Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tennétek ezzel az idegrend...

Mit tennétek ezzel az idegrendszeri rendellenességekkel élő kutyussal?

Figyelt kérdés

5 kutyánk van, 4 makkegészséges, és egy igen problémás, valószínűleg beltenyésztett kis jószág. Ő 5 éves, másfél kiló. (elméletileg törpe pincser, gyakorlatilag valami olyasmi, de nem ez a lényeg)

Nincs benőve a kutacsa, ami miatt fokozottan sérülékeny az agya. Egyszer volt is egy fejsérülése, akkor megdagadt a feje, és napokig nem tudott rendesen járni, felborult, kóválygott. Aztán persze rendbejött. Pár éve produkált eppilepszia szerű rohamokat, pár másodpercre feldőlt, bepisilt, de aztán evett tovább vidáman. Akkor javasolta a doki, hogy nem adjunk neki epilepszia elleni gyógyszert, mert ha elkezdjük, élete végéig kell szednie. Figyelgessük, és ha sűrűsödnek a rohamok, majd akkor.

Ez úgy 2 éve lehetett, eddig rendben volt. Aztán egyszer csak arra értünk haza, hogy az oldalán fekve vonaglik, és tök hideg. Nyomás a dokihoz, ügyeletre, tanács: melegítsük fel és adjunk neki cukros vizet. Másnap a saját dokink adott gyógyszert, ami egy általános idegnyugtató, ezt kell neki adnunk 21 napig. Ettől helyre kell jönnie nagyjából, és ez még nem okoz függőséget.

Ma 3. napja kapja ezt a gyógyszert, és láthatóan nem érzi magát rosszul, csak éppen minden második lépésénél feldől... :( Annyira rossz így látni, és nem tudom, hogy ez normális-e ebben a helyzetben, majd megkérdezem hétfőn a dokit.

Annyira félek, mert nem hiszem, hogy tudnánk vállalni az epilepszia gyógyszerrel való együttélést, mármint mindig hozzá alakítani a napokat, hogy mindig megkapja a gyógyszert... A többi kutyunkkal szoktunk járni kirándulni, 2-3 napra, de így nem lehetne, mert őt a széltől is óvni kell, egyedül hagyni meg nem lehet...

Most nem tud semmit csinálni, mert a felborulásai miatt veszélyes önmagára, folyton a kezünkben van, még az udvarra sem mehet ki.

Amikor a rohama volt, amikor az ügyeletre mentünk vele, mi azt hittük, hogy.. hogy haldolkik, és teljesen ezt hittük, hogy elaltatja a doki. Nagyon örültünk, hogy reggelre úgy- ahogy helyrejött, és mondtam is, ez az igazi karácsonyi ajándék, hogy nem halt meg. De azóta is kattog bennünk, hogy hogy tudnánk ezzel együtt élni?

A párom imádja őt, és én is nagyon szeretem, de inkább az ő kutyája, tudjátok. És ennek ellenére az előbb azt mondta, inkább el kéne altatni, mert így nem tud teljes életet élni, pedig korábban imádott az udvaron garázdálkodni, de már nem lehet neki. És a többi kutyánkkal szemben meg kiszúrás, ha miatta nem mehetünk sehová...

Nem akarok szemét, rossz gazdi lenni, és még az is lehet, hogy megnyugtat a doki, hogy pár napig még belefér az egyensúlyzavar, de ha nem, akkor... Nem tudom! Szerintetek?


2010. dec. 25. 18:09
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:

Egyébként 5 évesen 2 foga van:(

Ez a kérdés szempontjából lényegtelen is, csak úgy leírtam. TÉNYLEG ne vegyetek szaporítótól kutyát!! Megszereted, és végig kell nézned, ahogy tönkremegy.

2010. dec. 25. 18:14
 2/15 anonim ***** válasza:
Normális az egyensúlyzavar, idegnyugtatót is kap, eleve csak pihennie kéne pár napig, az meg hogy a kutya mászkálni akar jójel, de azért írtad a kérdést mert úgy érzed ha rosszabodik az állapota nem fogtok tudni együtt élni vele, szóval gondolkozz el mit jelent az hogyha "nem tudtok együtt élni vele", másik gazdának nem kell agysérült kutya, menhelyen pedig nem fogják tartani épp ezért, ha rosszabbodik, akkor vagy többet fogtok törődni vele amíg elnem pusztul, vagy ti altatattjátok el.
2010. dec. 25. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Nagyon jóérzés töltött el, hogy ilyen gazdik vannak. Segíteni nem tudok, sőt ötletem sincs! Most nehéz időszak van, ennek is vége lesz. Addig kívánom, hogy legyen erőtök kitartani. A gyógyulást is segíti, ha ilyen szerető gazdik kezei között van.
2010. dec. 25. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Úúh, teljes szívből sajnálom azt a kutyát. Nem vagyok szívtelen, nagyon is állat- és kutyabarát vagyok, pont ezért azt mondom én is, altassátok el. Ez így nem élet a kutyának, képzeljétek el magatokat a helyébe, mennyit szenvedhet emiatt, gondolom 2foggal még enni is alig tud :S Ez így neki nem élet. Hiába tömitek gyógyszerrel, ő az egész hátralévő életében szenvedni fog emiatt... =((

