Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyus parvó vírus után?

Kutyus parvó vírus után?

Figyelt kérdés

Lehet hogy hosszú leszek, bocsánat😌

Szeretném elmesélni a történetem/ tanácsot kérni.

Szomszédom nagyon rossz körülmények között tartott 5! kutyust. Egy idő után már nem tudtam nézni, menhelyek tele… Kifizettem a kutyákat, csak had hozzam el őket!

Az nap amikor át jöttek a kiskutyák (2 kan 5 hónap körüli, állatorvos sem tudta megmondani hogy mi lehet, 1 szuka keverék ő 2 év körüli volt, és 2 tacskó 1 év körüli)

Szóval aznap, az egyik 5 hónapos kiskutyán észre vettem hogy alig tud menni, ez már a szomszédnál is feltűnt, azt hittem valami baj van a lábával, vittem állatorvoshoz őt elsőnek.

Kiderült parvós.. egyből el is altatta, annyira rossz állapotba került.

Maradék 4 kutyust azonnal aznap vittem oltatni, mert mint kiderült azt sem kaptam.. De közben az 1-2 éves szuka kutyus elkapta. Ő kapott ellenszert, rengeteg szurit, doktorúr haza is engedett infúzió nélkül mert rengeteget ivott a kutya, de pár óra múlva meghalt…

Maradt az 5 hónapos, és a 2 tacsi. Ők bágyadtak voltak, ittak sokat, játszottak, hánytak is.. De állatorvos szerint semmi teendő, amíg jól vannak. Nos ők meg is gyógyultak, ahogy látom.. Ez 3 hete volt

Azóta a kutyusok jól vannak.. Holnap kapják a 2. oltást

Lehetséges e hogy vissza kapják ezt a vírust ?! Kell valamire számítsak ?! Nagyon megviselt, rémálom volt az egész…. Megmentettem őket a rossz életből, de a 2 kutyusnak csak pár óra jutott itt….



ápr. 22. 13:20
 1/9 A kérdező kommentje:

Kaptak*


Azt még elfelejtettm beleírni, hogy keressek fel egy másik állatorvost ?!

Elvileg mindent megtett a szuka kutyáért, megígérte nem fog meghalni, infúzió se kell neki. Amikor hívtam hogy vér folyik neki a fenekéből, azt mondta engedjem el….

ápr. 22. 13:22
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha már be lesznek oltva, akkor jól lesznek. Én a helyedben mindenképp keresnék másik orvost, mert a leírtak alapján nekem nem az jön le, hogy mindent megtett volna a kutyákért... :(
ápr. 22. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Alap ha fosik,hány, bágyadt még ha iszik is vmennyit infuzióra kell kötni!


Itt hibázott a doki.


Kicsit úgy tűnik fél vállról vette ezt az egészet.


Parvó gyorsan elviszi a kutyát. Ha rosszul vannak kell az infuzió.


Háát az a baj a parvó már elég sokat mutálodott,a vakcinák nem mindegyik változatra jók. Szóval előfordulhat,hogy újra elkapják,az is hogy nem.


Ismerősőm kutyájának alapból 2 parvó oltást adtak be,pont azért mert most már mutálodott ez a vírus. 6-7 hónaposan parvós lett még is csak 2 parvó oltás mellett, úgy volt nem biztos,hogy túl éli,de szerencsére túl élte,de nem sokon múlt,főleg mivel agár és alapból ők vékonyabbak.


Szóval minden mutálódik.


Nekem az első kutyám 3 évesen lett parvós, reggel különösebben nem volt vele baj, szívesen sétált,kedve is jó volt,de mivel nyár volt nem ette a reggelijét,ez még nem volt szokatlan a meleg miatt,máskor is előfordult már. Mi suliba mentünk,anyuék dolgozni majd mikor anyu 3 kor haza ért, a kutya feküdt a helyén az egész lakásban véres hányás,véres fos...


5 től rendelt a doki, igazából addig takarított. Elvitte orvoshoz rögtön 1,5 órás infuzió,gyógyszerek, 4 napig hordtuk infuzióra eleinte reggel-este. Nála se sok remény volt,hogy megmarad vagy sem. kaptunk port amit vizzel kellett feloldani és 2 óránként fecskendőből itatni, éjszaka is!6. nap már magától ivott,de enni nem akart,csak úgy hogy tömtem belé a gyógykonzervet. Végül elkezdett enni, onnantól szépen megerősödött. Kemény egy hét volt.

ápr. 22. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Arra vigyázz, hogy a parvo nagyon sokáig megmarad a talajban. 3-4 évig ne nagyon vigyél haza kölyköt vagy oltatlan kutyát.
ápr. 22. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Ahogy olvasgattam utána, mert közbe nem volt időm hirtelen olyan gyorsan zajlott minden .. onnan gondolom hogy hibázott a doki, hogy infúzió nélkül hazaküldött minket, egy nap többször is hívtam mindig mondtam hogy éppen mi van a kutyával, azt mondta hogy szerinte kezd javulni, amikor már a vizet is ki hányta azt mondta hogy nem baj, továbbra is adjam neki a kúpot lassan hatni fog… hát jól hatott. Szegénykém meg is halt


#3 Igen tudom. Annyira megviselt ez az egész hogy nem is hoznék kutyát, és remélem hogy ez a négy kutya túl fogja élni.

ápr. 22. 15:40
 6/9 A kérdező kommentje:

Kapott a kutyus aki itt hagyott minket, rosszulléte után parvo elleni oltást + 4 szuri hányás ellenit jegyeztem csak meg. És az ellenszert kapta meg elvileg nem szabadott volna elmennie…


Kiskönyvet róla nem kaptam, pedig kapott oltást nem tudom hogy miért nem adott az orvos. Másik 4 kutyám kapott.

ápr. 22. 15:42
 7/9 anonim ***** válasza:
76%

A doki szerintem ott hibázott először, hogy parvós kutyára nem oltunk rá...

A többiek szerintem már jól lesznek, de keress egy másik orvost, mert a jelenlegi max csak arra jó, hogy ész nélkül beadja a kötelező oltásokat.

ápr. 22. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Kerestem másikat, igaz tőlünk 70 kmrre van. De nem számít, csak ha véletlen baj van érjek velük oda időben🙏🏽

Kicsit fura nekem, hogy a többiek pedig ők kis termetűek 6 hónap alatti, túlélték/ meggyógyultak. Az agyon szurizott kutya meg pár nap múlva meghalt…

Sajnos hiába rágódom ezen, akkor sem tudom őket visszahozni. De azt az állatorvost elkerülöm messziről.

ápr. 22. 18:44
 9/9 A kérdező kommentje:
Bocsi, pár óra után. Rosszul írtam
ápr. 22. 18:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!