Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen gyakran ajánlatos a...

Milyen gyakran ajánlatos a kutyáknak szívférgesség elleni tablettát kapniuk?

Figyelt kérdés
ápr. 24. 16:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Az én kutyám havonta kap Nexgard Spectra-t. Az állatorvos csak akkor írja fel (először), ha negatív a szívféreg teszt.
ápr. 24. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%
Havonta, de ez rajta van a csomagoláson is. Szunyogszezonban mindenképpen, nálam áprilistól októberig kapják. Bár most az új allatorvosunk azt mondta, hogy egész évben védekezni kell. Majd meglátom, mert ezt eddig még csak tőle hallottam.
ápr. 24. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
2es, a mi dokink is ugyanezt mondta. Decemberben, amikor lecsaptam a szúnyogot eszembe is jutott...
ápr. 24. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi nexgardot adunk, télen nem adtuk a kutyának eddig, mert egy doki azt mondta h árt a májnak, ha folyamatosan kapja, aztán az idén szintén azt mondta, mint az előző válaszadóknak, hogy ne hagyjam ki azt a pár hónapot(ugye ugyanúgy jó kullancs, bolha, férgesség, szúnyog ellen) és ne kockáztassak, idén rengeteg kutya lett beteg, akik hozzá kerültek.
ápr. 24. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi most kihagytuk a tabit novembertől áprilisig, mert vakarózott a kutya. Negatív lett a teszt, úgyhogy Milprazon tablettát adott a doki, azt havonta kapja, mellé bolha és kullancs elleni cseppet. Egyik doki szerint ki lehet hagyni télen, másik szerint nem.
ápr. 24. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk 2 éve van kutyánk és már akkor is azt mondta a doki, hogy sajnos a melegedés miatt már simán áttelelnek a szúnyogok, kullancsok; októberben, de akár novemberben is jelen lehetnek, szóval nem érdemes abbahagyni 1-2 hónapra, meg utáne elméletileg újra kell teszt, hogy negatív, addig nem kaphatná, szóval a miénk folyamatosan kapja. 6 éves, úgyhogy most már úgyis évente van nagylabor.
ápr. 24. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
86%
1-2 hónap kihagyás szívférgesség szempontjából nem számít, mert a szívféreg kifejlődéséhez 5-6 hónapra van szükség és csak akkor veszélyes a Nexgard (vagy bármilyen milbemicin vagy moxidektin alapú szer), ha kifejlett szívféreg van a kutyában. A telek már nagyon enyhék, így bármikor találkozhat a kutya szúnyoggal, ezért ennél több kihagyást nem szabad megkockáztatni, mivel egy 6 hónapos kihagyás alatt, akár a téli szezonban is kifejlődhet a féreg. Én nem kockáztatok, mert az örökbefogadott kutyám szívférges volt, nem egyszerű és kockázatos a kezelés is, a kezelésre kapott gyógyszerek még jobban károsítják a kutya egészségét, arról nem is beszélve, hogy mennyivel drágább, mint a megelőzés.
ápr. 25. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Havonta kell a tabletta! És télen is, mert annyira enyhe teleink vannak, hogy a szúnyogok egész évben jelen vannak. Létezik már szívféreg ellen oltás is egyébként.
ápr. 25. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
20%

Ha amúgy 2 havonta elég lenne adni a tablettát, mert úgyse fejlődik ki a féreg addig, akkor minek adjuk nekik havonta? :D


Nem tudom ki hol lakik, lehet tavak közelében esetleg indokolt az egész éves védekezés, de nálunk (Bp. 3. Ker) télen még sosem találkoztam szúnyoggal. Áprilistól szoktak megjelenni és vannak egészen október végéig.

ápr. 25. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%

8-10 hetente elég, addig biztonsággal kiirtható a kutyából.

Én nem adom havonta, nem mérgezem feleslegesen.

ápr. 25. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!