semmire.
ápr. 14. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
85%
Én meg a kistestű kutyáimmal azt tapasztalom, hogy sok neveletlen nagy kutyát nem tartanak pórázon. Az sokkal nagyobb baj, mint egy csivava esete. Érdekes ezeket nem veszed észre?
ápr. 14. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
74%
A nagy kutyások (tisztelet a kivételnek) nagy mellénnyel vannak. Általában a kakát sem szedik fel a rinocérosz kutyáik után. 10/9 eset ilyen, sajnos én tapasztaltam.
ápr. 14. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Én a múltkor vizslával találkoztam. Egy párral volt póráz nélkül, állandóan kiabáltak utána, hogy "ne menj oda!", meg "gyere vissza!", nem tudták magukhoz hívni. Egy zsákutcából jöttem ki, jött szembe velem a kutya, ahogy a közelükbe értem odaszaladt hozzám és a szájába vette a kezemet. A férfi csak annyit mondott, hogy "bocsi, csak játszik". Aztán ahogy meglátta a másik kutyát a kerítésnél már ment is oda ugatni. Nem különösebben vettem zokon, tényleg nem harapott meg, meg imádom a kutyákat, de na. Ha esetleg egy kisgyerekkel, vagy egy másik kutyával csinálja ugyanezt, akkor mi van? Ráadásul a kerítésen keresztül ugatja a másik kutyát, mi van, ha az az utcán megy szembe?
ápr. 14. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
87%

Eddig volt 1 kistestűm és 3 közepes kutyám és ránk mindig a "nembánt" -de behívni nem bírja- kutyákat engedik, akik főként nagyobb testűek. Csoda folytán még nem történt baj, de egy konrollálatlan komondort bármikor elcserélnék egy támadó yorkira.

Kedvenc sztorim, mikor a kedves gazdi azzal akarta bizonyítani, hogy a kutyája kedves, semmi rosszindulat benne, hogyt "mikor hazajövünk mindig olyan boldogan jön felénk és csóválja a farkát" - értitek, a saját gazdájának...

ápr. 14. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is inkább a kiskutyásokkal van a baj. Az én kutyám tök normálisan sétál mellettük, majd letámadja a másik kutya vagy éppen kutyák az enyémet. Aki soha életében nem tudna bántani más kutyát, viszont nem szereti őket, nem egy barátkozós típus. És akkor jobb esetben elrántom a kutyám mielőtt még baja esne. Mert az a baj a legtöbb kutya még támad is. Kedvencem a kutyaoltás volt amikor előttünk egy kistestű keverék kutyával várakozott egy idős néni és már messziről kiszúrtam, hogy a kutya nem egy nyugis, barátságos fajta. Tartottuk is a távolságot ennek ellenére nem tudom hányszor indult meg felénk a kutya mire észbe kapott. Majd az oltáshoz kezébe vette, mert támadta az orvost az lett a vége, hogy az orvos helyette a nénit harapta meg a saját kutyája…. A kutya meg csak félig lett beoltva… Ilyenkor tényleg sok minden elgondolkozok… Ilyenek sétáltatnak kutyát.. itt egy vidéki nagyvárosba a legjobb ennek ellenére továbbra is az, amikor kerítés nincs, de kutya van. Szintén kiskutyák támadtak rám és a kutyámra egy ilyen incidensben, hogy kirontottak a kutyák az utcára. Nem volt nehéz, kerítés híján. Sehol a gazda, sehol senki, csak két őrjöngő kiskutya. Ott is a szerencsén és a lélekjelenlétemen múlt, hogy nem lett baja a kutyámnak.
ápr. 15. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
66%
A nagykutyásoknak a kicsikkel van a baja, a kiskutyásoknak meg a nagyokkal. Evvan😂
ápr. 15. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!