Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyafutópadról mi a véleménye...

Kutyafutópadról mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
[link]
máj. 16. 08:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
79%
Jobbnak találom azt a változatot, ahol a kutya indítja és állítja meg a padot, kvazi ő hajtja.
máj. 16. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
73%
Csakis olyat vennék, ahol a kutya irányítja a futópadot. Ilyet nem vennék. Veszélyes.
máj. 16. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
40%

Szerintem nem rossz dolog, csak lehetne olcsóbb.

Olyan 40-45 cm marmagasságú, nem extrém hosszú kutyáknak bőven jó az emberi 120-as szalag is, azt viszont nem tudom, hogy az ízületek terhelésében van-e különbség.

Nekem van itthon emberi elektromos padom, mikor extrém csúnya az idő télen, akkor szoktuk használni. Csak úgy mennek rá a kutyák, ha tudják, hogy én adagolom a kaját a másik oldalon, az nagyon nem megy, hogy én bekapcsolom nekik a padot mikor dolgozom, ők meg kocognak rajta. Ésszel használva szerintem teljesen biztonságos, 6-7 km/h-nál ha elgondolkodik a kutya és "elfelejt" futni csak lecsúszik róla, nem hanyattvágódik, mint mi, emberek -ez csak fizika, máshol van a súlypont, ha mi mennénk a padon négykézláb, mi se vágódnánk hanyatt...-

A mechanikuson egy átlag kutyát szerintem nehéz lefárasztani, mert alulmotiváltak hozzá és nem fogják csinálni. Egy munka/sport vonalúnak, aki jó értelemben stikkes, viszont jó és biztonságos fárasztás.

máj. 16. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
18%

Inkább vidd ki a szabadba szabadon szaladni, játszani.

Az emberi futópad meg szobabicikli is egy nagy marhaság. Semmi élmény, csak egyhelyben próbálsz élni.

máj. 16. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
81%

Rendes kutyafutópadot vegyél, amit a kutya hajt és hámmal használd. Az egyik legismertebb és legmegbízhatobb gyártó a Firepaw, de arra érdemes figyelni, hogy a deszkás változat elég hangos, ha lakásban laksz, inkabb a textileset válaszd. Illetve ezek elég drágák újonnan, de kutya sportfelszereléses fb csoportoban lehet találni használtan valamivel olcsóbban.


Én amstaff mellett használom már másfél éve. Változó, hogy mennyit, van időszak, mikor naponta, van hogy csak heti 1x. Nagyon szereti, felugrik rá és már alig várja hogy hajthassa. Nagyon hasznos, tényleg csak ajánlani tudom mindenkinek. Leghatékonyabb eszköz hiperaktív kutyák fárasztására.

máj. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
91%
Nagyon jók! Boldoggá és nyugodtá tesz minden kutyát és gazdát:D
máj. 16. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
81%
Ahogy előttem is írták, inkább önmeghajtással működőt vegyél.
máj. 16. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
30%
Károsnak tartom és lustának, aki ilyenen futtatja a kutyáját. Cesar Millan műsora idején kezdett elterjedni a futópad, mert könnyű alternatívát nyújtott az eb lemozgatására. Csak éppen pont azt a tartalmas időtöltést veszi el, ami a kutya és a gazda kapcsolatát a legjobban építené. Ezen felül gyaníthatóan az ízületekre sincsen jó hatással. Felejtsétek el, én ezt mondom!
máj. 16. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
89%

Nem tudom hogy miért gondolod azt, hogy amúgy nincs kapcsolat a kutya és gazda között és csak akkor foglalkozik a kutyával, ha padra teszi. Hidd el, leszarom típusú gazda nem fog padot venni 200+ ezerért.

Ez arra való, ha egy-egy nap kevesebb időd van, nem tréningezős napod van, akkor is le tudod farasztani a kutyát, ki tudja sprintelni magát.

máj. 16. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
24%
A minőségi időtöltésen van a hangsúly. Az, hogy elétart egy jutalomfalatot és szalad egy helyben az állat, az se nem időtöltés, se nem minőségi. Ennyi erővel feküdhetnének is és nézhetnék egymást.
máj. 16. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!