Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha mindennap visszük sétálni...

Ha mindennap visszük sétálni egy idő múlva megnyugszik?

Figyelt kérdés

Nyolc éves múlt a kutyus. A séta vele horror, össze vissza rángat, ha inger éri nyűszítve ugat. Próbálok nem türelmetlen lenni, mert már azt is sikerként élem meg, h itthon sikerül vele elindulni (jó, nem egyből, kb egy 5-10perces művelet mire lehiggad és eltudunk indulni) kapuba leültetem. Megyünk egy utcát és kész mintha bekattanna, és séta végére mintha mégrosszabb lenne, bár lehet addigra én fáradok el és azért tűnik rosszabbnak. Tudom nyolcéves rossz szokást nehéz lesz leszoktatni, de hihetetlen energiaszintje van, plussz szerintem elég okos, de mellé hihetetlenül makacs.


Tegnap egész szépen ment vele a séta, több mint egy órát kint tudtunk lenni vele, de ma jó ha 30percet kint voltunk, nem volt értelme annak, hogy a karomat kirángatja a helyéről.



Próbálom agyilag fárasztani, parancsokat adok neki, meg most próbálok neki új trükköket tanítani. Szimatszőnyeget is szoktam neki adni, bár ezt elég hamar lezavarja, ha marad is benne kaja nem érdekli. Ezért is mondom, hogy elég makacs. Csak olyan jó lenne egykét siker sztorit olvasni.



máj. 21. 19:57
 1/6 anonim ***** válasza:
95%
Kutyaiskolával, kiképzővel még nem próbálkoztatok? Mert szerintem azt kellene, ha nem boldogulsz vele.
máj. 21. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
10%
Ivaros kan, ugye?
máj. 21. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Persze jár hozzánk egy kutyatréner az ő érdeme amit eddig elértünk. Ivartalan szuka egyébként.
máj. 21. 20:16
 4/6 anonim ***** válasza:
14%
Egyszeruen arrol van szo, hogy ledominal teged a kutyad. Legeloszor azt kell a fejebe verni, hogy ha leulteted vagy lefekteted, akkor addig marad ott, amig nem adsz neki engedelyt, hogy felkeljen, legyen az egy perc vagy egy ora. A lakasban kell begyakorolnod, es csak akkor viszed le, ha mar feltetel nelkul engedelmeskedik. Ha nem engedelmeskedik, akkor nem viszed le. Ennyi.
máj. 21. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
85%
Ha mindennap viszitek, nem lesz neki olyan szenzáció a séta, az új ingerek, mintha egy hónapban egyszer mentek vele. Ezért igen, ha pl. naponta háromszor kiviszed, akkor sokkal nyugodtabb lesz.
máj. 21. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
86%

Mióta van nálatok? Mióta próbálkoztok a sétával?

A tréner mellett (vagy akár helyett) én kutyasuliba is elmennék vele.

Séta előtt próbáljátok meg lefárasztani pl labdázással, alap engedelmes feladatokkal vagy valamilyen játékkal. Legyen az útvonalon olyan hely, ahol kevesebb az inger, kicsit szaglászhat és ne mindig csak menjetek, üljetek le a parkban egy padra és várd meg, amíg lenyugszik és csak nézelődjetek. Ilyenkor egy másik pórázzal a padhoz is kötheted, hogy kevésbé szakítsa ki a kezed, ha valamire felfigyel. Ha "területőrzésre" szelektált fajtád van, akkor ezt kevésbé csináld vagy csak olyan helyen, amit nem közelítenek meg az emberek, ha látják, hogy ott már van valaki. Mikor teheted, legyetek kint több időt, akár órákat és ha a környék valamiért erre nem alkalmas, menjetek el valahova kocsival.

máj. 21. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!