Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért szaladt el a kutyám?

Miért szaladt el a kutyám?

Figyelt kérdés

Kis előélet:

7 hónaposan hoztam el a menhelyről, most 1 éves 2 hónapos kb.

Heti 2x kutyasuliba járunk, szóval rendszeres a behívás gyakorlás.

Nagyon le van mozgatva mindennap!

+ pórázon nem húz.


A behívás: kutyasuliba első szóra jön.

10 méteres flexinél szintén visszajön, ha szólok (nem szoktam "lefékezni").

1-2 dolog miatt (amit most így nem fejtek ki) tudtam, hogy nem lenne utcán stabil a behívás. (Bár nem is szeretném ott elengedni póráz nélkül.)


Jön a lényeg:

Ma beraktam a kocsiba, és ott levettem róla a pórázt, és ahogy irányítottam be a boxába, egyszer csak leugrott és neki indult erőteljes kocogással.

Hát én úgy meglepődtem és megijedtem, hogy csak a nevét kiáltottam, de meg se állt... a szívemmel ellentétben, mert épp átment az úttesten, ahol a kocsik vannak.

Dobtam el mindent, és futottam utána.

Kb. 1 lépcsőháznyival később (hál' istennek csak addig jutott)

megint elkiáltottam magam (a nevét), amire megállt és megfordult.

Na, itt jutott eszembe, hogy inkább nehogy utána fussak, mert akkor csak elszaladt volna, ezért jött a "Buksi, hozzám!"

Amire sprintelt visszafelé hozzám.

Persze előtte nem azért futott, mert mentem utána... hisz vissza se nézett!

Kérdem én:

Miért csinálhatta ezt? Miért szaladhatott csak úgy el?

Semmit nem spécizett ki magának, tényleg csak leugrott és viszontlátásra.


Soha nem értettem, hogy a szomszédban is van két kutya, akik soha nem mennek el a gazdájuk közeléből, pedig maximum az ugatáshoz értenek... miért? Méghozzá nyakörv nélkül. Az enyémet le se engedem: nyakörv, név, telefonszám és persze chip, ami alapkövetelmény.


Igen, igen, tudom. Rossz gazdi vagyok. Várom a kioktatásokat is, de örülnék, ha megválaszolnátok a kérdésemet is. Köszönöm!


máj. 10. 22:29
 1/6 A kérdező kommentje:
Ui: Egyébként mindenhol "seggemvége" a kutya. Mindenhol engem keres. Így valahol rosszul is esett.
máj. 10. 22:30
 2/6 anonim ***** válasza:
96%
Nem vagy rossz gazda, de a kutya életének a legfontosabb szakasza valószínűleg teljesen rosszul lett megalapozva (az az első kb 6 hónap), amit behozni nagyon nehéz és hosszú folyamat. Ilyen még lehet, hogy lesz.
máj. 10. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
95%

Az enyem 14 eves 100%behivható mégis emlekszem 3 olyanesetre mikor fogta magat es viszlát...

Egyszer mikor a mamanal kiszallt a kocsibol , nem az ajto fele vette az iranyt hanem neki indult a masik iranyba, majd 1 km-t mentem utana mire vegre a 100.szolasra visszajott. Nem volt mar kolyok olyam 3-4 eves .

Egyszer 7-8 eves koraban erdoben a kocsihoz visszafele dontott ugy, hogy inkabb megse menne haza. Ott is tobb 100meter es tobb szolas utan jott vissza.

Utoljara 2 honapja, tehat mar 14 evesen dontott ugy, hogy kocsibol kiszallva megindul a parkoloban. A szivem majd megállt, vagy 10x ordítottam mire megállt. 3 honapos kora ota nalam van. Jol nevelt szerintem, mégis elofordult megmagyarazhatatlan " szokes". Oda kell figyelni mindig, mast nem tudsz tenni.

máj. 10. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
16%

Kocsiban NEM csatoljuk le a pórázt, mert baleset esetén nem lehet megfogni, ha pánikba esik. Kocsiban, ha lehet, akkor biztonsági övvel (vagy egyéb módszerrel a testalkatától függően) rögzíteni kell, különben könnyen kiugorhat az ablakon, vagy egy hirtelen fékezés vagy hátulról valaki belédrohan esetén a kutya ki tud repülni (és meghal) a szélvédón keresztül.


A behívást meg úgy tudod jól begyakorolni, hogy egy nagy, de biztosan zárt területre viszed (pl focipálya), és engeded rohangálni, időnként visszahívod, jutifalat, elengeded, párszor megismétled. Aztán egyszercsak elbújsz előle, és úgy hívod be, hogy ő nem lát. Meg lesz rémülve. Persze a végén megtalál, sok dicséret, sok jutifalat. Aztán fél óra múlva megint elbújsz, és úgy hívod be. Párszor megismétled, onnantól kezdve az egyik szeme mindig rajtad lesz, ha behívod, ha nem, és mindig látótávolságban lesz veled. Ami nagyon fontos, hogy BIZTOSAN zárt terület legyen, ahol még véletlenül sincs lehetősége világgá menni.

máj. 11. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

4. szerintem picit félreértetted.

A kocsi hátuljában utazik egy biztonságos boxban. Ott le kell róla csatolni.

Nagyon nagy hely van nekem hátul, ezért amint felugrik, lecsatolom, ő pedig egyenesen megy a boxba. (Amit persze becsukok és bezárok.)



+ Ahogy írtam, a behívás ezerrel gyakorolva van, tudom, hogy kell tanítani.

Nálam inkább az a kérdés, hogy miért szalad el egy olyan kutya, akinek (röviden mondva) nagyon jó élete van?

máj. 11. 08:12
 6/6 anonim ***** válasza:

3 as valaszolo vagyok.


Azert szalad el mert nem egy robot amit beprogramoztal. 😃

Mint irtam az enyem is 3x megindult a 14 ev alatt. Fogalmam sincs miert es hova indult. Azt se tudom miert nem állt meg vagy jott vissza rogton ahogy szoltam.

Lehet egy jo szagot erzett , vagy barmi egyeb ami annyira felkeltette a figyelmet, hogy minden mas kizárodott. Vagy a kocsiban rémült meg valamitol.

Szerintem ilyen mindenkivel elo fordul egyszer ketszer.

máj. 11. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!