Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Behívás gondok. Mi a helyes...

Behívás gondok. Mi a helyes ebben az esetben?

Figyelt kérdés
3 hónapja örökbe fogadtunk egy 1,5 év körüli kutyust. Nagyon értelmes, kedves kutya, de ugyanakkor elég makacs is. Ha lent vagyunk sétálni, akkor kész, megszűnik körülötte minden (főleg, ha másik kutya is van a közelben), szólhatunk neki, de meg se hallja. Ha elkezdek a másik irányba menni, akkor ugyan fut utánam, de elszalad mellettem. Ha gyors vagyok, akkor ilyenkor nyakon tudom csípni. Na most ugye ha elkaptam, akkor már nem kéne megbüntetni szerintem, mert a gazdánál lenni a "jó", és a nem odamenni a "rossz". Magától is néha hajlandó odajönni olyan negyed órás szólongatás után, akkor megdicsérem (kap jutalomfalatot is), de azt hogyan lehetne megértetni vele, hogy akkor éppen "rossz kutya", amikor hívom, és nem jön? :) Megyünk majd kutyaiskolába, de addig is kéne valami tanács.
2010. dec. 26. 16:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
31%

Póráz.

Láb mellett sétáltatás, fegyelmezés, stbstb...


Meg kell tanítani, hogyan akarsz te sétálni. Most ő tanít téged.

2010. dec. 26. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
54%

lehet ezért megint jól meg leszek kövezve, de szerintem akkor is van olyan kutya, akinek meg kell mutatni, hogy a "gyere ide, mert különben...!" szídalom nem csak alaptalan.

sok kutyát neveltem már, jelenleg is több kutyánk van - mind egyéniség. sokuknak elég az is, ha szólok (de nálam MINDIG van finomfalat), vagy esetleg, ha nem akarnak jönni, akkor erősebben, hangosabban szólok. és ennyi. aztán vannak a keményebb fejűek, akik úgy vannak vele, hogy a "gyere ide" az egy lehetőség kajaszerzése, de ők most éppen nem élnének vele.

no nekik kell elmagyarázni, hogy ez nem lehetőség, hanem konkrét parancs. ilyen célokra a kutya méretétől, és keményfejűségétől függően (kaum is van, szal így értem a méretet) előkerül lánc (vaskos fojtólánc), pillepalack kaviccsal töltve, illetve néha rugalmasabb műanyag vödör is, és repül szépen a kutya felé. eltalálni nemigen szoktam vele az állatot (de persze megtörténhet, ezért használok ilyen veszélytelen eszközöket), viszont csörren-zörög egyet, és ilyenkor már veszik a lapot, és visszajönnek. ez a módszer eddig mindenkinél bejött.

nagyon jól írtad, ha már visszajött a kutya, akkor nem érdemes büntetni, ilyen módon viszont távolról is bünteted. kisebb kutyához elég egy papucs, vagy kulcscsomó, nagyobbhoz valami meggyőzőbb is esetleg.

a kaum a mai napig elég keményfejű behívásügyben, nála még előfordul olyan, hogy többször kell hívni, és néha be kell vetni valami lánccsörgést (vagy ahhoz hasonló hangot, kulcsokat pl), hogy kapcsoljon, és visszajöjjön. természetesen ha a kutya bejött, akkor veszettül örülünk egymásnak, jutalomfalat miegymás.

2010. dec. 26. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
23%
Ha egyedül nem tudod megtanítani vidd el 1 kutyaiskolába vagy kutyaoviba ott segítenek szófogadóságra nevelni.
2010. dec. 28. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

19:53: köszi, igazából tökéletesen megfogalmaztad a problémámat, pont ez a gond, hogy a "gyere ide" az nem parancs, csak egy kajaszerzési lehetőség számára, amivel vagy él, vagy nem. És ha éppen másra figyel, akkor mindegy, hogy gügyögve vagy kiabálva szólok neki, le se tojja a fejem. Ezzel a dobálós dologgal meg az a baj, hogy ha meglátná, hogy felé hajítok egy csörömpölős valamit, valószínűleg kifutna a világból (nem egy acélidegzetű kutya, vlsz bántották).

