Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyaoviba vihetek egyszerre...

Kutyaoviba vihetek egyszerre 2 kutyát is?

Figyelt kérdés
Vagy egyszerre kettőre nem tudok figyelni?
2011. jan. 6. 23:05
 1/7 anonim ***** válasza:
65%
Nem tudsz. Ezért is mondják, hogy nem érdemes egyszerre két kölyköt bevállani. Meg hogy, ha két kutyád van, akkor mind a kettővel kell külön-külön foglalkozni. Egyik héten egyikkel mész oviba, másik héten másikkal. Max ezt tudod csinálni.
2011. jan. 6. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Oké, köszi. És a külön-külön foglalkozást úgy értetted, hogy az egyiket addig elzárom, míg a másikat tanítom?
2011. jan. 6. 23:09
 3/7 anonim ***** válasza:
65%
Így van, tehát pont kétszer annyit foglalkozol velük, mintha csak egy kutyád lenne. Kell külön a séta is, külön a tanulás is. Ha már tanulással jól álltok, akkor meg tudod azt oldani, hogy az egyik helybenmarad míg a másikkal gyakorolsz, és cserélgeted a kutyákat, de amíg kezdő vagy te is és ők is, addig ez nem fog menni. Remélem nem azért vállaltál két kutyát, mert azt hitted, hogy így kevesebb gond lesz velük... Pont kétszer annyi lesz, ha normálisan akarod csinálni.
2011. jan. 6. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Még nincs meg a 2 kutya, azt hallottam, hogy nem lesz könyebb ha két kutyám lesz, nem is azért szeretnék kettőt. Azt mondjuk nem értem, hogy a sétát miért kell külön? Több gazdit is látok, akik egyszerre 2-3 kutyussal sétálnak.
2011. jan. 6. 23:29
 5/7 anonim ***** válasza:
50%
Időnként kell külön is. Mert egyszerre csak egy kutyával tudsz póráz fegyelmet gyakorolni, ha az egyiket nem tudo behívni, miközben a másik is elszalad, akkor kész a baj, és ha nincs velük eleget foglalkozva külön-külön is, akkor egymáshoz jobban fognak kötődni, mint hozzád, egymást viszik bele a hülyeségbe, együtt fognak lekoccolni egy másik kutya után, és nincs az az isten, aki megfegyelmezi mind a kettőt. Néha szoktam vigyázni egy barátnőm kölyökkutyájára, ilyenkor együtt sétálok, és az én kutyám felnőtt és elég jól kézben tartható, de egyszer próbáltam meg a kettőt egyszerre elengedni, és máris idegbajt kaptam. Csak külön-külön merem elengedni őket, pedig van némi kutyás tapasztalatom.
2011. jan. 6. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi a válaszokat, lehet hogy elgondolkozom, hogy csak egy kutyát veszek. :)
2011. jan. 7. 00:09
 7/7 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem az a jobb döntés. Egy kutyánál csak két kutya nagyobb öröm, az tény! De szerintem második kutyát becsülettel bevállalni akkor lehet, mikor az első már 100%-ig kézbentartható minden szituban, és tudod, hogy semmi rosszat nem csinál, akkor sem ha hátat fordítsz neki, hanem maximálisan megbízhatsz benne. Így jó példa van az új kutya előtt, és te is tudsz neki elég figyelmet szentelni. Amíg van mit kijavítani az első kutyánál, addig nem kell második :) Szerintem.
2011. jan. 7. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!