Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 4 éves németjuhász mellé...

4 éves németjuhász mellé husky kölyökkutya? Megférnének egymás mellett?

Figyelt kérdés

máj. 19. 21:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
24%
Fogadj örökbe
máj. 19. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ez örökbefogadott lenne
máj. 19. 21:35
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

A német juhász hogy jön ki más kutyákkal?

Belefér az eletmododba még egy munkakutya!

máj. 19. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
Külön neműek legyenek. Természetesen ivartalanítva. Ha mindkettő kan, akkor a husky ivarérettségével bekövetkezhetnek a dominancia harcok. Két szuka esetén talán kezelhetőbb lesz a probléma.
máj. 19. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
18%
Melyik menhelyrol hozol kolyok huskyt?
máj. 19. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Tudod mivel jár egy husky? Mert nagyon más termeszetuk van ám mint a nemetjuhasznak. Én nem amiatt aggodnek hogy a két kutya nem jön ki, hanem hogy te nem fogsz bírni vele.
máj. 20. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

A gazdája megválna tőle, ingyen elvihető, én meg gondolkodom rajta, hogy akkor átvenném.


Mire gondolsz, mivel jár?

máj. 20. 11:10
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom a német juhászt, mivel szintén munkakutya legalább heti szinten hordod valamilyen hozzá illő foglalkozásra. Pl.: őrző védő, nyomkövetés, obedience. (Ugye?) Ha ezek nincsenek meg, akkor pedig napi több órát teszel abba, hogy megfelelő mértékben le legyen farasztva, agyi, fizikai farasztas, nem csak séta, hanem tréningek. (Ugye?) Szóval van napi 1,5-2 óra aktív elfoglaltságod a kutyaddal.


És most jön egy másik kutya, más fajta, egy kölyök, akit először is megfelelően szocializalni, és tanítani kell. Ezt célszerűbb a másik kutya nélkül, csak a kolyokre koncentrálva. Ez a jelenleg 1,5-2 órás német juhászos foglalkozás mellé újabb, összeadva 1-1,5 óra legalább. Majd amint betölti az egy éves kort, elviszed diszplazia szűrésre, majd 2 naponta, mivel husky, folyamatosan felépítve valamil,én húzósportot csinálsz vele. Canicross, bikejöring, dogscooter. Miközben ott van a német juhászod is, aki teljesen másmilyen jellegű foglalkozást kíván.



De ha már felmerül az, hogy mivel jár, és arra sem válaszoltál, hogy a jelenlegi kutya hogy jön ki a többi kutyával, gondolom egy kertben fogják leélni az életüket. Ez nagyon átgondolt döntés, főleg, ha a huskyk nincsenek lefarasztva, híresen nagy szökőbajnokok, amik ha megfogják, alkalmanként 50-300 ezer forintos bírságot jelent.

máj. 20. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
48%

Tehat nem orokbefogadod, hanem amator szaporitotol hozod el ingyen.


Amit a 8-as irt, gondold vegig jo alaposan.

máj. 20. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nem tudom mi erre a szakkifejezés, csak láttam hogy Facebookon valaki megosztotta, hogy husky kölyökkutyának keresnek gazdát, nem ismerem a hátterét vagy hogy miért válnak meg tőle
máj. 20. 13:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!