Az utolsónak is köszönöm a "hasznos" választ, de talán el kéne előbb olvasni, amit írtam, és utána válaszolni.

2010. dec. 29. 01:24
 5/11 kyruring válasza:
0%
Nekem 15 perc alatt sikerült erre megtanítanom a kutyámat. Már 2 éve megvan. Úgy jött össze, hogy mikor messze ment hívtam, nem jött mutattam neki a jutalomfalatot. Odajött, akkor utána elment, ezt még kétszer eljátszottam vele. + jutalomfalatka után megtanulta, hogy jönnie kell.
2010. dec. 30. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szerintem túl magasra tetted neki a lécet. Nézd, ő egy olyan életet élt eddig amit mi még nagyon elképzelni sem tudunk. Meg kell tanítani neki hogy te már nem fogod elhagyni, tehát rá kell jönnie hogy megbízhat benned. Az pedig idő. Várj. Persze addig is tanítgasd, de kezd egyszerűbb feladatokkal.

Pl. udvaron behívással. Legyél nagyon vidám, és nagyon örülj mikor odamegy. Ha ez már stabilan megy akkor lehet egy elkerített területen, más emberek és állatok társasága nélkül. és így tovább. A lényeg hogy sose veszítsd el a jókedved és ne legyél rá mérges mert megérzi. A taktikád egyébként jó, ha nem feléd megy zsaladsz az ellenkező irányba, és még egyszer mondom a tanítgatás mellett nyerd el pluszban a bizalmát is, és garantált a siker.

2010. dec. 30. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 hell-ikon ***** válasza:

"Ha elkezdek a másik irányba menni, akkor ugyan fut utánam, de elszalad mellettem"


Ilyenkor csinálj egy újabb hátra arcot, újra és újra addig amíg elszalad melletted.

Amikor már láthatóan rád fog figyelni és nem rohan el melletted jutalmazd valami finom falattal.

2010. dec. 31. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Mivel még nincs a kutya és közted erős kötődés, használj 10 méteres pórázt. Ne flexit! Olyant amit ha kell a földre dobva húzhat maga után. Így lesz egy eszközöd ami segítségedre lehet, hogy amikor hívod, ne tudjon kikerülni téged. Tudsz némi irányítást adni a hangod, a hívó szavad mellé.

Nem azért került a kutya menhelyre, mert ő egy profin felnevelt, jól tanított, jól szocializált kutya! A szavaidnak semmi jelentősége számára, te magad se vagy még igazán a gazdája. Így mindenre neked kell megtanítani, az alapoktól kezdve, de úgy, hogy a személyes kötődés ( szeretet) ereje nincs az eszköztáradban.

2010. dec. 31. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ha elkapod, azért nem jár dicséret! Hiszen nem önként ment oda , csak éppen sikerült korlátoznod.

Dicséret , jutalomfalat csak a megkívánt jó viselkedésért jár!

A kutyák egymás között az engedetlenségnél, büntetést alkalmaznak! Morgás, figyelmeztető harapás. Ha nem követi a falkát akkor meg otthagyják!

Lásd , mint előző beírás! Ha nem tartozik a falkához, nem is követi azt! Így ő nem "rossz" kutya, csak egy olyan kutya akinek fogalma sincs miért is kellene hozzád menni.Ő nem olvasta az örökbefogadási szerződést.

2010. dec. 31. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Nekünk van egy németjuhászunk, szerencsére elég szófogadó ha hívjuk, mindig odajön. De egy biztos: minél kedvesebben hívod, annál jobban oda fog menni. És ha a hívás közben felmutatod a jutalom falatot az is jó pont lehet. (nemtudom, próbáltad-e már.)
2010. dec. 31. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!