Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jó döntést hoztam az altatással?

Jó döntést hoztam az altatással?

Figyelt kérdés

A racionálisan gondolkodó részen azt mondja igen, de a szívemben ott motoszkál a “Mi lett volna ha..”

17 éves volt a kutyám, nyaki görcsös és kábult, enni, nyelni képtelen állapotba került már a betegsége végett, szteroidra, fájdalomcsökentőre nem reagált, kakilni sem tudott már 2 napja. Az orvos nézett egy vérképet, a májértékei nagyon magasak voltak, azt mondta azon a rövidtávú drasztikus értékromláson már nem segített volna semmi. Infúzióval életben lehetett volna még tartani pár napig, max 1 hétig, de azt mondta az orvos, hogy akkor csak szenvedések közepette megfullad. Úgy éreztem mintha szíven szúrtak volna, de meghoztam a döntést, viszont azóta sem tudok szabadulni a bűntudattól. Szerintetek jól döntöttem?



#kutya #altatás #kábultság #nincs magánál
máj. 18. 17:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
84%

Ez miért nem nyilvánvaló, hogy jól döntöttél?

A leírás alapján már korábban kellett volna. A kutya fizikai szenvedése állt szemben azzal, hogy a saját lelki szenvedésedet el akartad odázni.

máj. 18. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Sajnos aki benne van a szituban nem látja át ennyire tisztán. Hiába az észérvek, ha a szívem nem tud megnyugodni :(

De köszönöm a választ.

máj. 18. 17:39
 3/14 anonim ***** válasza:
92%
Jól döntöttél.
máj. 18. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
93%

2

Én is döntöttem már 13 éves rákos kutya elaltatásáról, és én teljesen tisztán láttam, hogy a kutya érdeke fontosabb, mint az én fejem elfordítása az ő szenvedése felől.

Ha életben tartottad volna, akkor se lett volna semmi haszna belőle, csak a sok szenvedés.

máj. 18. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
92%

Nem szemétkedésből kérdezem, de mi lett volna jobb attól, hogy még egy hétig életben marad és közben szenved is?

Itt nem volt esély a gyógyulásra sajnos. Nem volt értelme húzni azt, ami óhatatlanul bekövetkezett volna.

máj. 18. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
92%

Ne érezz bűntudatot, nagyon szép életkort élt meg.

Ha még életben tartod, az kb állatkínzás lett volna, úgyhogy jó döntést hoztál.

Részvétem!

máj. 18. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Igen, jól döntöttél. Két kutyával csináltam végig , tudom milyen borzasztó érzés.

Amikor már nincs méltósága az életének ,csak vegetál, szenved akkor a legtöbb amit megtehettél érte. Tudom, furcsán hangzik, de így igaz. Ha ez volt a helyzet, jobb neki. Ne legyen lelkiismeret furdalásod emiatt. Megrövidítetted a szenvedését és egész eddigi életét boldoggá tetted.

máj. 18. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Az ilyen kérdéseknek semmi értelme nincs (általánosságban). A felelősség alól semmiképpen nem tudod kivonni magad azzal, hogy mások rábólintására vársz. Nekünk 2 kutyánkat kellett elaltatni, mert egyiknél sem lehetett már élvezhető "kutyaéletre" számítani.
máj. 18. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Jól döntöttél, csak ebben a helyzetben egy szerető gazdinak nehéz elfogadni, hogy neki kell meghozni a döntést a kegyes halálhoz. Ez egy bűntudattal jár ami pedig indokolatlan hisz "jót tettél" vele ezzel. :(
máj. 18. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Kérdező, nem a haláláról döntöttél. Arról "döntött" a 17 év és a betegsége. Te arról döntöttél, hogy a szenvedéstől kíméled meg.

Nem vagyunk Istenek. Néha sajnos, néha "szerencsére". Ezt nem árt időnként tudatosítani.

De attól még rettenetesen fáj; megértem.

máj. 18. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!