Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiállításokon veterán osztályb...

Kiállításokon veterán osztályban ivartalanított kutyák is indulhatnak?

Figyelt kérdés
2010. dec. 12. 20:51
 1/7 anonim ***** válasza:
MEOE kiállításon nem. De az MKSZ által szervezetteken indulhatnak ivartalanított kutyák hobbi osztályba (nekik van külön Best in Show is). [link]
2010. dec. 12. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Indulhatnak! Barátnőm nemrég volt a kutyájával, és CAC címet szerzett.
2010. dec. 12. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ez hülyeség. Mondjuk szukánál nem fogják észrevenni, de ez akkor is nagyon etikátlan.
2010. dec. 12. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nem. Én támogatnám, hogy veterán osztályba ivartalanított kutyákat is lehessen nevezni, hiszen az olyan korú kutyák már úgysem vesznek részt a tenyésztésben.
2010. dec. 12. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
MEOE-nél elvileg nem, gyakorlatilag a szukáknál nem látszik...
2010. dec. 13. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Azért kérdezem, mert az egyik kennel oldalán láttam egy szukát, akit még fiatalon hordtak kiállításokra, az összes eredmény is ott van az oldalon. Két éves korában derült ki, hogy súlyos diszpláziás, ezért nem is lett tenyész szuka, a tenyésztő ivartalaníttatta és azóta is vele él a kutyája hobbi kutyaként. Idén nyár végén viszont volt a fiatal kutyáival kiállításon és ezt a bizonyos szukát, aki amúgy 9 és fél éves, veteránba nevezte. Ez egy MEOE kiállítás volt. A szuka eredményei között ez és a fiatal kori díjai között nincs más eredmény feltüntetve, tehát elvileg nem vitte kiállítani. Ezért merült föl bennem a kérdés. :O
2010. dec. 13. 14:38
 7/7 diagnostic ***** válasza:

Szuka kutyát el tudsz vinni ivartalanítva is,hiszen senki nem veszi észre rajta. Viszont etikátlan akkor, hogyha fiatalabb még a kutya.(egyesek szerint...bát mivel a kiállítás em tenyésztérték mérő,mert ugye ott a sok bunda,na meg hivatalosan csak a tenyésszemle az, szerintem nem etikátlan.)

Viszont nem értem,miért lenne gond,vagy ahogy írták itt,etikátlan,ha egy veterán kutya ivartalan,és úgy indul. Hiszen teszem azt egy már 11-12 éves szukát se fognak fedeztetni,se egy ennyi idős kannal fedezni nem szoktak. Innentől nem etikátlan,pláne,hogy az már úgymond csak egy kutya kiállítási karrierjének a csúcspontja,másra nem jó

2010. dec. 14. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!