Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám nyalogatja, rágja a...

A kutyám nyalogatja, rágja a talpát. Hogy tudnám erről leszoktatni? Nagyon idegesítő.

Figyelt kérdés
Az biztos, hogy nem beteg, nem lépett bele semmibe. Úgyhogy nem azért csinálja ezt.
2011. jan. 3. 14:29
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Bolha, vagy valamibe belelépett. Honnan tudod, hogy biztos nem lépett bele semmibe? Azért mégiscsak ő érzi. Nézd meg alaposabban.
2011. jan. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Kennd be valami keserűvel, vagy erőssel.
2011. jan. 3. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
46%

bocsi, de hihetetlen, hogy mindenki mindenről leakarja szoktatni a kutyáját.

Mármint az ilyen dolgokra értem, mint amit te is kérdezel!

A végén még az ugatásról is leszoktatjuk őket, aztán f@sza kis gnómok lesznek, nem házőrzők!

Biztosan nem véletlen rágja, te nem tudhatok, hogy miért teszi. Hidd el van rá oka!:)


22l

2011. jan. 3. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Egyrészt zavaró a tevékenység, másrészt pirosra rágja a lábát. Így kicsit sem tartom normálisnak és nem akarom ráhagyni. Onnan tudom, hogy nincs ott semmi, mert állatorvossal megnézettem.
2011. jan. 3. 14:36
 5/18 anonim ***** válasza:
Mutass neki jó példát: ne fürödj többet.
2011. jan. 3. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Allergia nem lehet?
2011. jan. 3. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

14:34 vagyok


hát akkor nem tudom. de írtad te is, hogy már nem normális, akkor csak van mégis valami probléma nem?

Hacsak nem valamiféle pótcselekvés nála?? :S

2011. jan. 3. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Lehet olyasmi náluk, mint nálunk a körömrágás.

Amúgy az állatorvos se vesz mindig mindent észre, de valóban lehet lelki eredetű. Valamiért feszült a kutya. Tereld el a figyelmét, játssz vele, vidd el sétálni. Amint elkezdi, jöjjön a figyelemelterelés.

De az alapvető kérdés, hogy mitől feszült.

Nekem is van egy mancsnyalogatós kutyim, szerencsére nem durván csinálja, nincsenek sebei, de idegesítő hallgatni is. Ő azt hiszem azért teszi, mert nem mindig fogad el 100%-osan falkavezérnek. Az a rögeszméje, hogy vigyáznia kell rám, és ettől állandóan egy kis feszültségben él. Amúgyis a vérében van az őrzés, a papucsomat is mindig őrzi, a tálkáját is mindig őrizte üresen is. Szóval én akkor teszek neki a legjobbat, ha nem hagyom őt abban a téveszmében, hogy ő a falkavezér, és kifejezem hogy mi a sorrend. Ezt pl. el lehet érni azzal, hogy rendszeresen eszel előtte úgy, hogy ő csak utánad ehet.

2011. jan. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Előfordul, hogy semmi sem szúródik be a mancsába, nincs beakadt kő, de ilyen időben meggyűlhet a hó a mancsban, vagy ami rosszabb a sós latyak, ami ugyan előbb-utóbb kiolvad, de addig maró-zavaró.
2011. jan. 3. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Nem kell erről leszoktatni, mert valamiért teszi. A legjobb lesz, ha elviszed egy másik állatorvoshoz, aki ért is hozzá. A lábrágás nagyon sok betegség tünete lehet: belelépett valamibe, felmarta a lábát a só, lehet allergia is, pajzsmirigy problémák leggyakoribb tünete is a lábrágás. A pajzsmirigy-alulműködés egyik leggyakoribb tünete a lábrágás. Én javaslom, végezzetek allergiatesztet és pajzsmirigyvizsgálatot.
2011. jan. 3. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!