Ezt a szenvedést, mérhetetlen kínt kívánom minden szaporítónak, főleg annak, aki miatt ez a szerencsétlen, ártalmatlan állat szenvedéssel töltötte el rövidke életét!

2010. dec. 25. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Néha muszáj a kutya szempontjából nézni a dolgokat. Ez egy ilyen helyzet. Ha jót akarsz neki, akkor elaltatod. Ez nem állapot, hogy szegénynek két foga van, epilepszia szerű tüneteket és egyensúlyzavart produkál. Nem jó ez sem neki, sem nektek. A párod jól gondolja, nem teljes az élete. Sőt, szerintem ha ilyen "rohamai" vannak, akkor akár veszélybe sodorhatja önmagát. Minden szempontból a legjobb választás az altatás. Szegény, sajnálom, meg hát persze titeket is. Döntsetek szívetek szerint!
2010. dec. 25. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
joh azért ne beszéljük rá az elaltatásra mivel a kérdésből kiderül hogy ezek a rohamok előtt elfogadható élete volt, még meggyógyulhat.
2010. dec. 25. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Kedvesek vagytok, jól esnek ezek a válaszok!

Hát épp ezaz, veszélyes magára. Most is menne, pörögne, de elesik, csúsznak szét a lábai :(

Na, azért így persze hogy nem fogtok rábeszélni az altatásra! Hétfőn úgyis megyek a dokihoz, megkérdezem, mennyire okés ez az állapot.

Ha elkezdjük a gyógyszert, akkor is óvni kell, mellette kell lenni, minél többet, nem? Az a baj, hogy nagyon lelkiismeret- furdalásom van még a gondolattól is, de nem hiszem, hogy okos lenne neki áldozni az életünkből a következő pár évet.

Annyira jó lenne, ha helyrejönne annyira, amilyen előtte volt! Amúgy mindig is instabilan közlekedett, de ez azért más.

Amúgy meg szeret élni, nem szenved most sem, csak menne le az ölünkből, érthetően.

Enni is szeret, beáztatott száraz tápot kap, meg a joghurtot is nagyon kedveli. :)

2010. dec. 25. 18:44
 8/15 anonim ***** válasza:

Én az orvosoddal ellentétben mindenképp a gyógyszeres kezelést javasolnám. Elmesélem miért: volt egy labradorunk, évi 1-2 rohamnál nem volt neki több. A doki azt mondta szerinte nem kell gyógyszerezni. Belement a kullancs és a másnaptól kezelt babéziától olyan epilepsziás rohamot kapott, hogy nem lehetett kihozni belöle, meghalt. Ha kapta volna az epilepsziára a gyógyszert, semmi baja nem lett volna.

Ha mentek valahova gondolom ugyis olyanra bizzátok, akivel meg lehet a kezelését beszélni és beadja ő a gyógyszert neki... és ha 1-2 nap gyógyszer kimarad még mindig kisebb a baj, mintha megse próbáljátok kezelni.


Én soha többet ilyen baromságot nem csinálok :( és ezt nagyon drágán tanultam meg.

2010. dec. 26. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
ha kutyaként tudtok bánni vele akkor tudnátok igazán segíteni neki,-még egy beteg állatnak is (sőt neki annál inkább) szüksége lenne egy kutyához méltó életre, egy megbízható családra akik nem csak pátyolgatják éjjel-nappal hanem sétáltatják, tanítják, struktúrált életvitelt biztosítanak neki-ez eredményezhet egy pszichésen kiegyensúlyozott ebet, mindez a fizikai felépülését is segítené, és nem kellene idegnyugatatóval tömni
2010. dec. 26. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

én kivizsgáltatnám, hogy valóban mi a probléma...pl. kutyaviselkedési szakértővel, kutyapszichológussal majd esetleg genetikai vizsgálat

[link] itt segítenek!

2010. dec. 26. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!