Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyát be lehet vinni nagyobb...

Kutyát be lehet vinni nagyobb uzletházakba, plázákba? Vagy tiltva van?

Figyelt kérdés
2010. dec. 2. 21:16
 1/8 anonim ***** válasza:
Egy piktogramm /kutya áthúzva/jelzi, hogy igen-e, vagy nem. Ha nincs áthúzva, természetesen igen.
2010. dec. 2. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Tiltva van. Persze van, hogy beengedik kis táskában. A biztonsági őrtől függ. Én azért nem próbálkoznék mert egy az olyan ciki lenne ha kiküldenének kutyával váráslás közben. Kettő: 1-2 órát még egy kölyök kutya is kibír amíg lerendezem a vásárlást.
2010. dec. 2. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ahol van Fressnapf eddigi tapasztalataim szerint be lehet vinni, persze nem a bent lévő boltokba, hanem csak oda az aulába
2010. dec. 2. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 aulac ***** válasza:

Sajnos Magyarország elég elmaradott ebből a szempontból (is). Ausztriában, Németországban, Olaszországban (az északi részen) Franciaországban stb... mindenhova be lehet vinni. Kivételek az élelmiszerboltok.

Nálunk sajnos, mivel magánterületnek számít, az áruház üzemeltetője határozza meg a bevitelt. Nem tudható, milyen jogszabályra hivatkozva.

Egyáltalán nem vagyunk toleránsak.

Azzal érvelnek, hogy a kutya bepiszkít az áruházba, megtámadja az embereket. Tehát előre elítélik.

A kutyásokra nem vonatkozik az "Ártatlanság vélelme".

Maradiak vagyunk. NA.

2010. dec. 2. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ebben igazad van, tényleg maradiak vagyunk:-) De azt ne felejtsük el, hogy azért Németországban meg Franciaországban az emberek lehajolnak és felszedik a kutyaszart. Nálunk mi lenne? A plázákban egy csomó kutyaszar mert a gazdik nem képesek felszedni. Először ebben kéne fejlődnünk. Sajnos ettől még fényévnyire vagyunk:-(
2010. dec. 2. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Fressnapfba minden további nélkül. Barátnőmék az Arénába bevitték a kutyát kis táskában, a Tescoban (a plázán belülire gondolok) volt csak gond, de onnan sem küldték ki őket, csak annyit mondott a biztonsági őr, hogy legközelebb kutya nélkül jöjjenek.
2010. dec. 2. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 aulac ***** válasza:

1. Nem ismered a kutyák lélektanát. Zárt helyen a legvégső esetben piszkítanak. (Nincs szaginger)

2. Már előre lejátszottad azt, ami még meg sem történt.

3. Azért vannak a biztonsági őrök. (kamerák mindenhol!)

4. Érdekes, Ausztriában egyszer velem előfordult, hogy sokáig sétáltunk a D.C.-ben és egy konyhafelszerelési boltban odapisilt a kutyám. Tényleg az én hibám volt, nem figyeltem. Odamentem a pénztároshoz, hogy

- Entschuldige, mein hund pinkelte...

A válasz nem az volt, hogy hívták a biztonságiakat, hanem - Semmi baj megesik az ilyesmi.

Elővettem a papírtörlőt és felitattam.

Még egyszer elnézést kértem. Még egyszer mondták, tényleg semmi baj és mosolyogva elköszöntünk egymástól.

Na. Ez a tolerancia.

2010. dec. 2. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Engem idáig mindig beengedtek a kutyámmal a bevásárlóközpontba (mindig...2-3 alkalommal mentem vele)

Kézben be lehet vinni kistestű kutyát, de a plázán belül nem biztos, hogy minden boltba beengednek vele.

A C&A-ból pl. kiküldtek, a H&M-ben viszont nagyon kedvesen fogadták a kutyusomat.


De a legegyszerűbb, ha nem viszed magaddal. A kutyának sem jó ez a macera.

Én is csak azért mentem be vele, mert útközben jöttem rá, hogy s.o.s. kell valamit venni.

2010. dec. 3. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!