Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek? Idegileg már...

Mit tegyek? Idegileg már teljessen kész vagyok. SOS

Figyelt kérdés

Van egy 3 hónapos tacskó-törpe pincser kiskutyám.

Nagyon szépen sétál már pórázon, de mikor arra kerül a sor, hogy ráadjam a pórázt és a ruhát(mert nagyon fázik) egyszerűen megőrül és harap, morog, vicsorog. Szóval minden baja van. Mire ráadom !csak! a ruhát eltelkik fél óra. Utána nagynehezen megya póráz is. Kint már lenyugszik, de mikor jön velem szembe egy ember eddig szinte mindenki belémkötött, hogy Én milyen gondosz, h*lye l*ba vagyok amiért ruhát adok rá. Ez már annyira elviselhetetlen, hogy mikor megkapom a "szidást" már szinte sírnom kéne. Meg sokszor azért is ordibálnak velem, hogy miért hozom ki az utcára a kicsi kutyát.

Próbáltam már, hogy nem is figyelek oda, elkerülök mindenkit, de ez így nekem se jó és a kutyának se mert vágyik az emberek közelségére.

Valami ötlet, hogy mivel tehetném könyebbé a készülődést vagy az utcán sétálós dolgot?


2010. dec. 29. 16:00
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

10:50-es vagyok.


[link]

2011. jan. 1. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

A válasz írója 70%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: 2010-12-29 16:55


Egyetértek az ő elméletével, de hozzátennék még pár dolgot.

Első az öltöztetés...

korábban, mikor megkaptam a kis prazsky krysarik (őszpincs, csak kicsit kisebb) fajtájú kutyámat, már egész faiatlon ugatott a családtagokra, és harapdált, de megpróbáltuk leállítani.

Magyarázat: a kutya próbálgatja a határait...meddig mehet el, mennyi hatalma van stb.

Ellenszer: egyszerűen megszidod (először SZÓBAN), és UTÁNA rácsapsz valamivel,de fontos, hogy SOHA NEM A KEZEDDEL! A csapás se legyen nagy, mert nem arra megy ki a játék, hogy fájjon neki, hanem hogy tanuljon belőle. Légy magabiztos, mit akar uralkodni feletted a kis törpe??? Az én kutyusom kicsit patkányos forma, de nagyon rövid szőre van, és egyszer kivittem ruha nélkül, hogy lássa, mi lesz, ha nem hajlandó felvenni a kötött szvetterkéjét. Azóta egész jól tűri :) Egyébként az is fontos, hogy puha anyagú ruha legyen, és hogy a ruha ne zavarja, ha végzi a dolgát...

Az utcán sétálósdi...

Az én kis patkánykámat inkább meg szokták csodálni :) Fekete kutya, és a piros ruhácskájában még jobban tetszik az embereknek. Ha valaki leállít, mondd meg neki, hogy ez a Te kutyád, és mindent megteszel érte. Ha valami nem tetszik, a sajátjával törőjön, ne a máséval. És simán hagyd ott. Azért ilyenek, mert hagyod magad! Én legalább tökönrúgnám az illetőt, ha már az én módszereimre megjegyzést tesz...

Bocs, hogy hosszú lett, de igyekeztem érthetően elmagyarázni. Ha még kérdésed volna, kérlek írj priviben!

2011. jan. 1. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:

Ismerős dolgok.Szerintem mondj jól odanekik pl:'Hol tőrődsz te ennyit a kutyáddal ha egyáltalán van?' vagy 'Ha nem tetszik ne nézzed'...vannak ilyen bunkó emberek.Nekem egy 9 hónapos huskym meg egy 4 éves uszkárom van.Mikor a kis uszkárral sétáltam nekem is sokan beszoltak, bár legtöbbszőr kedvesen, de volt h nagyon iegesített.De mióta van a husky, és amikor őt sétáltatom nemhogy beszoljanak ,átmennek a túlsó oldalra.Nem azért mert ilyesztő a kutya,hanem mert bár 9 hónapos eléggé nagy.És nem tudják hogy a légynek se árt mert a macskákat is imádja.De jól van ez igy.És én is magabiztosabb vagyok.Szerintem ha te is egy magabiztos fellépéssel mennél az utcán és nemhogy észre se vesze hanem levegőnek nézed az embereket és ha mégis sokat ugrálnak nézz rájuk nagyon lenézően és attol fel fognak robbani de te lesz'rod.


A ruháról meg.Igen kicsi,és kistestű kutyáknál van hogy elkell.De szerintem csak azért csinálhat cirkuszt mert fél tőle.Szerintem otthon is add oda neki és játszodj vele azzal és úgy hátha megszereti.

2011. jan. 1. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Elég fura emberek lakhatnak arra. Nálam az szokott előfordulni, hogy amikor épp csak egy pisire viszem ki és nem adok rá ruhát, megszólnak, hogy miért nincs szegénynek ruhája. Pedig Havanese, nem Tacskó. Érdekes...Amúgymeg szard már le:)
2011. jan. 1. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Milyen anyagból készült a ruha? Mert lehet hogy viszket tőle. Ha meg sétálni viszed megmondom mit csinálj: először ha valaki beszól hogy hogy lehetsz ilyen szívtelen akkor azt mondod hogy: Ide figyeljen bugris paraszt! Ha nem lenne ilyen műveletlen tudná hogy hidegben a rövidszőrű és kölyök kutyákra kell a kutya ruha! Szóval 2 választása van. Vagy itt marad és tovább okoskodik én meg szétrugom a se**ét a kutyám meg fenéken harapja. Vagy elmegy a búsba!


A többi esetnél ugyan így nyugottan elküldöd őket az anyjuk fa***ba! Ne törődj vele hogy a sok bunkó paraszt mit mond! Legyen egy kis önbizalmad! Inkább azt vedd észre ha emberek állnak megnézni a kutyádat, ha gyerekek kérdik meg hogy meg lehet e simogatni és hogy mi a neve! Egyszóval ha jobban kinyitod a szemed észreveheted mennyi kutya barát van a környéken. Ja sok a kutya arra felé? Mert ha nem lehet hogy az egy barom vagyok és utálom a kutyákat környék! :)

2011. jan. 1. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!