Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Trocoxil gyógyszer. Jól tudom...

Trocoxil gyógyszer. Jól tudom hogy veszélyes? Durvák a mellékhatások?

Figyelt kérdés

máj. 16. 05:26
 1/5 anonim ***** válasza:
54%
Állatorvossal konzultálj.
máj. 16. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Minden gyógyszer veszélyes lehet. A Trocoxil esetében az a veszély, hogy ha érzékeny rá a kutya, akkor is benne marad a szervezetben kb. egy hónapig (ha jól emlékszem), nem lehet semlegesíteni. Viszont tudomásom szerint nagyon sok esetben használják gond nélkül. A legnaprakészebb információt ortopéd szakállatorvosoktól fogod kapni, esetleg a Facebookon még érdeklődhetsz kutyás csoportokban, pl. ahol mozgásszervi beteg kutyák gazdijai vannak, hogy mik a tapasztalatok vele.

Személy szerint én első körben biztosan nem ezt választanám, hanem csak akkor, ha a hétköznapi, naponta adagolható nem-szteroid gyulladásgátlók nem hatékonyak vagy más okból problémásak a kutyának.

máj. 16. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

#2 Köszönöm szépen a válaszod. Sajnos azoktól a gyógyszerektől, amiket minden nap adni kell neki, egy idő után volt, hogy véres hasmenése lett, vagy hányt, kikezdte a gyomrát a gyógyszer. Szteroidra is érzékeny. Ezt a gyógyszert javasolta állatorvos, de érdekelt az emberek véleménye róla. Feltettem már máshogy is ezt a kérdést itt, csak arra nem kaptam választ, gondoltam, ha konkrétan rákérdezek, hogy veszélyes-e, akkor hamarabb válaszolnak, mert az emberek szeretik kijavítani a másikat :D Mindegy, ez mellékes...

A lényeg, hogy 15 éves a kutyám, labrador, és nagyon nehezen áll fel, nagyon nehezen mozog, viszont azokat a gyógyszereket amiket mindennap kellene adni neki, nem bírja. Altatás még nem jöhet szóba, mert a kutyának van életkedve, eszik, iszik, figyel, érdeklődik. Félek a gyógyszertől továbbra is, nehogy bajt okozzak vele a kutyának, de az állatorvos is azt mondta, hogy nagyon sok esetben használják idős kutyáknál, gond nélkül, ahogy te is mondtad.

máj. 16. 12:29
 4/5 anonim ***** válasza:

A leírásod alapján vagy ezt vagy a Librela injekciót érdemes megpróbálni. Annál is lehet kellemetlen reakció, de nagyon sok esetben használják gond nélkül, jó eredménnyel.

Megértem, hogy nehéz a döntés, sajnos ilyen kénszerhelyzetben az embernek valamit muszáj kipróbálni, ha más már nem jöhet szóba. (Nekem gyógyszerérzékeny a kutyám és gerincbeteg, szóval teljesen átérzem.) Még esetleg javasolnám a mágnesterápiát, akupunktúrát, a kutya állapotától függően ezek is tudnak hatékonyak lenni - fizioterápia valamilyen formája mindenképpen olyasmi, amit érdemes alkalmazni, ha esetleg eddig csak gyógyszert szedett. Azonfelül, hogy jobban érezheti magát tőle, környezetgazdagítás is a számára, javítja az életminőségét.

Amúgy egy 15 éves labrador az nem semmi! Remélem, fogsz tudni találni megoldást neki.

máj. 16. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
#4 Nagyon nagyon köszönöm a tanácsaid! Igyekszünk mindent megtenni érte, hogy még ami maradt neki idő, azt megkönnyítsük a számára.
máj. 16. 13:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!