Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudom felismerni a...

Hogyan tudom felismerni a nagytestű v. közepestestű kutyákat? Tovább lent.

Figyelt kérdés
Menhejről szeretnénk kihozni kiskutyát max 5 hónapos korig és hogyan ismerem fel hogy ebből nagytestűv. közepestestű kutya lesz és nem pediglen kicsi. Válaszokat előre is köszi.
2010. dec. 7. 16:49
 1/5 anonim ***** válasza:
90%
Kérdezd meg hogy hány hónapos, és az aktuális méretéből szerintem azért tudsz majd következtetni, milyen lesz nagykorában. A kisebb testű kutyák már 8-9 hónaposan elérik a végső méretüket, a nagyobbak pedig csak 11-12 hónapos korban. De ha megkérdezel egy dolgozót, biztos tud segíteni neked :)
2010. dec. 7. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
70%

Hát először is nézd meg kb. milyen fajták keveréke a kiskutya. Akkor máris van viszonyítási alapod.


A mancsok méretéből is lehet következtetni, mekkora lesz.


Meg egy kistestű kutya kölyke, sokkal kisebb, mint mondjuk egy dán dog-é.

Nézd meg kistestű és nagytestű fajták kölykeit (pl. egy havanese és egy dog), látni fogod, hogy mekkora eltérés van a kölykök között is.


De amúgy a dolgozók jártasak ebben, szerintem nyugodtan hagyatkozhatsz rájuk.

2010. dec. 7. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
90%

Egy nagytestű kutya már 5 hónaposan is nagyobb, mint egy kistestű kutya kifejlett korban.


Egyébként minden menhelyen kapsz segítséget abban, hogy melyik kutya mekkora lesz, ha felnő. Sőt, ha szerencséd van azt is meg tudják mondani, hogy fajtakutya-e, vagy ha keverék, akkor mihez fog hasonlítani.

2010. dec. 7. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nézd meg a mancsát és a lábait. Ha kistermetű lesz, a mancsa picike, a lába vékonyka, hiszen a mancs az, ami alig nő a kutyával. Az a kutya lesz nagyobb, amelyiknek nagyobb a mancsa, vaskosabb a lába, és olyan kis 'tömött' az egész kutya, nem vékonyka és kecses.

Itt van például az én labradorkeverékem (most 35-36 kiló), ő két kónaposan került menhelyről hozzánk, nézd meg, mekkora mancsai voltak, és milyen vastag lábai!

[link]

2010. dec. 7. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
2. válaszoló vagyok. Miért kellett lepontozni? Nem hiszem, hogy baromságot írtam volna...
2010. dec. 7. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!