Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lagotto vélemény?

Lagotto vélemény?

Figyelt kérdés

Szeretnek jövő telen venni egy lagottot családi kutyának de mellette agilityre. Lenne pár kérdésem .

1, Mennyire családi kutya?

2, Ha reggel lemozgatom akkor napközben fog ásni ?

3, Másik fiatal (hamarosan 4 eves) kutya melle ajánlott?

4, Ajánljátok ezt a fajtát, Ha napi szintem mozgatnam fizikailag es mentálisan is, hétvégente vinnem kirándulni nyaron meg úszni es inkabb kinti kutya lenne de az előszobába bejohetne? Éjszakára nem hagynám kint de napközben ameg en nem vagyok otthon addig neki otthon kene lennie egy olyan helyen ahol van homokozó asasra, vagy játék, kutya ház, víz, lickimat. Mennyire nekem való a Lagotto?



ápr. 24. 21:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%

Ha kint van tartva, és max az előszobáig jöhet, akkor nem családi kutya. Egy családi/erősen társ kutya sem fog jól illeszkedni a családba, ha onnan ki van rekesztve.

Vadászkutya származékról beszélünk, neki kifejezetten a vérében van, hogy 0-24-ben a gazdával legyen, szóval egyrészt büntetés lesz számára a kint tartás, másrészt rombolni fog.

ápr. 24. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Hat nem tudom, a tenyésztő akitől lenne a kutya azt mondta h o is kint tartja a kutyáit es h tudnám mint tartani. Nem kell egy kutyának 0-24ben a csaladdal lenni foleg ha le van fárasztva reggel is mar es delutan is le lesz
ápr. 25. 06:57
 3/11 anonim ***** válasza:
86%
A kutya társas lény, kezdjük ott. A kutyának kell, hogy a gazdája mellett legyen. Ezt a nagyon hangoztatott lefárasztást meg azért megnézném... Egy kutyát nem egyszerű lefárasztani, nagy mozgásigényűt meg főleg. Szóval gondold ezt a kutya dolgot még kétszer.
ápr. 25. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
48%
Én csak azt nem értem, miért egy totál ismeretlen kutyafajtát néztél ki magadnak. Ez ilyen feltűnési viszketegség? Hogy nekem olyan van, ami az országban alig létezik és senki sem tud róla semmit? Közben szegény magyar fajták a kihalás szélén.
ápr. 25. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
En ezt a fajtát agilityre szeretnem, es nyilvan utánna néztem többször, beszéltem lagottos gazdikkal es trénerrel… nem teljesen ismeretlen.. en sokat lesz velünk, nem azert szeretném egyáltalán kutyát h aztán kerti dísz legyen
ápr. 25. 09:49
 6/11 anonim ***** válasza:
Ha beszéltél lagottos gazdikkal, akkor itt miért teszel fel kérdést, ahol kb. senki nem ismeri a fajtát. :)
ápr. 25. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Több tapasztalatra van szuksegem, es nyilvan nem olyanoktól kérdezem akik nem is hallottak a fajtából:)))
ápr. 25. 13:02
 8/11 anonim ***** válasza:

A fárasztásnak semmi köze hozzá, hogy a kutyának igénye van a gazda közelségére.

Volt már egyáltalán kutyád? Mármint rendesen, nem csak kerti dísz. Csak mert fura, hogy ezt magyarázni kell.

ápr. 25. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Jezusom 😭 tudom nagyon jol, nem kerti dísz lenne mint irtam es CSALÁDI kutya lenne nem csak kint lenne:) van is kutyám, Lagotto masodik kutya lenne es soha nem vennék kutyát kerti disznek
ápr. 25. 14:15
 10/11 anonim ***** válasza:
48%
Javaslom egy keverék kutya örökbefogadását.
ápr. 25. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!