Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám rühes. Sztem kb egy...

A kutyám rühes. Sztem kb egy éve. Most már másodjára lettem miatta kiütéses. Anya nem akarja orvoshoz vinni, mert nem akar a kutyára pénzt költeni. Otthon h lehet a kutya rühösségét kezelni?

Figyelt kérdés
2011. jan. 7. 17:34
 1/7 anonim ***** válasza:
55%
rühirtóval,amit orvos ír fel,de egy injekció is elmúlaszthatja,ne sajnálja erre a pénzt,vagy ilyennek kutya sem kell.
2011. jan. 7. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%
Már bocs, de a TE kutyád, és anyud nem akarja orvoshoz vinni? Szándd rá a zsebpénzedet, mert magától nem fog elmúlni, kezelni kell, megjegyzem, ha rühös lettél, az se múlt volna el orvosi kezelés nélkül. Amúgy meg egy éve szenved szegény kutya? :( Kezeltessétek.
2011. jan. 7. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én is azt mondom amit elöttem írtak!

Ám nem biztos, hogy rühös. Kiütést lehet gombától is kapni, és akkor is pöttyös leszel ha megcsípnek a bolhák....

Bármi lehet, mindnek más a gyógykezelése amit az állatorvos tud felismerni, diagnosztizálni, és kezelni.

Próbáld meg anyud rávenni, hogy nem akarsz hetente szaladgálni az orvoshoz, és az lenne az egyetlen megoldás, hogy a kutyát állatorvoshoz vinni.

2011. jan. 7. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat.

Bőrgyógyász mondta h rühösség, szal tuti az

szal állatorvosnál mennyibe kerülne egy ilyen rühösség elleni injekció vagy kezelés?

2011. jan. 7. 18:17
 5/7 Platypus ***** válasza:
55%

Egy ilyen régóta tartó fertőzéshez olyan szerekre van már szükség, amit nem adnak ki csak úgy az állatpatikában. Ha az anyád semmiképpen sem akarja orvoshoz vinni, akkor ezzel próbálkozz, ha nem is gyógyítja meg, de valamennyit javíthat:

[link]

2011. jan. 7. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A Frotline szerintem nem fog beválni. Viszont a Neostomosan igen:


[link]


1 ampullát (5 ml) 1 liter vízben kell feloldani. Ne lepődj meg, baromi büdös, fehér színű lé lesz belőle, de hatni fog. Vegyél belőle annyit, hogy meg tudd a kutyát fürdetni benne (gumikesztyűben) és azokat a helyeket is be tudd permetezni, ahol megfordul (pl. kutyaház és környéke kívül, belül, ahol feküdni szokott, mindent). Az alatta lévő cuccokat égesd el, ez érintkezéssel terjed.

2011. jan. 7. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
55%
Tac tic (amitráz) oldat. állatorvosnál kaphatod meg, nem egetverő az ára pár száz forint. Vagy a Neostoposan, az is egy ampulla 300 ft. ne sajnálja rá anyud. Szegény kutya nagyon szenvedhet ettől.
2011. jan. 7. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!