Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van jogosultsága a...

Miért van jogosultsága a vegán állateledeleknek?

Figyelt kérdés

Persze azt sem tartom helyénvalónak, hogy a nagyon legalja tápokat, konzerveket gyártják és árusítják.


Viszont a vegetáriánus étrend a kifejezetten ragadozók számára állatkínzás. Nem értem, hogy miért lehet egyáltalán kapni, rendelni még a normális oldalakról is. Ha az állatok érdeke volna a fontos, legalább ne járulna hozzá semelyik webshop a forgalmazásához. Zoopluson is láttam és nagyon elszomorít.


Fogalmam sincs, hogy van-e bármilyen betegség ami miatt ideiglenesen javallott-e vegán tápot adni kutyának/macskának, de tegyük fel az esetek 0,5%-ában tényleg kell valami extra gyomorkímélő étel rövid időre, akkor bőven elég ha az állatorvosnál lehetne kapni diagnózis ellenében.


De így, hogy bárki hozzáférhet és lassan megöli vele a kedvencét, nem normális.


ápr. 18. 12:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Ne akadj fenn rajta, van még jó pár dolog, ami nem normális.


Pl. hogy gyilkosokat hizlalunk az adónkból évtizedekig, ahelyett, hogy felkötnénk őket.


Vagy hogy átadjuk az életterünket idegen betolakodóknak, és még mosolygunk is hozzá.


De ha csak az állatoknál maradunk, az sem normális, hogy lehet 2×2-es kennelbe zárva, vagy 2 méteres láncon tartani kutyát, vagy éheztetni, vagy reggel 7-től este 5-ig üvöltetni a panelban a negyediken (esetleg kib*szni a tűző napra az erkélyre), stb. stb.


Ehhez képest az, hogy valaki általános iskolában, mikor arról tanultak, hogy a kutya, macska húsevő állat, épp a pöcsével volt elfoglalva, nem nagy szám.

ápr. 18. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Ja, elsiklott a figyelmem a lényeg felett:


"Ha az állatok érdeke volna a fontos, legalább ne járulna hozzá semelyik webshop a forgalmazásához"


Egy webshopnak mióta az állatok érdeke a fontos? A webshop érdeke a minél nagyobb haszon. Tudod, mint Norbinak: "vegyétek a kazettámat, hadd építsek még egy házat!" Pláne, hogy ezek a prémium kaják vastag haszonkulccsal mennek.

ápr. 18. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Pont a múltkor kerestem új jutalomfalatot a cicámnak (ők kizárólagos húsevők, a kutya közelebb áll a mindenevőhöz) és a szűrőnél ott volt, hogy "vegán"


Pislogtam is :D Azért ne már. Ragadozó állatokról beszélünk, hús kell nekik.


(Részletkérdés, hogy a lüke macskám él-hal a retekért, és ha van egy-egy csomag bontott szalonna és salátamix az asztalon, akkor az utóbbira startol rá, ha egy percre elfordulok)

ápr. 18. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Én hasnyalmirigy gyulladas utan etettem vegán táppal a kutyat mert a állatizsir mint olyan kinyirja a kutyamat. 🤷‍♀️


Mostmar nyulat adok neki, mert az a legkevesbe zsiros , ezt ugy ahogy birja a gyomra. De van, hogy besokal es hanyni kezd , igy olyankor par napig megin vegan tapot kap.

ápr. 18. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
48%
4-es vega és vegán között elég sok átmenet van. Illetve egy beteg állatot ne hasonlítsunk egy egész populációhoz.
ápr. 18. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Direkt kiemeltem, hogy szélsőséges esetekben, rövid távon jó lehet a húsmentes étrend, de ez a kérdés nem erről szól.


Példákat pedig azért nem érdemes ehhez hozzáfűzni, mert aki állatkínzó az eleve érzéketlen (kis helyre bezárja, kiköti, nem eteti, nem foglalkozik vele, stb…)


Viszont a vegetáriánusok azt hiszik, hogy a kutyának is jó ez, és ez itt a nagy különbség. Nem egy olyat láttam, hogy megveszi a “prémium” vegán sz@rt a kutyájának, tehát rászánja az ebre a pénzt, az időt is, mivel foglalkozik vele és szereti, DE nem tudja mit tesz.


Miért nem tudja?

Mert addig keresi a neten a buta cikkeket, amíg rá nem talál egy olyanra ami az ő igazát bizonyítja, vagyis a kutyának nem kell hús…


Ebben az egészben az az egyedi és a szomorú, hogy még az a kutya is szenved, aki jól élne, mivel szeretve van, foglalkoznak vele és mégis ilyennel etetik.

ápr. 18. 17:27
 7/15 anonim ***** válasza:
7%

Az en kutyamnak hosszu tavon is jot tenne. Csak azert adok neki nyulat , mert olcson tudom haztol venni. Egyebkent ha boltba kene vennem inkabb a vegan tappal etetnem mindig.

Amugy a legtobb emesztoszervi betegsegben szenvedo kutyanak jot tenne a vegan tap.

ápr. 18. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
53%

A kerdesed pedig az volt miert van jogosultsaga a vegan tapnak.


En pedig valaszoltam, hogy miert van.

Sajnalom ha csak a szamodra elfogadhato valasz a jo valasz.


5 -ös : Amugy mi koze a vegaknak ehhez ? En vegan taprol beszeltem. 1 szot sem szoltam a vegakrol.

ápr. 18. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%
ugyan, az a 4% csirkemoslék nem sokat oszt vagy szoroz, ami a szupermarketes dolgokban van. :D
ápr. 18. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%
Ha a kutyad sugarba hanyna es fosna akar 1 falat 4%-os csirkemoslektol is akkor atgondolnad , hogy mennyire szamit. 🤷‍♀️
ápr. 18. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!