Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 6 hónapos farkas kutyánk...

6 hónapos farkas kutyánk örökké harap, ráugrál mindenkire, nem lehet a kapuig kimenni, mert tiszta kosz lesz az ember. Mit lehet csinálni vele?

Figyelt kérdés
2009. jan. 8. 13:00
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

a kiskutyákban ez a rossz: idióták:)

ilyenkor kell el kezdeni módszeresen nevelni. Vagy megvárni, míg kinövi a kölyöktulajdonságait.

2009. jan. 8. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
57%
Most érdemes elvinni kutyasuliba, nehogy megmaradjon a rossz tulajdonsága, hogyha rosszul kezelitek. Tényleg érdemes, heti 1 nap egy hétvégén.
2009. jan. 8. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 yuda ***** válasza:
0%

Saját nevelés is segíthet: én úgy oldottam meg,hogy mikor ugrani akar,kicsit rátaposok a tappancsára,vagy legalábbis úgy csinálok mintha,mert az érzékeny pontjuk és közben mondom,hogy "nem"-ehelyett természetesen bármi más kifejezés is lehet,mert rögzül és később már elég lesz kimondani ezt a szót.


Harapni,rágcsálni azért szokott,mert ilyenkor nő-engem ez pont nem zavar,nem félek tőlük-belenyúlok a szájába és megfogom a fogát-ez is zavarja és utána nem harapdál,mert neki lesz kellemetlen.


Tudom,ezek nem precíz,profi technikák,de azt akartam mondani vele,hogy ez még személyiség függő is,ki-hogy-mit tanít,de az eredmény a lényeg.-megütni meg nem akarom.

2009. jan. 8. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
34%

csak kicsiket kell ráütni de aazt mindig ha ugrik vagy harap vagy meg kell kötni 2 hétre és megnyugszik általábaan de a seprü is jo megoldás ha azzal sepregeted csak mikor nem vagy ott tedd el a seprüt

mert szétszedi

2009. jan. 8. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ilyen baromságot még életemben nem hallottam, hogyha megkötsz egy kutyát, az megnyugszik.

Nem lennék a kutyád hallod.

Egy kutyát nevelni kell, nem megkötni.

És a nevelést sem 6 hónaposan kell elkezdeni egy ekkora fajtánál, de még nem késő.

Határozottan szóljatok rá, mikozben határozottan lelökitek magatokról, vagy a fejére csaptok.

Közben járhatnátok kutyasuliba, mert ha megtanúlná az alap parancsokat, pl. ül, fekszik stb . . . azok is sokat segítenének ilyen esetben.

KUTYAISKOLA!

Ott nem csak a kutya tanúl, hanem a gazda is, hogy hogyan kell nevelni egy kutyát.

2009. jan. 9. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs időd kutykiképzésre járni, az otthoni megoldást ajánlom. Kutyakiképző vagyok :) Sajnos ez egy elég komplikált probléma, a teljes, és végleles megoldáshoz az alapokkal kell kezdeni. Először is miért ugrál? A falkában az üdvözlési mód egymás szájának, orrának nyalogatása. Kutyusod minden bizonnyal nagyon szeret téged, és mindenképpen szeretne a saját módján is üdvözölni, és próbál minnél közelebb kerülni a szádhoz, orrodhoz. Meg kell tanítani neki, hogy ebben a furcsa családban, ahová ő került, nem szabad így üdvözölni, szóval adni kell neki egy lehetőséget, hogy ő is tudjon köszönni neked, és kimutassa, hogy örül neked, mert kilépsz a házból, vagy pedig mert hazajöttél. Tehát: tanítsd meg a kutyádnak az ül vagy pedig a fekszik vezényszót. (Írj, ha nem tudod, hogy kezdj hozzá!). Ha már megtanulta valamelyiket, ahogy bejössz a kapun, vagy kilépsz a házból, ültesd(vagy fektesd) le a kutyát, és ahogy letette a fenekét, nagyon dicsérd meg, simogasd, és mélyebb lágyabb hangon beszélj hozzá. Ha föláll, de nem ugrál, dicsérd, folyamatosan, és jelezd neki, hogy Te így szereted, hogyha üdvözöl. Ahogy elkezd ugrálni vagy harapdálni, lökd le magadról, és egy éles, erőteljes 'Nem!' vezényszóval spékeld meg a mozdulatot, nézz rá szigorúan, majd ültesd vissza, és ahogy leült, újra dicsérd agyon, mintha csak föltalálta volna az antigravitációt, örülj neki, hogy megcsinálta, és tömény eufóriával dicsérgesd. Ezzel jelzed neki,hogy nem szereted ha ugrál, de nagyon örülsz neki,ha leül. A másik megoldás, hogyna nem idegenkedsz tőle, hogy leguggolsz hozzá és hagyod, hogy megnyalja az arcodat. vannak kiképzők, akik erre esküsznek, de én nem tartom higiénikusnak.

Remélem sikerül!

2009. jan. 10. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

van egy jó módszer a leszoktatásra, amikor rád ugrik enyhén lépj a hátsó (földön lévő) lábára ezt addig csináld ameddig ugrál:)

nekem bejött

2010. febr. 17. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!