Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Németjuhászomnak fojtónyakörv...

Németjuhászomnak fojtónyakörv kellett mert ő sétáltatott engem. Az első sétáltatásnál összeesett ahogy szaladt, gondolom megszorította, utána 1ből felállt, de pár lépés után megint ugyanez? Meg fogja még szokni ezt a fajta nyakörvet?

Figyelt kérdés
2010. okt. 30. 20:06
 1/4 hell-ikon ***** válasza:

...hát, azért az nem normális még a fojtónyakörv mellett sem, hogy egy-egy neki lendüléskor elájuljon miatta...


Mennyi idős a kutya illetve tudtok-e valamilyen betegségéről?

2010. okt. 30. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
csak eldőlt, nem ájult el és 7 hónapos
2010. okt. 30. 20:20
 3/4 hell-ikon ***** válasza:
100%

Az összeesésből gondoltam az ájulást, nem is tudom miért...

A lényeg, hogy akkor sem normális ez a reakció szerintem.

(Legalábbis én ha fojtóra kényszerültem, soha nem fordult elő ilyesmi. Az igen, hogy a kutya zihált tőle, mert tett rá, hogy szorít, ezért más megoldás után kellett néznem)


A 7 hónapos kutya még fejlődésben van így aztán lehet nem a legjobb megoldás a fojtónyakörv.


Én ilyenkor a forgolódós módszert használtam. Ha éreztem, hogy elkezd húzni az egyik irányba, megfordultam és elkezdtem húzni az ellenkező irányba. Egy idő után megtanulta, hogy ha húz, akkor pont az miatt nem fog odajutni ahhoz, ami kiváltotta az érdeklődését.

Ha meg éppen az ellenkező irányban is volt valami amiért húzni akart, akkor megálltam egy helyben és addig nem mentünk sehova amíg le nem higgadt.


Ez az eldőlés, össze esés nekem nagyon furcsa, lehet valami rejtett dolog húzódik meg a háttérben, én kivizsgáltatnám orvossal, amint lehetőségem adódik rá.

2010. okt. 30. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A fojtónyakörvnek nem véletlenül ez a neve! Szerintem először próbáld ki magadon, akkor megérted a kutya helyzetét.

Van olyan eszköz, ami sokkal hatásosabb. Az a lényeg, hogy olyasmi mint egy szájkosár, a kutya szájára kell tenni, alul van rajta egy karika, oda kell kötni még egy pórázt. Lényegében úgy működik, mint a lovaknál. Ha megindulna, akkor ezzel picit húzol rajta és arra "megy" a feje. Ergo kénytelen elkanyarodni és nem fulladozik a kutyus.

Még egy módszer: Ha megindul előre, akkor te indulj vele a másik irányba, tegyetek pár lépést, majd megállás. És ezt tedd meg vele újra és újra és újra....


Kell hozzá idő de sokkal hatásosabb. :) Ja, és persze mindig dicsérd meg.

2012. dec. 1. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!