Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért kelthet fel 1 éves...

Miért kelthet fel 1 éves kutya csak engemet éjszaka?

Figyelt kérdés
Kölyökként fogadtuk be, teljesen jól aludt, nyugodt kutya. Mostanában csinálja azt, már 1 éves és 3 hónapos, hogy elkezd este járkálni és odajön hozzám. Először is, nem velünk alszik, piciként se szeretett feljönni az ágyra, a sarokban szeret aludni, oda vackoltunk be neki. Én alapból rossz alvó tudok lenni, és mindig felkelek arra, hogy mászkál, majd odajön hozzám. Nem szűköl, nem csinál semmit, megy egy kört aztám aztán beáll az ágyam mellé, csak ott áll és néz :D A barátommal sose csinálja ezt, csak velem. Ha látja felkelek rá, akkor örül nekem és elfekszik, hogy simogassam, simogatom egy pár percig majd visszamegy. Ha nem mutatom jelét, hogy felkeltem volna (de észreveszem, hogy ott van, csak próbálom nem mutatni jelét, hogy fent vagyok) akkor elkezd mászkálni pár percig aztán visszamegy a helyére. Ezt így kb 1-2 hónapja minden este csinálja, néha 2szer 3szor is. Nincs fájdalma, orvos is látta, elég sokat foglalkozunk vele, szinte állandóan, nem tudom mi lehet ez a viselkedés. Inkább az zavar, hogy felkelek rá sokszor és nem pihenem ki magam pedig 2 hete direkt nem figyelek rá éjszaka, hogy ne jöjjön oda, de azóta is odajön. Ötletek?
ápr. 19. 11:35
 1/5 anonim ***** válasza:

Azért, mert ha felkel, odamegy, felkelt, akkor te megsimogatod.

Előbb utóbb abba fogja hagyni.

Vagy zárjátok ki, vagy szoktassátok szobakennelbe, vagy tanítsátok meg neki a helyedre vezenyszot

ápr. 19. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
28%
Ha felkelsz rá, nem is voltál igazán álmos. Köszönd meg neki, hogy nem hagyja, hogy alvásra pazarold az idődet, amikor nem is vagy álmos. Én nem tudom, vasútállomás mellett éltem, most sípoló zebra mellett, éjjel-nappal járó villamos mellett lakom, ágyút is puffanthatsz mellettem, ha alszom, akkor én alszom, az ébresztőmre nem kelek fel, amíg nem aludtam eleget, nemhogy egy kis motoszkálásra.
ápr. 19. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szólj rá, hogy menjen vissza a helyére. Az én kutyám is felkel időnként éjszaka és járkál. Elküldöm a helyére, elfekszik és nyugton hagy minket.
ápr. 19. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Tudja a helyre parancsot és kennelje is van. Nem az lett volna a kérdés lényege, hogy küldjem-e a helyére vagy sem (amúgy is magától megy), hanem miért csinálhatja ezt? A viselkedését nem értem ez lett volna a kérdés lényege.

2-es válaszoló, ezzel meg mit kezdjek? Költözzek ki a vasút mellé vagy mi?

ápr. 19. 13:11
 5/5 anonim ***** válasza:
Mondjuk dolgozzál, sportoljál, fáraszd le magad a nap végére, és akkor aludni fogsz. Fáraszd le a kutyát is, és ő is aludni fog.
ápr. 19. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!