Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van rajtam kívül olyan ember,...

Van rajtam kívül olyan ember, akinek a kutyája a legjobb barátja? :D

Figyelt kérdés

Állítólag ez nem jó dolog, mert az állat nem helyettesítheti az embert, blablabla...

De én akkor is így vagyok ezzelxD Aőámék szerint ez tök abnormális, stb... De ő az egyetlen, aki mindig meg tud vigasztalni. Mindig vidám, bármikor lehet vele ökörködni, dögönyözni őt, sétálni vele, kirándulni stb.

Sokkal jobb fej, mint a legtöbb ember:D


2011. jan. 2. 19:31
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
3%
Az ilyen barmok fogják időskorukban a kutyával dugatni magukat.
2011. jan. 2. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
90%

20:21es

Te meg egy idióta nem normális vagy. :D

Üdvözlettel:

Beteg

2011. jan. 2. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
3%
A lehető legjobban leszarom azok véleményét aki előrébb tartanak egy (semmit nem érő ) állatot egy embernél. puszi ))
2011. jan. 2. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim válasza:
34%
én is így vagyok a kutyuskákkal imádom őket és ők legjobb bartátaim nem mondom hogy emberből nincs legjobb barátom de tény hogy sok kutya sokkal jobbb mint némelyik ember
2011. jan. 2. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

egy kutya semmiképp sem pótolhatja az emberi kapcsolatokat.

megint más kérdés, hogy mikor valakit megbántanak ezek a bizonyos emberi kapcsolatok, akkor állandó lehetőségként fennáll, hogy egy állat legyen a támaszuk. de egy kutya vagy egy macska nem tudja ugyanazt adni, mint egy kiegyensúlyozott, baráti viszony.

az pedig, hogy a barátok jönnek-mennek, kétségtelen, de én azt mondom, hogy legfeljebb akkor "előrébb valók" a kutyáim, ha a társam vagy egy barátom választás elé állít. mert aki ilyen helyzet elé állít, az nem akarhat jót nekem. így a választás egyértelmű...

a kutya pedig nem egyszerűen a barátunk, nem ugyanazt a posztot tölti be, hiszen gazdájaként mi gondviselői vagyunk a kutyáinknak. felelősséggel tartozunk, mint fogadott gyermekemnek pedig vannak előnyei másokkal szemben. mivel ő nem tehet róla, hogy az én kutyám lett - ez csak az én döntésem volt - ezért kötelességem megadni neki mindent, amitől boldog kutya lehet. ilyen értelemben előbbre való. de ha lenne gyerekem, akkor ő is elsőbbséget élvezne - hisz ők sem maguk választják a szüleiket.

egy kutya segíthet barátokat szerezni, segíthet kizökkenni a mélypontról, de állandó, emberi kapcsolatokat nem pótolhat.

én úgy tippelem elég fiatal vagy még - és a többiek is, akik nagyon egyet értettek veled -, sok pofon ért a környezetedtől, és azt hiszem sok fog még érni (ahogy mindenkit). túl kell élni, tanulni kell - főleg a saját hibáidból, hisz a leginkább abból lehet -, és az embereket is meg kell tanulni a helyén kezelni.

nagyon sokan sokfélét (jót) írnak itt a kutyák szocializációjáról, nos, az emberek szocializálása legalább ilyen fontos, sőt fontosabb. de saját lelkünkbe ritkán nézünk bele ennyire.

remélem a kutyáddal együtt sok barátot szereztek még a jövőben!

2011. jan. 2. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
28%

22:33 nem vagyok fiatal, vagyis annyira nem érzem magam annak 23 évesen. :)

Azért írtam, hogy a legjobb barátaim kis iskolás korom óta velem vannak. :) Lehet, hogy gyermek koromban ők előrébb voltak, de mostmár senki nem lehet a kutyáknál/állataimnál előbb. :) Csak a családom (anyum, apum). :)

A pasim is elfogadja, hogy ez így van, szeretjük egymást nagyon, több mint 3 éve együtt vagyunk, de ezt ő is megérti. Olyanok mint a gyerekeim, ennyi. :)

2011. jan. 3. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Más a kapcsolatom a kutyámmal, mint a legjobb (ember) barátommal, de ez gondolom természetes:)

A barátommal osztom meg az életem problémáit, érzéseit, és ez kölcsönös. És az életnek nagyon fontos része.

De ha most döntenem kellene, hogy összeüljek e a barátnőmmel beszélgetni, vagy elmenjek egy nagyot sétálni a kutyámmal, akkor az utóbbit választanám:)

De ez nincs mindig így, hiszen az embernek szüksége van olykor az emberi szóra, tanácsra, és ezt egy kutya nem tudja megadni. Ettől még persze lehet hozzájuk nagyon-nagyon kötődni.

2011. jan. 3. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

Hát, volt itt mindenféle vélemény:)

De én nem azt mondtam, hogy az állatokat előbbre tartom az embereknél. Csupán olyan helyzetben vagyok, hogy jelenleg nincsenek igaz barátaim. Talán soha nem is voltak, legalábbis még ha akkor azt is hittem, hogy xy a legjobb barátom, akire mindig számíthatok, az utolsó pillanatban tuti cserben hagyott. De 18 éves vagyok, nem ábrándultam ki az emberekből, csak ezek után nagyon nehéz közel engedni magamhoz őket.

A kutya, az meg kutya:D Nem mondom, hogy helyettesítheti az embereket. Mert nem így van. De mindig ott van az emberrel. Ha beteg, ha szomorú, ha "bejött" az élet stb.

Nem fog elfordulni tőled ilyen dolgok miatt, sok emberrel ellentétben.

Aki emiatt olyannak képzel el, hogy egy idióta megrögzött embergyűlölő kutyabolond vagyok, az téved. Bírom az embereket:)

2011. jan. 3. 19:11
 19/22 anonim ***** válasza:

Szerintem, a "kutya-ember" barátság akkor jön jól, ha csalódsz egy barátodban, és akkor jólesik egy kutyával leülni, és nézni a naplementét. például :D

A kutya azért jó, persze mindig kell gondoskodni róla :)-mert neki kiönntheted a szíved, még ha nem is válaszol rá, de nem szól közbe, és nem oktat ki...én is voltam már így, de emberi barátaim mindig is voltak, és azért az embernek szuksége van emberi kapcsolatokra, akármennyire is szereti a kutyáját. :)

És persze van olyan is, akinek jelentéktelen az állat.. :) hisz nem vagyunk egyformák..

2011. jan. 9. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Nekem is! Egyszer lementem vele a régi homokbányába és eltévedtem...Nem akartam volna felmenni a meredek sziklán és ő arra szeretett volna menni...Aztán elkezdtem sírni,de ő odabújt hozzám és bátrabb lettem...Felhúzott a pórázával a nagyon meredek részeken és végül felértünk!Nagyon hálás voltam neki...De elkövettem egy nagy hibát...Amikor az új kiskutyámmal akartam játszani akkor féltékeny lett és odakapott a kiskutyámhoz...Mérges lettem rá és kiabáltam vele,meg kicsit meg is ütöttem...:( Nagyon megbántam... De megfogadtam,hogy többet nem bántom :) De jobban szeretem a 4 kutyámat,mint az embereket...Ők többek mint barátok: Ők a családom!
2011. dec. 1. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!